Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

G
Sexi 2015-07-20 23:12

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Posiadam już drugi rok Proline zestaw kluczy nasadowych i jeszcze nic się nie pękło i nie wyrobiło najczęściej używam małej grzechotki i z siłą czy bez wszystko jest całe. Jak się nie umie korzystać z kluczy prostych to szkoda słów.

G
mark 2015-07-23 19:34

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

ja używam zestawu proline i jestem bardzo zadowolowy, nasadki się nie wyrabiają, grzechotki mocne jak diabli, przeżyły remont ciągnika, zakładałem z rur przedłużki, myślałem że popękają ale nic, jedynie co to bity pordzewiały bo mi zalało deszczem, polecam, więcej info na mail: mwolowiec@interia.pl.

G
Anda 2015-09-23 22:34

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Jeśli chodzi o Proline to są dwa różne wyglądają tak samo jedne są badziewne drugie wytrzymują długo.

G
Paweł 2015-10-04 22:36

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Jestem mechanikiem od 30 lat narzędziami proline mroźna sobie majsterkować. Do prac profesjonalnych polecam bahco garant wurth wicha knipex przyczym jedne firmy robią dobre szczypce inne imbusy itd

G
Paweł 2015-10-04 22:44

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Zapomniałem o gidore ale ceny tych narzędzi powalają więc amatorom odradzam

G
raul 2017-02-16 20:05

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Stanowczo Proline wygrywa nad Yato. Yato było kiedyś dobre. Mam zestaw kluczy i nasadek od Proline i nie do zniszczenia. Miałem przedłużkę na 1/2 cala od Yato 400 ileś tam mm i rozwaliła się przy odkręcaniu koła w aucie. A co najlepsze nasadka 17 była marki Proline i wytrzymała a przedłużka padła. Pożyczyłem od brata przedłużkę Proline i bez problemu odkręciła. Już wizualnie widać, że przedłużka Proline jest solidniejsza. Brat miał grzechotkę 1/2 cala Yato i mu padła. Mój Proline pomimo różnych już prac wyczynowych chodzi kilka lat. Teraz brat kupił sobie grzechotkę Prolina. Ewentualnie Polecam firmę SATA super narzędzia.

G
Higuain 2017-02-17 16:51

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

To nie prawda co niektórzy piszą o proline. Proline jest średni cenowo a jakościowo lepszy od niektórych droższych marek. Ktoś kto pisze, ze yato robi lepsze narzędzia to chyba nigdy nie korzystał z proline. Miałem i mam narzędzia roznych marek np proline, stanley, yato. I stanowczo yato wypada najgorzej. Co do proline mam zestaw 100 kilka elementów i jedyny minus to ten ze bity rdzewieja ale jeśli chodzi o wytrzymałość są mega mocne. Nasadki nie wiem co trzeba z nimi robić aby połamać tak samo jak i z grzechotkami. Różne katusze przechodziły i juz z dobre 5 lat ani jeden element się nie uszkodził. Co do yato juz wizualnie jest ze słabszej stali. Miałem min przedluzke yato i się polamala przy prostej robicie. Kupiłem proline i skacze po niej np odkrecajac koła i śmiga dobrze. Generalnie teraz jak szukam kluczy w pierwszej kolejności wybieram proline, jest dobry cenowo i trwały. Unikam juz yato. Chociaż mam lutownice yato i super działa. Ale jeśli chodzi o narzędzia ręczne juz gozej wypada.

G
zser321 2017-11-19 17:03

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Dziadostwo z chin i nic więcej

G
Tiw 2018-03-12 22:29

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Mam zestaw proline od 5 lat poza tym że bity rdzewieją i się troche pogubiły gdyż ktoś nie zamkną skrzynki i się wysypały na maszynie nie ma problemu kupiony jakiejś taniej firmy zestaw kluczy aby skąpletować kilka nasadek i ze względu że pękła walizka skończyło się na ukręconym pokrętle taniej firmy pękniętej nasadce oraz ukręconuch kilku torksach co nigdy nie wydażyło się przy kluczach proline. Nie mają lekko nie jest o nie dbane lecz są bardzo wytrzymałe. Osobiście bardzo polecam jak również klucze płasko oczkowe dedry.

