AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Do ostatniej strony »
G
Czesław 2012-03-07 14:35

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Odpowiedz.
Czesław to moje pierwsze imię oficjalne, natomiast na co dzień w użytku jest drugie (za pierwszym nie przepadam).
MK to moje inicjały.

G
Czesław 2012-03-07 14:43

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Oświadczam, że nie jestem sprzedawcą narzędzi i z żadnym z nich nic mnie w żaden sposób łączy. Jestem amatorem i nie mam też żadnej preferowanej marki narzędzi jest mi obojętne jakich używam byle tylko spełniały swoją funkcję (nie lubię zielonego Boscha i Ryobi z powodu przykrych doświadczeń z nimi)
Po kilku porażkach z narzędziami marketowymi szukam czegoś markowego i dlatego trafiłem na to forum.
Chyba to wyjaśnienie powinno wystarczyć.
MK

G
Czesław 2012-03-07 14:55

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

"Czesławie rozważ ta opcję;
allegro.pl/aeg-wkretarka-wiertarka-aku-bsb14c-14-4v-1-5ah-li-i2178469714.html seria C jest mocniejsza niż G"
Dziękuję za odpowiedz. Sprzęt wydaje się fajny i sporo tańszy , ale jest zasilany z aku. 14V.
Ponieważ prawdopodobnie w przyszłości będę chciał kupić wyrzynarkę aku. odpada bo AEG nie robi ich na to napięcie tylko na 18V.
MK

G
milton 2012-03-07 16:11

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

witam, panie kolego, polecam markę Dewalt, robi solidne narzędzia, poczytaj o niej co nie co

G
Mariuszek 2012-03-07 21:24

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

He ale te forum jest boskie o kurfa wypisuje się i żegnam :)))

G
Czesław 2012-03-07 22:24

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Witam
Akurat tak się składa, że przeglądałem ofertę firmy Dewalt i wkrętarka o podobnych parametrach jest dużo droższa i pewnie lepsza. Zastanawiam się jeszcze nad Makitą i ewentualnie niebieskim Boschem. Nie jest to sprawa pilna, więc nie ma pośpiechu a może Pan Fleks w przyszłości coś takiego przetestuje.
Dziękuję za wszelkie sugestie.
MK

G
JK. 2012-03-07 22:34

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Czesławie pomijając że i tak dość cierpliwy jesteś, bo jak widzisz sam, że tu o radę ciężko. Mogę ci tylko powiedzieć, że Makita to cena ok 1000zł za to samo co z AEG seria G... Bosch średnio 800-900zł za 14V, 18V drożej. Jesli masz w pobliżu market LM, to tam mają AEG BSB 18C za 995! z akumulatorami 3Ah! Nie ma wielkiej róznicy w jakości czy kupujesz AEG czy inną markę. Bebechy masz podobne, cała rzecz polega na tym jaka elektronika jest w maszynie. Jak przeczytałeś uważnie Blog Pana Fleksa to zwrócił on uwagę na pewne szczegóły w porównaniu wkrętarek;) warto o nich pamiętać przy zakupie, to zawsze jakaś wpadkowa ceny/jakości/parametrów/rozwiązań technicznych.

G
skarbek 2012-03-07 22:42

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Czesław 2012-03-07 22:48

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Dzięki JK. W sobotę będę w LM i postaram się pomacać sprzęt.
MK

G
Wierciński 2012-03-08 15:54

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

http://www.youtube.com/watch?v=PnF2Uh4oFfg dla wtajemniczony i idioty który handluje czerwonym syfem, i w jego rejonie jest narzędziem numer 1 , i to jego argument. heeheh czesław poczytaj na spokojnie i firmie aeg i miilwauke to ten sam syf w ładnym opakowaniu

