Prośba o pomoc w doborze sprzętu (wiertarka i wkrętarka)

Do ostatniej strony »
G
Michał 2007-11-14 00:00

Prośba o pomoc w doborze sprzętu (wiertarka i wkrętarka)

Witam wszystkich serdecznie, mam gorącą prośbę do Was znających się na temacie wiertarek i wkrętarek. Mianowicie planuje zakup urządzeń do dość sporego remontu w bloku z płyty betonowej. Wiem napewno, że bez wiertarki z udarem pneumatycznym się nie obejdzie planuje bowiem dośc sporo otworów w betonie pod płyty kartongips, konstrukcje drewniane i aluminiowe oraz przewiercanie się przez ściany celem przeciągnięcia instalacji telewizyjno/internetowej, miło by było gdybym za pomocą wiertarki mógł równiez wykuc tuneliki pod instalacje elektryczną ( choć nie wiem czy nie za dużo wymagam za planowaną do wydania kwotę ). Jeśli chodzi o wkretarkę to głównie będzie ona służyła do skręcania mebli i ewentualnie do wywiercenia drobnych otworów w mdf aby meble połączyć ze sobą śrubami. Kwota jaką planuje wydać to około 1000 zł. Bardzo proszę o opinie czy za te pieniądze w ogóle kupie coś porządnego, jeśli tak to pomóżcie mi Panowie coś wybrać. Z góry dziekuje i pozdrawiam. Michał

G
mirek 2007-11-14 00:00

Re:Prośba o pomoc w doborze sprzętu (wiertarka i wkrętarka)

Witam.
Z tego co piszesz to będziesz potrzebował czegoś konkretnego. Skład zestawu który podałeś + intensywność prac + kasa jaką chcesz wydać ?? Ciężki temat.Ale nie niemożliwy.
Moja propozycja to młotowiertarka DeWALT D25003K.
Adres sklepu gdzie jest w dobrej cenie(nie znalazłem tańszej)
http://www.elektronarzedzia.ive.pl/index.php/id_1808_mode_proddet.html
A wkrętarke
http://allegro.pl/item266739632_wkretarka_gsr_14_4_2_z_2_akumulatorami_1_5ah_bosch.html
Ewentualnie polecam też młotowiertarkę:
http://allegro.pl/item266282452_mlot_udarowo_obrotowy_gbh_2_24dsr_bosch_profi_fv.html
Sprzedawca z allegro jest znany i godny zaufania.
Lączna suma nieznacznie przekroczy 1000 zł , ale sprzęt będziesz miał na prawdę bardzo przyzwoity
Pozdrawiam.

G
mirek 2007-11-14 00:00

Re:Prośba o pomoc w doborze sprzętu (wiertarka i wkrętarka)

Aha jeszcze odnośnie kucia. W wielkiej płycie jest to praktycznie niewykonalne sprzętem w tych widełkach cenowych. Jeśli chcesz mieć tuneliki pod elektrykę to proponuję wypożyczyć profesjonalne narzędzia w wypożyczalni. Inaczej jest duża szansa że zniszczysz swój sprzęt. Ewentualnie proponuję naciąć kątówką 2 rowki i dłutować sam środek. Niestety to rozwiązanie = mnóstwo kurzu.
Pozdrawiam

G
pawel 2007-11-14 00:00

Re:Prośba o pomoc w doborze sprzętu (wiertarka i wkrętarka)

przeczytaj post Basi ,,jaką kupić wkrętarkę". może to pomoże w dokonaniu trafnego wyboru. pozdro.

G
Terror 2007-11-14 00:00

Re:Prośba o pomoc w doborze sprzętu (wiertarka i wkrętarka)

Witam Panów. Mirku świetne zestawienie :) (przynajmniej moim zdaniem). Ale za opis młoto wiertarki jako młota obrotowego (pan sprzedawca ma minus).
A jak reszta kolegów widzi taki zestaw - moim zdaniem młoto wiertarka profi Boscha to bardzo dobry zakup do domku (napewno będzie służyć dobrze i bez awaryjnie). Podobie jak i wkrętarka ... Młotek do betonu i wkrętareczka do lekkich prac!
Nie proponuję czegoś innego ponieważ kwota odpowiada założeniom... czyli 1000zł.
Pozdr.

G
Michał 2007-11-14 00:00

Re:Prośba o pomoc w doborze sprzętu (wiertarka i wkrętarka)

Dzięki serdeczne za porady wszystkie są na wagę złota :) , zapytam jeszcze co sądzicie o wiertarce Hitachi DH24PC3 - u mnie w L&M do 18.11 mozna ją kupić za 549,99 i jak patrze po parametrach to za tą cene chyba jest ok. Pzdr

G
mirek 2007-11-15 00:00

Re:Prośba o pomoc w doborze sprzętu (wiertarka i wkrętarka)

Michale.
Nie chcę ci odradzać ale mnie hitachi nie przekonuje. Jeśli sprzęt jest dobry to nie potrzebuje dodatkowej reklamy w postaci wybajerzonego wyglądu. Owszem na papierze parametry ma super. Ale o ile wiem awaryjność jest wyższa niż np. boscha , dewalta, makity , metabo. Raczej wśród tych firm bym szukał.
Ale oczywiście to twój wybór.
Pozdrawiam

G
Terror 2007-11-15 00:00

Re:Prośba o pomoc w doborze sprzętu (wiertarka i wkrętarka)

Wspomnijmy narzędzia, które markety wystawiają na promocje - made in china (chociaz nie zawsze) :) Niebieski Bosch puki co trzyma fason i nie daje się wciągnąć na pułki wielich hal (chociaż nie wiadomo jak długo).
Osobiście wybrał bym Boscha lub zastanowił bym się nad markami, które podał Mirek (metaboo-jest drogie pfu:PP)
Hitachi ładnie się prezentuje (osobiście nie wiem za wiele na temat trwałości tych narzędzi i ich awaryjności).
Pozdr.

