AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Do ostatniej strony »
G
nill 2012-03-12 15:25

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

czesłąw, nie chcę prorokować, ale wydaje mi się że będzie kibel. Nie uznają reklamacji o ile maszyna działa. A dżwięk - stwierdzą, że nie ma to wpływu na parametry narzędzia.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby kupić coś innego, ale Ty już kupiłeś AEG.

PS Nie zauważyłeś, że na forum jest bardzo mało pochlebnych opinii o AEG, a zachwala je tak naprawdę jedna osoba (sprzedawca)?

mam nadzieję, że jakoś Ci się uda odkręcić to wszystko, powozdzenia!

G
Mariuszek 2012-03-12 15:48

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Czesław popełniłeś błąd kupując AEG dlatego bo te narzędzia to jedna wielka ściema niby germany ale jak to słyszę to szlak mnie trafia jak większość dziś narzędzi podzespoły idą z HIN i dlatego nie neguje AEG bo np. dla HILTI też HINY produkują ale AEG jest marką która PRUBUJE WBIĆ się na rynek PL od dłuższego czasu tylko średnio im to wychodzi zresztą ARGUMENTEM będzie na to choćby nawet allegro ile się tego sprzedaje wielkie nic , jakość plastików i spasowania jest biedna , formy które natryskują plastiki są takiej jakości że pożal się boże typowa tanizna i hinszczyzna kolor do dupy ale to ujdzie bo kolorem się nie robi miałem kilka narzędzi z MILWAUKEE i AEG żeby nie było że nie robiłem AEG i MILWAUKEE na pewno ale to na pewno wydajnością plaszczy DEWALT jeśli chodzi PODKREŚLAM o narzędzia AKU wszystkie bez wyjątku!
Po prostu daleko jeszcze do DEWALTA tym markom osobiście porównywałem pisałem o tym w innych postach na forum i w dupie mam wypowiedzi JK. który zwyczajnie kłamie. zresztą jak może to wiedzieć jak on tym nie robi tylko handluje i słyszy to co kolega mu powiedział -bzdura Nawet Hilti które ma bardzo dobre młotowiertarki wydajnością jest gorszy od DEWALTA jesli chodzi o aku o samą młotowietarke czyli narzędzie to nie! J.K. wsadz se w dupe te filmy przyjedz do mnie wyciągnę ci z walizki moje firmowe narzędzia, przywieź tego zasranego MILWAUKEE I AEG bo na dzień dzisiejszy nie mam tego gówna bo sprzedałem pokaże ci czy ten śmieszny DEWALT o którym tak piszesz jest gorszy wydajnością !

G
JK. 2012-03-12 21:52

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Czesławie muszę cię uspokoić, rzeczywiście wkrętarka BS14G pracuje głośniej niż np: BS 12G - nie jest to spowodowane żądna wadą techniczną, podobnie pracuje głośno pracują np: Bosch PSR 10,8-2Li, Kress ASS 122 i ASS 144 set...

Co do wspomnianych plastików to fakt, skrzynka jest z kiepskiego plastiku i rzeczywiście jest made in china, ale tyczy się to prawie wszystkich takich zestawów narzędziowych. np: Makita DWAE 12V ma taki sam "problem". Jednak dziwie się że jednak nie zdecydowałeś się na coś mocniejszego, bez kupy bajerów ;P

G
Czesław 2012-03-12 22:40

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Witam
W AEG skrzynka jest mało istotna mówiłem o jakości obudowy wkrętarki.
Mocniejszy model 18V dla mnie wydał się troszkę mało ergonomiczny co opisałem we wcześniejszych postach.
Dzisiaj po wykonaniu telefonu do sklepu i po rozmowie z Panem kierownikiem
zdecydowano o zwrocie pieniędzy (brawa dla kierownictwa), więc sprawa rozwiązana częściowo.
Nadal nie wiem co kupić i coraz bardziej skłania się w kierunku Metabo ewentualnie może być Makita albo Bosch niebieski.
Dewalt jest bardzo fajny ale tak jak czytałem 1 część testu Pana Fleksa to w nim występuje silne iskrzenie przy hamowaniu wrzeciona. Jak się chwile pobawiłem, to kilka razy przy hamowaniu przez otwory wentylacyjne obudowy wyskoczyła iskra. Może to jest spowodowane nowością urządzenia dlatego za kilka dni będę miał możliwość porozmawiania osobą posiadającą podobną wkrętarkę i dokładniejszych testów.
MK

G
nill 2012-03-12 22:41

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Jednak dziwie się że jednak nie zdecydowałeś się na coś mocniejszego


pewnie sprzedawca go namówił....

G
jarcunio 2012-03-12 23:25

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

A mówił że nie kaleczy języka, hehee

G
majsterkowicz 2012-03-12 23:28

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Kup Metabo, dostaniesz 3 lata gwarancji na akumulator.
Makita ma rok na narzędzie, Bosch 3 lata, ale na samo akku standardowo - chyba pół roku.

