Bosch vs Graphite

Do ostatniej strony »
G
JK 2009-09-18 00:00

Re:Bosch vs Graphite

Mylisz się, Makita jest produkowana w Japoni, USA, Wielkiej brytani, Niemczech, Chinach i bodajże Meksyku i Chile.

G
JK 2009-09-18 00:00

Re:Bosch vs Graphite

Doczytałem właśnie (potwierdzone przez przedstawiciela Makity) że konkretnie w prowincji Huon-Jin-Del.

G
gość 2009-09-19 00:00

Re:Bosch vs Graphite

Człowieku ty chyba masz 10 lat! Ogarnij się ze swojej głupoty!

G
JK 2009-09-19 00:00

Re:Bosch vs Graphite

Pod jaką jeszcze ksywką będziesz tu pisał??? Daj już spokój najpierw naucz się czytać!!

G
gość 2009-09-19 00:00

Re:Bosch vs Graphite

Koleś ty masz nie pokoleji w głowie, sam udajesz kogoś innego a krzyczysz!

G
JK 2009-09-19 00:00

Re:Bosch vs Graphite

Kogo ja niby udaję skoro to ty podpisujesz się jako gość??? Bez komentarza...;/

G
budowlaniec 2009-09-29 00:00

Re:Bosch vs Graphite

Panowie! nie ma o co drzeć koty! I tak wszystko nicość nad nicościami!

G
R2D2 2009-12-14 00:00

Re:Bosch vs Graphite

Ciekawe i jakże emocjonujące. Niesety musze rozczarować Panów "fanów" tzw. markowych produktów. Czuję się do tego uprawniony jako, że elektronarzedziami zajmuję się od wielu lat (pracujc nimi, testując, jak i pracując nad nimi). A zatem:
1) Faktem jest, że część produkcji wspominanych przez was marek elektronarzędzi, jak i im podobnych częściowo jest produkowana w Chinach. Jedyne o czym to świadczy, to że rynek jest konkurencyjny i te firmy też musialy poszukać cięć kosztów. Niektóre z nich nawet w ramach swojej oferty wprowadzają wrećż amatorski sprzęt - np. uznawana u nas za profesjonalne Hitachi (wiertartka FDV16VB2, szlifierka katowa G12SS)
2) warto pamiętać, że produkty markowe typu: Bosch zielony, Black&Decker, Skill w 100% są produkowane w Chinach. Jakościowo mocno odbiegają od swoich odpowiedników sprzed 10-15 lat kiedy to budowąły swoją renomę, co nie zmienia faktu, ze dla majsterkowiczów jakość jest wystarczająca. Używanie ich w celach profesjonalnych jest związane z nieuznaniem ew. reklamacji przez "producentów"
3) Nawiązując do punktu nr 2: z punktu widzenia produkcji, z ww. firm jedynie Bosch posiada własną fabrykę w Chinach, Skill produkowany jest na zlecenie fabryk chińskich. Na tych samych zasadach co elektronarzędzia Graphite, Ferm, Einhell, etc. Dlatego prosze przestańcie z taką niechęcią odnośić się do rodzimych firm, które sa tańsze z prostego powodu - nie muszą opłacać centrali w Niemczech :), smutne ale prawdziwe
4) szacunek dla p. Wojtka, za to że chciało mu sie zrobić test porównawczy - tak to jest w tym kraju, że wielu nie podoba się, gdy ktoś cos zrobi, łatwiej krytykowac i narzekać
5) tzw "dotarcie" mechanizmu udaru - tych, którzy uważają to za bzdurę zachęcam do lektury instrukcji obsługi - w wielu instrukcjach to jest. Podobna sytuacja jest z samochodami - nalezy je dotrzeć, nie wiem czemu trudno to zrozumieć...
6) jesli moge dać radę - ścieżka markowe, lepsze - jest jakims rozwiązaniem, ale wtedy kiedy brak nam wiedzy. Lepiej się zastanowić do czego będę używął sprzętu i z jaką częstotliwością, czy jest głównym narzędziem pracy czy uzupełniającym. Jeśli w sposób o jakim wspomina p. Budowlaniec (min 4 godz. dziennie), to warto kupić sprzęt skierowany do profesjonalistów.
7) Posłużę się przykładem: Porsche to bezwątpienia górna półka w samochodach, dużo wyższa od Fiata, ale nikt nie będzie używał porsche do przewozu cegieł. Do jazdy po mieście, wczasy, podróże wyśmienicie się do tego nadaje Porsche, ale i Fiat/Opel/VW również, a w niższej cenie można mieć niezły "wypas".
8) Są ludzie "używający jedynie markowych elektronarzędzi", nawet w domu. Część z nich mówi prawdę. Obserwowałem kilka focusów badawczych na temat elektronarzędzi, gdzie wszyscy na początku deklarują, że używają tylko Boscha i Stanleya, ale:
- większość z nich po pewnym czasie, jak zajrzą do swoich skrzynek z narzędziami odkryją, że bardzo wiele z ich narzedzi, z których sa zadowoleni, to np. Topex,
- trafiali się tacy, którzy twierdzili, ze używają elektronarzedzi Stanley (kiedyś mieli jeden, prosty wkrętak akumulatorowy...),
9) To, że wielu z nas wybiera rozsądną proporcję między ceną i jakością świadczy o rozsądku i tego nie trzeba się wstydzić. W przypadku osób wykorzystujących elektronarzędzia do cięzkich prac budowlanych będzie to oznaczało najwyższą półke cenową, w przypadku pozostałych...
Na koniec przepraszam, za ten lekko przydługi wpis, ale czasem irytuje mnie to ślepe przywiązanie do "niemiecko - japońskiej jakości" produkowanej całkiem w innych miejscach niż się wyadje ich zwolennikom.

