Husqvarna kontra Stihl

Do ostatniej strony »
G
franek 2007-06-24 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

ja ma 350 od pięciu lat i jestem z niej bardzo zadowolony wycinałem nią naprawde olbrzymie drzewa i dawała sobie rade.

G
Tomek 2007-07-22 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Witam kupiłem sobie niedawno HSQ 340e poprostu rewelacja niski poziom drgan, wysokie przyspieszenie i niezawodnosc to glowne zalety rozruch jest szybki i nie wymaga praktycznie zadnej sily. Kupujac obojetnie jaki kolwiek sprzet HSQ jest to najlepszy wybor.

G
jarhen 2007-08-03 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

witam
też obecnie jestem na etapie wyboru piły, mam możliwość promocyjnie kupić Husqvarnę 55, prośba o opinię czy warto piła używana będzie do przygotowania opalu na zimę, zdaje sobie sprawę że jej moc jest trochę na wyrost ale po moich doświadczeniach wolę mieć mocniejszą piłę, prośba o opinie dot. awaryjności, funkcjonalności
pozdr.

G
andrew 2007-08-08 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Witam!
Nie zastanawiaj się i bierz 55. Ja mam jonsereda po ojcu a kilka tygodni temu zapragnąłem czegoś mocniejszego i kupiłem właśnie 55. Co prawda oszczędzam go jeszcze ale poza różnicą w wadze to same zalety. Niestety nie powiem ci jak awaryjność bo jest jeszcze na dotarciu. Słyszałem jednak wiele pozytywnych opinii co do trwałości tego modelu.
Ja nie lubię kosztownych eksperymentów i wybieram sprawdzony sprzęt.
pozdrwawiam
Andrew
PS
Poszukuję gaźnika do mojego staruszka-jonsrered 2041TURBO(taki sam jest też w husqvarnie40).
Jeśli ktoś miałby taki w dobrym stanie i go nie potrzebował to proszę o kontakt. lubowicki1@wp.pl
Nowy kosztuje niestety 200zł!

G
Jan Kozankiewicz 2007-10-02 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Zamierzam kupić Husqvarnę 55. Proszę o opinię o tej pile.

G
maq 2007-10-13 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

ja mam stihla MS 230 C
system łatwego rozruchu 9 niema szarpania, moja zona to nawet by uruchomiła)
łatwy naciąg łańcucha(tez wygoda nie bawię sie z kluczem)
no i papka paliwowa
3 rok mam , do domu i do lasu czasem , nie narzekam, jestem ogólnie zadowolony
somsiad ma MS 250 to ta sama klasa , ale troche mocniejsza 3,1KM , zadowolony

G
jandomm 2007-10-14 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Zamierzam kupić Husqvarnę 55. Proszę o opinię o tej pile.
Kupiłem Husqvarnę 55. Promocja jesienna 2007r w cenie 1649 zł.
Idzie rewelacyjnie. Ma zawór dekompresyjny.

G
jarhen 2007-10-19 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

mam wielką prośbę do kolegi "jandomm" o opublikowanie opinii nt HQ 55, z serwisu mam opinię, że pomimo, że jest to model przestarzały nie ma z tą pilarką problemów, dziękuję i pozdrawiam

G
Jan Kozankiewicz 2007-10-19 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

W odpowiedzi na post Husqvarna kontra Stihl oraz na mój wystawiony wątek WYBÓR PIŁY SPALINOWEJ pomiędzy HSQ 345-e, HSQ 55 oraz Stihl MS-250 pojawiały się różne opinie na serwerze Allegro oraz serwerze Forum Lasy Polskie. Zasadniczo każdy zachwalał swój sprzęt.
Opinie o tych piłach zbierałem też w serwisach pił spalinowych Husqvarna i Stihl i ta podpowiedź zadecydowała o moim wyborze.
Zdecydowałem się i :
Kupiłem Husqvarnę 55. W promocji cena 1649 zł.
A teraz moja opinia:
Piła idzie rewelacyjnie. Wykorzystuje ją do ścinania drzew w przydomowym ogrodzie jak i też do przygotowywaniu drewna na opał do pieca c.o.
Znakomicie radzi sobie przy cięciu nawet grubych pni. Przy tego typu pracach nie wymagana była konieczność schładzania piły ( ponadto karter metalowy).
Wyraźnie widzę różnicę na plus przy łańcuchu z podziałką .325" (wcześniej używałem piły z podziałką 3/8"). Nie odczuwałem różnicy wagowej a przy cięciu grubszego drewna jest to lepiej. Nie mam żadnych problemów z uruchamianiem piły, w tej serii "55" zastosowano już zawór dekompresyjny zmniejszając wymaganą siłę rozruchu. Znakomicie wchodzi w obroty.
Smarowanie łańcucha jest dobre. Nie ukrywam, że spalanie paliwa też ale to przecież piła o mocy 3,4 kM.
Jestem zadowolony i analizując opcje zakupu uważam, że wybór piły Husqvarna 55 do cięcia drewna (ogród i przygotowywanie drewna do pieca c.o gdy mam do czynienia z grubymi kłodami) jest właściwy.
Jest to mocna piła i zachęcam do zakupu tych którzy mają do ścinania cienkie oraz grubsze drzewa. Jeżeli ktoś tylko chciałby wykorzystywać do cienkich (5-10 cm), odradzam za duży ciężar i moc ( chyba że zawsze można mieć do wykorzystania odpowiedni sprzęt do ścięcia i też grubszych pni czy przy pracach przydomowych).
z poważaniem J.K

