Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Do ostatniej strony »
P
Paweł Sando 2013-10-17 23:20

Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Ja np. miałem kilka i nie jetem zadowolonu, np. wkrętaki elektryczne złamał się śrubokręt płaski na gnieździe zaworka odcinającego kulowego tzw. portki. Wkrętak vorela tańszy poradził sobie bardzo dobrze dodatkowo miarka za 24 zł nawet na budowie nie była po paru wyciągnięciach kilkadziesiąt cm blokada automatyczna przestała działać i miarka się sama chowała jednym, słowem słaba jakość wykonania i słabe walory użytkowe

G
dodas 2014-02-06 16:10

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Umówmy się, że jak zazwyczaj cena jest niska to i jakość jest niska. Wiele marek udaje tylko marki profesjonalne. Mają super marketing, reklamę itd. Przy wyborze narzędzi ręcznych czy elektronarzędzi trzeba szukać tych najdroższych, a w przypadku braku funduszy dopiero szukać tańszych zamienników. Najlepsze narzędzia ręczne jakie miałem w ręku (jakość wykonania) to Facom, Gedore czy Snap-on. Potem jeszcze Wiha czy Bahco. Te firmy dają dożywotnią gwarancje na wszelkie ukryte wady fabryczne. Czyli jeżeli używamy narzędzia zgodnie z jego przeznaczeniem powinno nam posłużyć na dłuuuugie lata. Takie marki jak Neo, Proline, Ega, Coval...to chińczyki. Idealne do domowej skrzynki z narzędziami. Wartko je kupić, jeżeli mają nam służyć do celów inne niż zarobkowe.

G
607 2014-03-06 22:41

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Żeby zachować równowagę ja będę bronił Proline. W takich produktach nie trzeba specjalnie się wysilać technologicznie by zrobić sprzęt dobrej jakości. Po prostu dobrej jakości materiały i dobre spasowanie wszystkich elementów, a reszta pójdzie gładko. Proline trzyma poziom, seria HD to już w ogóle nie do zdarcia. Nikt mi nie wmówi, że wkrętaki Stanleya w opakowaniu 10 sztuk muszą kosztować 200 zł i płacę tylko za jakość. To przecież w istocie kawałki stali, plastyku i gumy. Proline jest tańszy i wcale nie gorszy od pierwszych światowych producentów.

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2014-03-07 22:29

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Mam kilka prostych, ręcznych narzędzi tej marki. Proline jest marką handlową, więc narzędzia pochodzą od różnych producentów. Zgodzę się z przedmówcą - większość, które mam są nawet bardziej niż ok jak na swoją cenę. Kupowałem u nich trochę ubrań roboczych - jakość bardzo dobra, cena też.

P
Paweł Sando 2014-03-11 07:36

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

mam proline i yato niestety proline wypada bladziutko nawet w najprostrzych narzędziqach

G
Proletariusz 2014-03-11 18:21

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Szkoda tylko że jedno i drugie to te same chiny.
Ja do amatorskich zastosowań (naprawy samochodów, motoru, skutera, inne drobne prace) używam narzędzi ze średniej półki, choć cenowo dosyć atrakcyjnych - proxxon, beta. Nie rozpadną się jak chińska grzechotka na lekko zapieczonej śrubie. Tanie i chińskie narzędzia mają sens jeżeli nie są używane pod obciążeniem, lub ze swojej natury są pancerne. Typu próbnik, metrówka, punktak, łom, pobijak, itd.

G
alfredTT 2014-03-30 10:37

Re: Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

mam proline i yato niestety proline wypada bladziutko nawet w najprostrzych narzędziqach

Ja się nie mogę zgodzić z Twoją opinią. Korzystałem z tych narzędzi i uważam, że są naprawdę dobre. Na moje garażowe potrzeby w zupełności wystarczają.

G
Paw-Therm 2014-03-30 14:15

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

proline yato zdecydowanie yato jest mocniejsze lepiej dopracowane szczególy itd

G
zajkos 2014-05-01 16:04

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Czy ja wiem dla mnie prolki troszkę wyżej stoją od yato. Mówię w przypadku bitów gdzie miałem okazje przetestować te 2 firmy.

G
Tomekżyw 2014-06-22 14:26

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Ja używałem tylko wkrętaków Proline-a i muszę powiedzieć, że jakością nie powalały. Dostałem zestaw do kumpla, mówił mi, że są bardzo dobre, tanie i w ogóle miód malina. Porównywać te wkrętaki mogłem tylko z posiadanymi przeze mnie wkrętakami Wera i wypadają blado. Jak do płaskich nie miałbym większych zastrzeżeń tak do PH mam duże- końcówki się szybko wyrabiają! Choć może używanie przeze mnie przetyczki do wkrętaka w celu odkręcenia wkręta było przesadą, ale właśnie w ten sposób wyrobiłem końcówkę. Przy lekkich pracach spokojnie dają radę.

Pozdrawiam
Tomasz

G
casar 2014-07-13 16:49

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Tomasz, może po prostu jesteś bardziej wymagających użytkownikiem. Ja też mam proline i używam ich do majsterkowania, ewentualnie samodzielnego zreperowania czegoś w domu (jak umiem). Dla zaawansowanego użytku to powinieneś mieć Proline HD albo inne narzędzia, trochę droższe. Zwykłe proline to maks pół profesjonalne zastosowania i tyle.

G
Damian 2014-10-10 11:41

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Mam same narzedzia proline i mnie jeszcze nigdy nie zawiodly grzeczotka odkrecam kola sa to bardzo masywne klucze polecam a firma yato to szajs nasadki pekaja PROLINE POLECAM

G
oluś 2015-05-29 18:10

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

Nie jest to zła marka, ale szczególnie czarna wersja jest wytrzymała. Pracowałem chyba na przynajmniej jednym narzędziu spośród marek dostępnych w Polsce, od najtańszych marketowych po Wurthy i w tej skali umieściłbym je na pewno w tej lepszej połowie.

G
Hustley 2015-05-31 02:01

Re: Co sądzicie o narzędziach marki Proline?

kluczy płaskich już z 6 lat używam jak nie dłużej, z rok temu nasadowe i zarówno te starsze jak i te nowsze cały czas prezentują tę samą dobrą jakość. Lubie kupować z głową a proline za sensowne pieniądze prezentuje naprawdę dobrą jakość

G
.... 2015-06-19 16:16

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1 2