G
33 2009-12-14 00:00

Re:Bosch vs Graphite

są np.młotki czy szlifierki boscha produkowane w niemczech, albo szwajcari, w chinach nie wszystko jest robione

G
Z branzy 2009-12-14 00:00

Re:Bosch vs Graphite

Z pewnością - ale niebieski Bosch..., zielony jest produkcji chińskiej

G
budowlaniec 2009-12-14 17:51

Re:Bosch vs Graphite

@R2D2 - Kolego, miło się czyta sensowne posty :) Bardzo brakuje na tym forum wyważonych i sensownych komentarzy, może dlatego, że użytkownicy to głównie sprzedawcy, a tym, ja wiadomo, zależy wyłącznie na marży. Jak sam widzisz, są mądrzejsi od Ciebie - oni zawsze będą wiedzieli lepiej, nawet pomimo, na tabliczce znamionowej będzie napisane: "Made in Malaysia".
Z nieco innej beczki: pochodzenie samochodu można odczytać z numeru VIN. Jakoś nie spotkałem się z tym, żeby na forum danej marki ktoś próbował udowodnić, że auto jest lepsze, bo zmontowane np. w Niemczech, a nie Belgii. Dołączam się do opinii, że narzędzia powinno się wybierać zgodnie z przeznaczeniem, a nie marką. To, co dzieje się teraz jest chore, bo sprzedawcy częstokroć nie mają praktyki, a doradzają, co dla mnie jest nieporozumieniem.
Niestety, handel narzędziami wygląda w Polsce tak, że umowy z konkretnymi producentami są obwarowane takimi warunkami, że sprzedawcy wolą wciskać szmelc, niż zmienić dostawcę i zacząć sprzedawać lepszy (tańszy/mniej markowy) sprzęt.
Podsumowując: szacunek dla Ciebie, za to, że próbujesz rzeczowo coś wyjaśnić, ale wydaje mi się, że to walka wiatrakami. Przynajmniej dopóty, dopóki na tym forum będą krzykacze pokroju pana JK.
Pozdrawiam,
Robert.

G
R2D2 2009-12-17 12:47

Re:Bosch vs Graphite

Jestem przekonany, że warto dać dostęp do prawdziwej informacji - nawet jeśli wiele "wiatraków" nawet nie drgnie, to inni zaczną zadawać sobie pytania i to będzie dla mnie już sukces!
Pozdrawiam i powodzenia w doradzaniu :)

G
JK. 2009-12-17 22:54

Re:Bosch vs Graphite

Najwięcej jest krzykaczy pokroju pana panie budowlaniec, z hasłem: Ty jesteś ggłupi przedawca, ja wiem najlepiej bo pracuje na budowie!" - tak krótko wygłada każda niemal twoja wypowiedź.
Daruj sobie panie gość, sobowtór czy budowlaniec;]

G
Mirek ale inny 2010-01-04 23:07

Re:Bosch vs Graphite

Mam wiertarkę Dorn 810 W za 100 zł. Teść ma wiertarkę Bosch 500 W, nie wiem za ile, ale zakładam, że nie mniej niż 250 zł. W mojej wiertarce słabszy jest plastik, z którego jest wykonana. Bosh jest ładniejszy i lepiej wykonany. Niemniej moja robi dziury lepiej i się nie psuje, a mam ją kilka lat. Testowałem na niej kilka wierteł. Tu przekonałem się, że marka i cena idą wyraźnie w parze z jakością. Wiertła Budget i Topex szybko się tępią. Kiedy założyłem wiertło Bosh, Okazało się, że moją tandetną z pozoru wiertarką, można spokojnie wiercić dziury w płycie żel-betowej. Mając 300 zł lepiej kupić sprzęt niemarkowy, ale mocniejszy. Najdroższa w sprzęcie jest marka, póżniej obudowa, a reszta istotnie się nie różni. Tani sprzęt jest też nieco cięższy od markowych odpowieników, co wynika z właściwości obudowy. Niech moc będzie z Wami.

G
AllTools 2010-02-04 19:34

Re:Bosch vs Graphite

dokładnie. Makita od niedawna ma również fabrykę w chinach lecz w japinii nadal są produkowane narzędzia. Podejrzeam że chiny robią tylko Makteca.
Co do boscha. Marka strasznie się zepsuła, zwłaszcza jeśli chodzi o naprawy gwarancyjne. 95% napraw gwarancyjnych nie jest uznawanych choć uznane być powinne.
Jeśli chodzi o Graphite to jest jeszcze młoda marka. Na pewno muszą jeszcze sporo poprawić w swoim sprzęcie ale przynajmniej nie ma problemów z gwarancjami (2lata gwarancji). Graphite dobrze się reklamuje i dzięki temu zdobywa coraz więcej klientów. M.in. narzędzia graphite używane i testowane są podczas budowy stadionu narodowego w warszawie. Na TVN turbo w programie TOOL-BOX używane są narzędzia Graphite i NEO-Tools. Dają sobie spokojnie rade. Poza tym Graphite to przede wszystkim super ceny. Za cene dużego młota boscha można sobie wyposażyć cały warsztat narzędziami graphite.
Jeśli ktoś chciałby się zapoznać z narzędziami graphite zapraszam do sklepu www.alltools.com.pl.
W sklepie super rabaty dla każdego + dodatkowe rabaty przy większych zakupach.

1 ... 2 3 4 ... 5

Kategorie :