G
Marcin 2007-11-15 00:00

Re:Prośba o pomoc w doborze sprzętu (wiertarka i wkrętarka)

wszystko sie psuje, coś na ten temat wiem bo śledzę spedycję gwarancyjną tych narzędzi... niestety niechlubny prym wiedzie hitachi, i coś w tym jest bo zazwyczaj najwięcej reklamacji jest na to czego się najwięcej sprzedaje. a przynajmniej zazwyczaj powinno tak być zgodnsie z prawami murphyego.
u nas proporcjonalnie najwięcej sprzedaje się blue boscha 60% i po 22% metabo i 18% hitachi. reszty nie podaję bo to tylko kilka procent sprzedaży. ale paradoksalnie to hitachi przy jedynie 18 procentowym udziale w sprzedaży generuje aż 50% wszystkich reklamacji...
poza tym hitachi robi fatalnej jakości młotki klasy 2 kg. ciężkie młoty na sds maxa wychodzą im jak dotąd wyśmienicie, ale za małe nie powinni się brać, bo tylko jeszcze bardzie pogarszają sobie markę taką fuszerą
pozdro

G
Michał 2007-11-15 00:00

Re:Prośba o pomoc w doborze sprzętu (wiertarka i wkrętarka)

to kolego Michale zapytaj czy ten model hitachi DH24PC3 ma sprzęgło przeciążeniowe?
pozdro

G
mirek 2007-11-16 00:00

Re:Prośba o pomoc w doborze sprzętu (wiertarka i wkrętarka)

Michale i Marcinie. Czy zgadzacie się z moją propozycją na zestaw Młotowiertarka + wkrętarka? ( konkretne przykłady podałem wyżej). Czy może macie inne propozycje ( do 1000 ) zł>? Bo o taką pomoc Michałowi (gość) chodziło?
Pozdrawiam

G
Marcin 2007-11-17 00:00

Re:Prośba o pomoc w doborze sprzętu (wiertarka i wkrętarka)

Mirku jestem całkowicie za tym zestawieniem, poza tym młotkiem gbh 2-24 dsr bo to na 99% podróbka. bosch od dwóch lat ich już nie wytwarza bo są namiętnie podrabiane.
pozdro

G
mirek 2007-11-17 00:00

Re:Prośba o pomoc w doborze sprzętu (wiertarka i wkrętarka)

Marcinie mam na prawdę duże zaufanie do tego konkretnego sprzedawcy. Wątpię aby był a to podróbka. Z tego co się orientuję to ma dojście do narzedzi z zapasów na poczet wymian gwarancyjnych. Zresztą kiedyś wysłałem maila do boscha z zapytaniem o tego sprzedawcę. Otrzymałem odpowiedź że jest ich dystrybutorem i narzędzia wystawiane przez niego są oryginalne. Ale jestem zdania że ten De Walt podany wcześniej będzie nieco lepszy. Podobno większy komfort pracy ( wibracje) , no i na pewno nie jest podróbką.
Pozdrawiam

G
Michał 2007-11-17 00:00

Re:Prośba o pomoc w doborze sprzętu (wiertarka i wkrętarka)

Witam ponownie,
zdecydowałem jednak że nie będe używał wiertarki do podkuwania a jedynie do wiercenia w betonie. Nie ukrywam,że cena ma dla mnie znaczenie więc zdecydowałem się na Hitachi - po dwóch dniach intensywnej pracy po około 10 godzin jak narazie jest super, nie wiedziałem że wiercenie w betonie może byc takie przyjemne :)Myśle że jeden remont spokojnie wytrzyma jak nie, to zawsze jest gwarancja. Później to już tylko będzie używana sporadycznie więc powinno być ok. Natomiast mam jeszcze pytanko - jakie urządzenie byście polecili do wykuwania korytarzyków pod kable, będe je oczywiście wypożyczał i chciałbym wiedzieć o jakiej klasy sprzęt mam pytać. Ważne dla mnie jest aby kucie szło dość sprawnie ze względu na sąsiadów i aby uniknać zbyć dużej ilości pyłu. Pozdrawiam

G
Marcin 2007-11-17 00:00

Re:Prośba o pomoc w doborze sprzętu (wiertarka i wkrętarka)

najlepsze byłoby połączenie bruzdownicy z odkurzaczem i młot kujący klasy 5 -7 kg, bo praca na ścianach czymś cięższym to katorga. bruzdownicą nacinasz eleganckie rowki, a potem młotem skuwasz ścianę i wychodzą eleganckie rynienki na przewody lub rury. w przypadku betonu wystarczy dłuto do bruzdowania, a w przypadku muru ceglanego dłuto skrzydełkowe, co by nie zmasakrować ściany.
pozdro

1 2

Kategorie :