SERVIS PIŁY SPALINOWEJ PERFORMANCE POWER?

G
Greg 2007-10-02 00:00

SERVIS PIŁY SPALINOWEJ PERFORMANCE POWER?

Witam.
Niedawno kupiłem w Castoramie piłę spalinową Performance Power za 349zł. Wiem, że to niewiele ale do moich ogródkowych celów miało wystarczyć. Pech chciał że jednak po pewnym czasie przestała działać a ja w dodatku zgubiłem paragon. Dałem ją do serwisu. Starszy pan postawił diagnoze: gaźnik podaje za dużo paliwa, trzeba wymienić ten "chiński" gaźnik Koszt: 200pln czyli 3/4 ceny piły a na dodatek gwarancji nie daje.
Czy faktycznie koszt takiego gaźnika to 200pln? Czy nie można nic już zrobić ze starym? Piła ma niecałe 2 m-ce i pracowała w sumie może 10 godzin.
Bardzo proszę o pomoc co można by jeszcze z tym zrobić.
Pozdrawiam

G
Jan Kozankiewicz 2007-10-25 00:00

Re:SERVIS PIŁY SPALINOWEJ PERFORMANCE POWER?

Jeżeli wiesz orientacyjnie kiedy kupiłeś, to uprzejme panie w informacji odszukają paragon sprzedaży. W moim przypadku miłe panie w hipermarkecie OBI odszukały paragon sprzedaży i na tej podstawie miałem możliwośc reklamacji sprzetu. Tak więc w ramach gwarancji sprzed został naprawiony.
Pozdrawiam.

G
Tom 2008-05-16 00:00

Re:SERVIS PIŁY SPALINOWEJ PERFORMANCE POWER?

Do wszystkich używających narzędzi napędzanych silnikami spalinowymi!
Kupujcie benzynę tylko na renomowanych stacjach paliwa ( np: BP ja kupuję), bo tą, która sprzedają na małych to zniszczycie każdy silnik!
Ja zniszczyłem gaźnik w firmowej kosie STIGA i to tej najmocnieszej i gwarancja tego nie obejmowała. Kosa na takim oszukanym paliwie padła juz po około 8 litrach spalonej benzyny!!
Dla testu proszę wlać benzynę np. z BP do szklanki i inną z małej stacji lub np: ORLENU w małym miasteczku, to widać różnicę w kolorze zapachu i osadzie na dnie szklanki!!!
Pozdrawiam,
Tom

G
adrian 2010-07-06 14:17

Re: SERVIS PIŁY SPALINOWEJ PERFORMANCE POWER?

Co do paliwa do silników w sprzęcie ogrodniczym - paliwo z dobrego źródła - tak, to podstawa, ale "zwykłe" z jak najmniejszą ilością dodatków uszlachetniających a nie jakieś "vervy" "ultimejty" i inne powery.
Zdaniem znajomego serwisanta kosiarek, kos i pilarek najlepiej silniczki chodziły na starej etylinie "ołowiówce". Niestety było minęło.

G
hary d 2010-07-23 14:31

Re: SERVIS PIŁY SPALINOWEJ PERFORMANCE POWER?

Gażniki zazwyczaj się czyści 200 zł. za nowy to lekka przesada .Koszt czyszczenia to kwota ok.50zł

G
Kuba 2012-02-13 17:38

Re: SERVIS PIŁY SPALINOWEJ PERFORMANCE POWER?

Jedno jest pewne. Nie warto naprawiać pilarek firm Performance, Flora, Asgatec. Chińczykom nie udało się skopiować dobrych urządzeń. Najczęstsze awarie w tych urządzeniach to problem z odpaleniem, wylewanie się oleju do smarowania prowadnicy lub brak smarowania i bardzo częste rozpadanie się mechanizmu odpalania pilarki, Proponuję kupić drugą pilarkę i pierwszą oddać na paragon tej drugiej. Rozpatrzenie reklamacji trwa dwa tygodnie i jak sądzę będzie to czas dłuższy niż wytrzyma ta druga pilarka, Jeśli często się tnie to warto mieć na stanie trzy chińczyki (dwa w serwisie) i pilnować paragonów.

Pozdrawiam
Serwisant

G
siwy99v 2012-05-20 13:09

Re: SERVIS PIŁY SPALINOWEJ PERFORMANCE POWER?

wystarczy iść kupić drugą kosiarkę i po dwóch dniach oddać starą na paragon nowej proste nikt nie spisuje żadnych numerów

1