G
Młody Daniel 2018-07-27 13:44

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Najlepsze narzędzie produkują w zakładach mechanicznych Kazimieruk.. Mają duży wybór części maszyn i urządzeń..Mój znajomy zawsze u nich wszystko zamawia (zajmuję się mechaniką). Mówi, że zawsze wszystko pasuje i zamówienia się zgadzają, bo wiadomo jak to z tymi śrubkami często bywa.. mam nadzieję , że pomogłem , pozdrawiam

G
Wąski 2018-08-28 22:05

Re: Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Szkoda tylko że jedno i drugie to te same chiny.
Ja do amatorskich zastosowań (naprawy samochodów, motoru, skutera, inne drobne prace) używam narzędzi ze średniej półki, choć cenowo dosyć atrakcyjnych - proxxon, beta. Nie rozpadną się jak chińska grzechotka na lekko zapieczonej śrubie. Tanie i chińskie narzędzia mają sens jeżeli nie są używane pod obciążeniem, lub ze swojej natury są pancerne. Typu próbnik, metrówka, punktak, łom, pobijak, itd.

Jak odkręcasz zapieczone śruby grzechotką, to nie dziwne że rozwalasz maszyny. Stali czasem nie szlifujesz heblarką? ;)

G
Olo 2018-10-13 22:27

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Dodaj jeszcze marki Kokon i Sata

G
GOŚĆ 2018-10-28 21:45

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

UWAGA !!! UWAGA !!! Proline - Proline-owi nie równy.
Jakieś 6 czy 7 lat temu zakupiłem sobie średnią pokrętkę na 1/2'' raz zdarzyło mi się odkręcać nią nakrętkę od półosi, oczywiście jeszcze rurka była dołożona, pokrętka wygięła się w łuk i był strzał... puściła nakrętka jednym słowem tyrana jest czasem aż za bardzo mam ją do dziś - Kolega kupił sobie taką samą (przynajmniej wyglądała na taką samą) jakieś 3 lata temu, połamała się przy byle robocie... Do tego mam dwa zestawy grzechotka 1/4 nasadki i takie tam i zestaw grzechotka 1/2 i nasadki 8-32 - używane do dziś. Jednak ostatnio kupiłem koledze w prezencie taki sam zestaw jak mój 1/2 jak go porównałem z moim to się załamałem, wszystko niby to samo ale jakościowo to przepaść - nie wiem, może to jakaś podróba.
W każdym razie teraz jak bym miał coś kupić tej firmy to miałbym mieszane uczucia. Na pewno musiał bym wziąć w rękę i obejrzeć, w sieci bym nie kupił.

G
Quampadre 2020-03-29 18:37

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Porównywanie wkrętaków Wera do innych... Cóż... Jest Wera, potem długo nic, i potem reszta wkrętaków. Więc porównywanie zwykłych Proline do Wery trochę niepoważne. Ja mam wkrętaki Wera i Hazet. Te drugie mimo że ok, to jednak nie ta liga co Wera. Mam też zestaw kluczy Proline i od roku brak jakiegokolwiek zarzutu. A jak będzie dalej to się zobaczy.

G
Restore Classic PL 2021-02-09 23:22

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Mam różne narzędzia w warsztacie od zwykłych chińskich bubli, po DeWalt, Wurth, Hazet, Sata, Wera, Wiha, Milwaukee itp.
Mam zestaw kluczy Proline, i jestem z niego zadowolony, choć rzadko go używam, to niczym nie zawiódł.
Kupiłem więc imadło kątowe Proline - bubel na maxa!
Jak już ktoś przede mną wspomniał, jest to tylko marka handlowa a nie producent sensu stricte. Dlatego z jednych narzędzi zrobionych przez lepszego producenta można być zadowolonym, a z innych... cóż, kibel.
Mimo wszystko, lepiej dołożyć i kupić coś lepszego, niż wydać na byle Proline, a potem i tak zbierać od nowa kasę na coś lepszego.
Za każdym razem gdy kupuję tani bubel bo jest tani i mam go użyć (taki plan w głowie) raz na dwa lata, to wystarczy byle co...
Otóż, nie. Za każdym razem okazało się że to zmarnowana kasa i lepiej kupić raz a dobrze.

1 2