G
JK. 2012-03-08 22:36

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Haha i tu się mylisz cwaniaczku;] chciałeś zabysnąć ale ci się nie udało! Wkrętarki z AEG są inne niż z Milwaukee! Poza tym już wszyscy doskonale pamiętamy i znamy ten sławny filmik(filmiki) panów z dupwalta.. którzy pokazują że ich wkrętarka NICd 1,7Ah działa dłużej niż inne produkty z akumulatorami Li-Ion 1,3Ah(1,5Ah) amerykę odkryli;) zwłaszcza że kozystali z uszkodzonej baterii milwaukee - prawdopodobnie podróbki panów z dewalta. Po priersze bateria milwauke nie mają w środku żadnej folii;] co więcej bardzo łatwo takim "ekspertom" naruszyć elektronikę;] - której wymaga bateria Li-ion... Ale panowie z Dewalta pokazali że NiCd można przeciążać;]


Czesławie jak sam widzisz forum jest pełne bezrozumnych istot, które tworzą sobie nowe nicki - to fani żółtych najlepszych narzędzi na świecie!;)))
Dla oka proponuje obejrzeć sobie bardziej obiektyny test....robiony przez panów z ... Hitli
tu jest sławny dewalt - http://www.youtube.com/watch?v=J5XkG5x_HEs
tu milwaukee http://www.youtube.com/watch?v=grMeNZBgjpU
Jest jeszcze 4 filmik z samym hitli;) ale nie w tym rzecz, Ci panowie pokazali po prostu sprawność, zero uszkodzonych baterii, pojemności 3Ah, wszystkie Li-ion.

Tu masz taki prawdziwy test, widać osoba robiąca go jest bezstronna, porównuje to co widzi, pokazuje plusy i minusy każdej maszyny. http://www.youtube.com/watch?v=dx6ttcAFVM4
Ale oczywiście od panów z diłolta czegoś takie nie zobaczysz, bo oni pokażą że każda ich maszyna jest rewelacyjna i bije wszystkich na głowę!

;)) Dla mnie to B&D w żółtym kolorze.

G
Czesław 2012-03-08 23:27

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Witam
Jak dla mnie testy z YT są kompletnie nie miarodajne. Tak się składa, że z racji wykonywanego zawodu zajmuje się techniką pomiarową jakieś pojęcie o tym mam. Początkowo do testu Metabo Powermaxx 7,2 Li Pana Fleksa podchodziłem sceptycznie ale po zakupie tego narzędzia test moim zdaniem został przeprowadzony naprawdę rzetelnie.
Odnośnie Dewalta - znajomy w zakładzie samochodowym od 3 lat używa zestawu narzędzi 18V i jest nimi zachwycony. Co prawda wyglądają one paskudnie, podrapane z popękaną czy poprzecinaną gumą na rękojeści ale do dzisiaj żadnych awarii, a naprawdę ostro dostają w kość a i moja wiertarka DWD 024 w użytku domowym jak na razie sprawdza sie rewelacyjnie
Milwaukee oglądałem tylko w sklepie bo nikt ze znajomych tego nie używa i nawet chciałem kupić zestaw za ponad 4 k zł z młotowiertarką w gratisie, ale zniechęciły mnie negatywne opinie dotyczące serwisu. Sam też to przerobiłem (Ryobi). AEG chyba też jest serwisowane w tym serwisie.
Jednak myślę, że wybór wkrętarki AEG przy użytku typowo amatorskim nie spowoduje takiego jej zużycia, żeby wymagała serwisowania przez okres gwarancyjny a potem sam sobie poradzę.
A jeżeli chodzi o krytykę AEG to jest to łatwo bzdurnie krytykować bez podania alternatywnego urządzenia o podobnych parametrach użytkowych i w podobnej cenie.
MK

G
JK. 2012-03-09 00:31

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Opinie o serwisie są zawsze negatywne jak się okazuje, że zniszczyło się narzędzie, a pozytywne jak naprawiają na gwarancji, bezpłatnie;) do tego przyzwyczaiłem się od lat sprzedając narzędzia. Wtedy najczęściej zamiast racjonalnie podejść do tematu, wypisuje się pomyje na serwisy;) - wstarczy poczytać jakie ludzie mają problemy z husqvarną lub stihlem ;] - a czy to złe narzędzia? lub serwisy? Nie, po prostu ludzie mylą gwarancję, z zapewnieniem, że jak coś ktoś zepsuje to mu ją naprawią. Mi osobiście najwięcej problemu sprawia serwis boscha. Ich produkty coraz szybciej od zakupu trafiają do serwisu, a byle bzdura i się czepiają.