Sprawdź tylko dokładnie warunki tej gwarancji, ale wygląda ciekawie...

G
JK. 2012-03-13 19:29

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Tak tylko na wadę akumulatora;] a pokaż mi 2letni akumulator, który dopiero po 2 latach okazał się trefny?

G
Czesław 2012-03-13 20:16

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Witam.
Po przeczytaniu wielu opinii na stronach polskich i zagranicznych na placu boju pozostały 2 firmy - Dewalt 14V i Metabo 14V. Jutro będę miał możliwość zobaczyć Dewalta w akcji. Mam już dość kombinowania i w razie czego chyba rzucę monetą.
Ten zestaw bardzo mi leży:
http://allegro.pl/milwaukee-hd18-pp6a-zestaw-narzedzi-aku-hd18pp6a-i2197976054.html
a zwłaszcza młotowiertarka ponieważ ma funkcję kucia, ale po 2 kolejnych wpadkach chyba nie zaryzykuję żeby znowu kupić coś produkowane przez A&M.
Jakby ktoś z szanownych Forumowiczów by miał jeszcze jakieś sugestie co do wyboru wkrętarki to poproszę o wypowiedź.
Dziękuję za dotychczasową pomoc i pozdrawiam.
MK .

G
majsterkowicz 2012-03-13 23:19

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Tak tylko na wadę akumulatora;]


Oj, to chyba kolejny raz wiesz lepiej, niż producent:

"3 lata gwarancji na akumulator to gwarancja ze strony Metabo, że w przypadku utraty min. 20% pojemności lub wydajności akumulatora w ciągu 3 lat od daty zakupu wymienimy go na nowy całkowicie bezpłatnie. 3 letnia gwarancja nie jest uzależniona ani od ilości ładowań, ani do pełnych lub niepełnych cyklów ładowań.

Akumulatory objęte 3-letnią gwarancją to wszystkie akumulatory litowo-jonowe drugiej generacji oferowane we wszystkich modelach wiertarko-wkrętarek L, LT, LTX.
Gwarancja na akumulator jest automatyczna, nie jest uzależniona od ewentualnej rejestracji maszyny, czas trwania gwarancji rozpoczyna się zgodnie z datą zakupu maszyny (data na fakturze, paragonie)."

Źródło: http://www.metabo.pl/Wiertarko-wkretarki-akumulatorowe-Metabo.40130.0.html


G
PanFleks 2012-03-13 23:43

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Czesław, w DeWalcie się zakochasz (chyba;-)).
Jest bardzo solidny, fajnie wyważony, dysponuje dużą prędkością na II biegu. Jeśli kupisz serię XR, to będzie gwarancja na 3 lata.
Z drugiej strony, Metabo (szczególnie to nowe, z akumulatorem 1,5Ah) też jest niczego sobie. Ma nieco bardziej praktycznie dobraną przekładnię (40Nm i 1600 obr/min) no i gwarancja, której DeWalt nie ma...:(
Uchylę rąbka tajemnicy - w moich "wierceniowych" testach te dwa modele wypadły najlepiej - różnica w wydajności niewielka (na korzyść Metabo), martwi mnie jednak to, że DeWalt pozwala rozładować głęboko akumulator, a to już nie jest dobre :(
Musisz rzucić monetą oraz...sprawdzić kto da lepszą cenę i lepsze warunki! ;-)

Powodzenia!
PanFleks

G
przecinak 2012-03-14 16:29

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

jotka jotka... on we łbie sieczkę ma.. oczywista oczywistość nie strzępcie klawiatury.

G
JK. 2012-03-14 17:06

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Majsterkowicz - mogę ci tylko powiedzieć że sami napisali sobie błędną gwarancję. Akumulator jako część naturalnie podlegająca zużyciu ma określoną ilość cykli ładowania(średnio li-ion 600-1000) więc wystarczy ładować 2 razy dziennie a dostaniesz po półtorej roku nowy?;))) Ciekawe, bo w ogólnej gwarancji metabo, jak każdy producent nie daje gwarancji na części podlegające zużyciu? Czyli mam rozumieć że wykorzystujesz Metabo na maksa, a po 2 latach dostajesz za free nową baterię?;))) Zresztą wkrótce się okaże, bo za niedługo zgłoszą się pierwsi reklamujący baterię, gdy kiedyś kupili wkrętarki z Li-ion.

G
majsterkowicz 2012-03-14 18:57

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

mogę ci tylko powiedzieć że sami napisali sobie błędną gwarancję


BUAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!! Własnym oczom nie wierzę! Napisałeś już do metabo i przestrzegłeś ich przed katastrofą?

G
JK. 2012-03-15 23:11

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

bahahahaha zaraz napiszę....bo wprowadzają w błąd takich naiwniaków jak ty!

1 ... 3 4 5

Producenci :

Kategorie :