szlifierki kątowe

G
marcins 2008-07-11 00:00

szlifierki kątowe

Witam moje pytanie polega na konserwacji szlifierek, otóż czy wskazane jest okresowe uzupełnianie lub inaczej, wymiana smaru w głowicy szlifierki. Rozumiem że głowica jest elementem zamkniętym i raczej pył nie powinien się dostac ale wiadomo że przekładnia pracując ściera się w mniejszym lub większym stopniu co oznacza zabrudzenie smaru. Pozdrawiam

G
Terror 2008-07-12 00:00

Re:szlifierki kątowe

Witam. W większości przypadków nie wymienia się smaru w głowicy. Możesz upewnić się na 100% zaglądając do instrukcji obsługi. Chyba, że naprawdę Ci zależy. Ja wymieniałem w szlifierce tylko raz smar - wiązało się to z wymianą głowicy ponieważ rozsypała się przekładnia ;) Pozdrawiam (zadbaj lepiej o czystość wlotów powietrza i komutatora)

G
damian unger 2008-07-13 00:00

Re:szlifierki kątowe

WITAM W SPRAWIE SZLIFIERKI TO SMAR W GŁOWICY JEST RACZEJ NA STAŁE RZADKO SIE GO WYMIENIA CHYBA ZE WYMIENIASZ PRZEKŁADNIE LUB MASZ JAKIEŚ WYCIEKI PRZEKŁADNIE MAJĄ STOPIEŃ SCIERANIA BARDZO DROBNY JEST TAKI ZE ZOSTAJE LEKKI PYŁEK NIC SIĘ NIE STANIE
LEPIEJ CO JAKIŚ CZAS PRZEDMUCHÓJ WLOT I WYLOT POWIETRZA

G
poller 2012-03-29 18:56

Re: szlifierki kątowe

Kolego smar w głowicy NIE !!! jest na stałe i trzeba go wymieniać okresowo lub wtedy kiedy słyszysz że szlifierka zaczęła głośniej działać. Jeśli tego nie zrobisz to na 100% głowica sie rozsypie.

1

Kategorie :