Wiertarka do domowego użytku

G
Grzegorz 2006-09-25 00:00

Wiertarka do domowego użytku

Chcę kupić wiertarkę do ogólnych prac domowych (wiercenie, mieszanie zapraw, klejów, itp.). Na pewno musi mieć udar i zmianę obrotów (prawa lewa). Mogę wydać ok 300 zł. Co byście mi doradzili, jaki sprzęt polecacie?

G
ixi 2006-09-25 00:00

Re:Wiertarka do domowego użytku

Do mieszania zapraw potrzeba czegoś prządneg a za 300 zl dostaniesz wiertarkę dobrą jedynie do wiercenia bo do mieszania to potrzeba przynajmniej 700 watt a to już trochę droższy sprzęt chyba ze lubisz taniochy o dużej mocy ale słabej jakości!

G
chris70 2006-09-25 00:00

Re:Wiertarka do domowego użytku

Witam.
Moim zdaniem dość dobrym rozwiązaniem byłby zakup młotowiertarki MacAllister 750 W, Nie wiem czy sie nie myle ale ponoć jest na wyposażeniu także przejsciówka z SDS-a na uchwyt wiertarski. Czyli będzie to sprzęt wielozadaniowy, spełniający twoje oczekiwania. Pozdrawiam.

G
Grzegorz 2006-09-26 00:00

Re:Wiertarka do domowego użytku

Dzięki za informację. Widziałem ostatnio w Practicerze sprzęt EINHELL BM-G 1100 e za 320 zł. Czy może on do takich spraw by się nadawał?

G
chris70 2006-09-26 00:00

Re:Wiertarka do domowego użytku

..Wiesz, napewno nadawał by się pod względem mocy, bo 1100w to już kombajn, ale młotowiertarka ma ten plus że posiada udar pneumatyczny i dlatego będzie Ci lżej np; wykonywać otwory w betonie,pod względem parametrów wiercenia też jest niczego sobie, natomiast Einhell ma udar mechaniczny- to jedno, a po drugie jest to taki sprzet nie najlepszej jakości delikatnie mówiąc. Decyzja należy do Ciebie.

G
ryszard 2006-09-26 00:00

Re:Wiertarka do domowego użytku

natomiast Einhell ma udar mechaniczny
chyba nie wszystkie einhelle pan widział- skoro udar mechaniczny po co posiada cylinder ,tłok napędzany mimośrodowo, jak i ruchomy bijak, każde uszczelnione oringami?

G
chris70 2006-09-26 00:00

Re:Wiertarka do domowego użytku

...Wiesz Ryszard, w tej wypowiedzi chodziło o konkretny model BM-G 1100, który posiada udar mechaniczny...wiem też że firma Einhell ma w swojej ofercie także młotowiertarki:) Pozdrawiam.

G
GRZEGORZ 2006-09-27 00:00

Re:Wiertarka do domowego użytku

Dzięki. Czyli bardziej przydałaby się mi młotowiertarka? Co byście polecili? Też w tym przedziale cenowym (300 - 400 zł)

G
chris70 2006-09-27 00:00

Re:Wiertarka do domowego użytku

Witam.
Do prac domowych mogłaby wystarczyć młotowiertarka Einhell BH-G 726 (seria GLOBAL)- 750W z funkcją podkuwania. Może jakościowo nie najlepsza, ale przy poprawnym użytkowaniu...Następna młotowiertarka to MacAllister 750W( nie znam dokładnego typu) dostępna jest w sieci Castorama - sprzęt sprawdzony, niewielkich rozmiarów, o dość dobrych parametrach. Rozeznaj też Skill-a bodajże model 1750, jest chyba w sklepie na tej stronce. To to samo co zielony Bosch tylko tańszy, do domu w sam raz. Pozdrawiam.

G
mezo 2006-09-28 00:00

Re:Wiertarka do domowego użytku

Chcę kupić wiertarkę do ogólnych prac domowych (wiercenie, mieszanie zapraw, klejów, itp.). Na pewno musi mieć udar i zmianę obrotów (prawa lewa). Mogę wydać ok 300 zł. Co byście mi doradzili, jaki sprzęt polecacie?
BYLEBY NIE BLAUCRAFT - SZMELC DO KWADRATU !

G
SZKODA GADAĆ 2006-09-29 00:00

Re:Wiertarka do domowego użytku

....Otwieram lodówkę a tu Blaukraft.... otwieram forum a tu też Blaukraft... poprostu żygać mi się już chce tym Blaukraftem. Do każdego postu musi być dodana jakaś uwaga odnośnie tego pseudosprzętu, czy pytanie tego wymaga czy też nie. Rozumiem walkę z szajsem ale nie do przesady.Uważam że na temat B... zostało już napisane wszystko, a może nawet jeszcze więcej. A jeśli ktoś czuje nieodpartą chęć wyżycia się, bo np. nie poszło mu w pracy, to jest osobny temat pt: " Co sądzicie o Blaukraft..." Zainteresowani napewno tam dotrą i dokształcą się w temacie. Oczywiście rozumiem też że jest demokracja itp.

G
CZARNY 2006-12-23 00:00

Re:Wiertarka do domowego użytku

....Otwieram lodówkę a tu Blaukraft.... otwieram forum a tu też Blaukraft... poprostu żygać mi się już chce tym Blaukraftem. Do każdego postu musi być dodana jakaś uwaga odnośnie tego pseudosprzętu, czy pytanie tego wymaga czy też nie. Rozumiem walkę z szajsem ale nie do przesady.Uważam że na temat B... zostało już napisane wszystko, a może nawet jeszcze więcej. A jeśli ktoś czuje nieodpartą chęć wyżycia się, bo np. nie poszło mu w pracy, to jest osobny temat pt: Co sądzicie o Blaukraft... Zainteresowani napewno tam dotrą i dokształcą się w temacie. Oczywiście rozumiem też że jest demokracja itp.
To szmelc blaukraft robi tez w lodówkach ???
Jezeli cosik jest bublowate to czemu o tym nie pisac ??? Jezeli nie kojarzysz tylko czytasz to kupuj buble naiwniaku !
BLAUCRAFT \ BlauKraft = TYLKO DLA NAIWNYCH IDIOTÓW

1