G
PanFleks 2012-03-09 09:36

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

Czesław - dziękuję za Twoją opinię:)
Trudno pokazywać niezależne testy, bo zawsze może się trafić ktoś, kto je zaneguje. Ponieważ ja robię to hobbystycznie, nie zależy mi na tym, czy ktoś się na test pogniewa, czy nie. Nie biorę za to kasy, więc mam czyste sumienie. Mogę Was jedynie zapewnić, że każdy test jest przeprowadzany w identycznych warunkach (temperatura, wilgotność, etc.), narzędzia są fabrycznie nowe, a akcesoria i materiały zawsze identycznej jakości i również fabrycznie nowe. Jeśli kupuję wkręty, to zawsze z tego samego źródła i tej samej partii, żeby nic nie zafałszowało wyniku.

Początkowe testy starałem się wykonywać w ten sposób, że cały przebieg był filmowany. Ma to swoje dobre strony, bo trudno wówczas zarzucić, że coś jest nie tak. Można oczywiście twierdzić (nawet wtedy, gdy filmuję, jak wyciągam nowe narzędzie z pudełka), że test był "ustawiony", bo uszkodziłem wcześniej baterię, albo coś podobnego (nie jest to przytyk do nikogo z Was). Jest jednak i druga strona medalu: jeśli policzycie sobie, że średnio jeden wkręt mocuje się x sekund, a narzędzie pozwala na wkręcenie, np. 600 sztuk, to łatwo wyobrazić sobie, ile czasu zajmuje ta praca. A czy ktoś jest zainteresowany oglądaniem 5-cio minutowego filmu, na którym (oprócz wkręcania ;-)) nic się nie dzieje? ;-)

Co do filmów z internetu: to dla mnie trochę dziwne, że różnica w wydajności jest tak duża. Traktuję te testy raczej jako ciekawostkę. Przez moje ręce przeszło już kilkadziesiąt sztuk narzędzi różnych marek. Nie będę pisał kto jest moim faworytem, bo nie o to chodzi. Powiem tylko tyle, że narzędzia z określonej półki cenowej są do siebie bardzo podobne. Różnice dotyczą gwarancji, serwisu, ale to także ma dwie strony: jedna rzecz to to, co deklaruje producent, a druga to fakt, jak jest naprawdę. Oprócz tego są niuanse techniczne, które powodują, że narzędzie jest albo gorsze, albo lepsze, niż konkurencja. Jeśli jesteście zainteresowani, możemy przeprowadzić test gwarancji, przejrzeć warunki, etc. wówczas będzie jakiś obraz całości.

Co do DeWalta (proszę tylko, żeby nikt złośliwie i niekulturalnie tego nie komentował, bo to moja opinia, a ja nie jestem nieomylny;-)): uważam, że robią dobre narzędzia. Mają dość dobre akumulatory (w niektórych testach DeWalt zbliża się do lidera rankingu), solidne wykonanie, ale tracą trochę na niektórych rozwiązaniach, o których pisałem w teście i będę jeszcze wspominał. Wbrew pozorom elektronika jest równie ważna, co mechanika, bo baterie stanowią niemal 50% kosztu nowego narzędzia.

Wybaczcie przydługi wywód, ale temat jest na tyle ciekawy, że postanowiłem powiedzieć o tym, jak to wygląda z mojej perspektywy.

PS. Narzędzi akumulatorowych AEG/Milwaukee nie testowałem z błahej przyczyny - nie znalazłem jeszcze dystrybutora, który mógłby je wypożyczyć. W swoim warsztacie mam kilka sztuk AEG/Ryobi, ale są to sieciówki.

G
eryk7 2012-03-09 14:01

Re: AEG BSB 18 G Li Wiertarko-wkrętarka udarowa 18V Li

:)

1 2 3 ... 5

Producenci :

Kategorie :