AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

G
majsterkowicz 2012-03-15 23:40

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

chciałem skomentować, ale wystarczająco skutecznie się zbłaźniłeś...

G
Czesław 2012-03-16 20:33

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Witam
Jak ostatnio pisałem w temacie wyboru wkrętarki to na "tapecie" pozostały 2 modele - Dewalt 14.4V i Metabo 14.4V z zestawem akcesoriow.
Ale zamiast rzucać monetą przekonał mnie tekst Pana Fleksa :
"Czesław, w DeWalcie się zakochasz (chyba;-)).'"
no i zamówiłem ale model 18V a mianowicie "DCD 789C2".
Dzisiaj dotarła do mnie przesyłka z tą wkrętarką i na razie ładuję aku.
Pierwsze wrażenie po wzięciu do ręki REWELACJA. Kolega stwierdził "aż ci się ślepia zaśmiały". Pierwsze uruchomienie - uff !! dźwięk przetwornicy nie gryzie w uszy.
Wrażenia i porównanie do AEG:
Dewalt pomimo napisu "made in PRC" obudowa wykonana wzorcowo - czyli Chińczyk potrafi, ładowarka "Made in Taiwan" aku. "Cell made in Japan" i " Pack assembled in Mexico".
Ergonomia znacznie lepsza od AEG chociaż obawiałem się, że metalowy zaczep przy rękojeści będzie troszkę przeszkadzał - nic z tych rzeczy.
Uchwyt bitów naprawdę solidny, wymiar 13 mm, AEG 10mm.
Momenty obrotowe porównywalne Dewalt 35 Nm, AEG 32 Nm
Prędkości max. Dewalt 600/2000, AEG 400/1400.
Sprzęgło - tu miłe zaskoczenie Dewaltem na pozycji "1" można wkręcać drobnicę, natomiast AEG na pozycji "1" dawało znacznie większy moment.
Dewalt pozycji sprzęgła 15+wiercenie, AEG 24+wiercenie. Dewalt posiada diodę oświetlającą AEG- nie, za to AEG posiada kontrolę stanu naładowania aku., Dewalt - nie.
Dewalt ma bardziej zwartą budowę i jest krótszy od AEG. Porównując do maleństwa Metabo Powermaxx 7,2 jest ono krótsze od Dewalta o około 4 cm, a po założeniu uchwytu do wiercenia Metabo jest krótsze już tylko o około 5 mm.
I na koniec walizka. Tutaj walizka Dewalta jest znacznie lepszej jakości i nie posiada zaginanych zawiasów co przekłada się na większą trwałość.
AEG w stosunku do Dewalta na wyposażeniu ma 100 szt. akcesoriów i ma niższą cenę (AEG - 548 zł w promocji z kartą marketu chociaż promocja się zakończyła, Dewalt 910 z kosztami przesyłki kurierskiej.
Takie są moje pierwsze wrażenia.
Pozdrawiam
MK

G
JK. 2012-03-16 22:37

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
leszek 2014-01-09 20:08

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

mam taką wiertarkę i spisuje się doskonale, ale w cegle, beton, słabo
Leszek

G
zdzisław 2017-05-01 19:51

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Piszecie bzdury koledzy. Mam ją 6 lat. Wierci w żel betonie co prawda od czasu do czasu, ale bez najmniejszego kłopotu. Można cisnąć do oporu i nie stanie. Wierciłem 30 otworów w żelbetonie wiertłem 12 RYOBI na pełną głębokość , wszystko wytrzymało. Jedynie co szwankowało to ręce. Muszę dodać że zastosowałem wiertło pośrednie 6 tej samej marki, bo spodziewałem się trudności. Wiertarka wierci w trudnych warunkach, również w suficie, w sumie około trzy miesiące w roku. Po czterech latach.musiałem ją rozebrać na elementy pierwsze (pestka) i dokładnie wyczyścić, bo już się zatrzymywała. Kolejne dwa lata w tych samych warunkach pracuje bez zarzutu. Naprawdę dobry sprzęt i cena przyzwoita. Teraz będę musiał wymienić baterie na nowe, bo już trzymają na 1/4 swoich możliwości. Pozdrawiam i proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, gdy się uprzednio sprzętu nie sprawdziło.

G
zdzisław 2017-05-01 20:00

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
zdzisław 2017-05-01 20:01

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
zdzisław 2017-05-01 20:03

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
barni 2018-07-24 20:44

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

ja niedawno wystarowałem z biznesem remontowym, kupiłam kilka wkręarek aeg 18v i bardzo dobrze mi się sprawdziły. Nie były bardzo drogie, przy każdych warunkach dają rade, nawet przy silnych mrozach.

G
Fresko 2019-02-19 11:19

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

U mnie też te narzędzia od nich z serii 18V sprawdzają się bardzo dobrze. Myślałem, że zimą baterie będą np. krócej działać, ale nic takiego się nie działo, za co wielki plus dla konstruktorów.

1 ... 4 5

Producenci :

Kategorie :