Skil czy Kress

G
Marcin 2006-02-14 00:00

Skil czy Kress

Chcę kupić dobry sprzęt do wiercenia w żelbetonie, który bedzie mi długo służył. Co kupić Skil 1755 czy Kress PH 500? Który z tych sprzętów jest bardziej niezawodny, efektywny. Który będzie lepszy do wiercenia w wielkiej płycie? A może jest coś lepszego w podobnej cenie.

G
-= oo =- 2006-02-15 00:00

Re:Skil czy Kress

Zdecydowanie kress .... slik to zabawki moim zdaniem

G
Marcin 2006-02-15 00:00

Re:Skil czy Kress

Ja również skłaniałbym się ku Kressowi. Zastanawiam się tylko czy moc 500W (u Kress) wystarczy Skil ma 650W. Tylko jak jest moc wyjściowa? Kress ma większą więksą energię udaru (2J), Skil tylko (1,6J). Pozatym Kres jest lżejszy co też nie jest bez znaczenia. Ma też sterowanie elektroniczne. Skil ma zato funkcę kucia, ale słyszałem że to tylko zabawka. Niestety nie używałem nigdy młotów czy wiertarek pneumatycznych także nie wiem co jest ważniejsze. W teście niemieckim Kress PH 500 ma ocene db (2001r.), a Skil 1755 bdb (2006r.). Ale czy wierzyć testom?

G
chris70 2006-02-15 00:00

Re:Skil czy Kress

Witam.
Zdecydowanie Kress. Ja używam ten model PH 500 już kilka ładnych lat, ale sprzęt jest nie do zajechania, przy czym zaznaczam iż nie oszczędzam go przy robocie.
... W młotowiertarkach funkcji kucia raczej nie ma choć wielu sprzedawców będzie tak twierdzić. Jest to podkuwanie np rynienki do położenia kabla, czyli do prac raczej delikatnych.
I jeszcze jedno, moc może ma znaczenie, ale jakość ma chyba większe....

G
Marcin 2006-02-15 00:00

Re:Skil czy Kress

Dziękuję za rady. Już zdecydowałem. Kupuję Kressa. Mam jeszcze pytanie - czy w Warszawie jest serwis tej firmy? Chociaż mam nadzieję że nigdy się nie przyda. Pozdrawiam

G
Administrator 2006-02-17 00:00

Re:Skil czy Kress

Dziękuję za rady. Już zdecydowałem. Kupuję Kressa. Mam jeszcze pytanie - czy w Warszawie jest serwis tej firmy? Chociaż mam nadzieję że nigdy się nie przyda. Pozdrawiam
Serwis gwarancyjny jest u importera i wysyłka na gwarancji jest na ich koszt. Pozatym na gwarancji jest spis serwisów w kraju.

1