G
Przemek 2007-10-25 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Dwa tygodnie temu kupiłem pilarkę STIHL MS250 za 1479,- dodatkowo w promocji otrzymałem olej do mieszanki oraz zapasowy łańcuch, a łańcuch i olej musiałbym kupić w związku z tym pilarka kosztowała mnie ok. 1400,- Rewelacyjna moc, doskonale radzi sobie z grubymi kłodami. Bardzo lekka (4,6kg), a przy tym mocna (3,1KM), dowiedziałem się przy okazjii, że STIHL posiada innowacyjny system smarowania prowadnicy (prowadnica jest bezobsługowa), cały silnik wykonany jest ze stopu metali lekkich.
Polecam

G
Janek 2007-10-25 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

ten post (Przemka)wygląda na sponsorowany (bez obrazy)
Stihl ma wszystko super ale na papierze
nawet jeśli dobrze działa to pytanie brzmi jak długo
podobno kiedyś urządzenia tej marki były dobre
jak jest obecnie to mogę napisać już nie "podono" ale na pewno MARNA JAOŚĆ MATERIAŁOWA i WYKONANIA
TRWAŁOŚć może lepsza od chńskich ale nie warta takiej ceny
zdecydowanie NIE POLECAM
Janek

G
Piotr 2007-10-26 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

MS250 niema aluminiowych karterów tu błąd. ogólnie stihl się zepsuł, jakosciowo - sporo chinszczyzny a co powiecie na to ze ja dosyc czesto uzywam oprocz innych takich jak stihl ms 200 to rownierz ms 880 i wszystko jest ok po prostu wszystko ma swoja zywotnosc w zaleznosci od przeznaczenia i intensywnosci urzywania

G
Piotr 2007-10-26 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

jest sporo racji , w tym , ze stihl sie zepsól, kiedys byl lepszy. moja pierwsza pilarka był stihl. przezwyczaiłem sie do tej firmy- minusy stihla- uboższa oferta, mniejsza niz kiedys trwalosc, funkcjonalnosc lepsza niz husqvarny -jesli chodzi o naprawy to jeden czort . kazda z firm cos ma za i przeciw .
cenowo husqvarna lepsza . ponadto wiecej dodatkow, typu ( kliny, odziez , siekiery obracaki itp. i dostępność do nich) ja jestem za stihlem , przezwyczajenie- wybor nalezy do Was.
PS. Kestem dlugoletnim specjalista-zawodowcem.
POZDRAWIAM PIOTR

G
Roman 2007-10-26 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

MS250 nie ma aluminiowych karterów ponieważ ma aluminiową misę połączoną bezpośrednio z cylindrem taką budowę posiada większość pilarek tej klasy. Masz prawo Piotrze tego nie wiedzieć bo jak widzę używasz modeli profesjonalnych i to z najwyższej półki cenowej.
Jednak Stihl ma tą misę aluminiową we wszystkich małych i średnich modelach, Husqvarna natomiast w niektórych małych modelach posiada misę z tworzywa sztucznego.
Pozrawiam Roman

G
Roman 2007-10-26 00:00

Re:Husqvarna kontra Stihl

Dotyczy postu z 25.10.2007
Janku, Janie czy jak tam wolisz to TY chyba żyjesz ze sprzedaży Husqvarny i to Twoje posty wyglądają na reklamowe i to w FATALNYM stylu, wstydź się. Aby POLECAĆ lub NIE POLECAĆ musisz coś wiedzieć, opierać się na jakichś argumentach, a jak widzę piszesz tylko nic nie znaczące frazesy i wprowadzasz w błąd innych forumowiczów.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH FORUMOWICZóW
ROMAN

1 2 3 ... 27