problem z młotem udarowym

G
michal 2007-03-15 00:00

problem z młotem udarowym

Witam. Mam problem z młotem udarowym SDS+ GBH2-24DSR otoz stalo sie cos takiego ze podczas kucia bruzy w scianie poprostu przestal kuc albo napisze inaczej kuje ale doslowanie bardzo slabo tzn slychac ze udar chodzi ale nie kuje. Czy ktos juz sie spotkal z takim przypadkiem wie ktos jak to mozna naprawic ? Dodam ze mlot juz nie na gwarancji wiec serwis odpada. Podobno chodzi o sprzeglo ale gdzie to jest i co sie z tym robi. Jesli ktos cos wie na ten temat lub ma jakis schemat naprawy z gory bardzo dziekuje.

G
mrox 2007-03-16 00:00

Re:problem z młotem udarowym

a nie padły Ci moze uszczelniacze na tłoczku w układzie pneumatycznym??
pozdro

G
michal 2007-03-18 00:00

Re:problem z młotem udarowym

no wlasnie nie wiem czy to uszczelniacze bo na budowie mlota sie nie znam. Jakbys mogl mi to w prostszy sposob wytlumaczyc bylbym wdzieczny albo jakis schemat. Kurcze brat cos w niej grzebal i teraz wogole nie wierci nawet tzn chodzi udar bardzo slabo i nawet nie wierci. Jaki moze byc koszt tych uszczelniaczy ? Pozdrawiam

G
Michał 2007-03-19 00:00

Re:problem z młotem udarowym

sprawdzil bym tez łożysko wachliwe(przeniesienie napedu na tłoczek bo moze wystrczy to wymienic) masz moze maila to Ci wysle pogladowy rysunek udaru pneumatycznego.

G
michał 2007-03-19 00:00

Re:problem z młotem udarowym

moj mail to wer_lok@wp.pl kurcze wlasnie nie wiadomo co jest grane bo wytlumacze tak jak ja to widze tak jakby ta glowica od sds-a jakby wysunela sie do przodu i tak zostalo na dodatek jak brat rozbieral mlota to urwal to pokretlo co reguluje sie wiercenie - wiercenie z kuciem i udar i kurde nawet jako wiertarka nie moze dzialac. Za wszelka pomoc z gory dziekuje.

G
Robert 2007-03-19 00:00

Re:problem z młotem udarowym

Jezeli Pan potrzebuje pomocy w naprawie młota prosze o kontakt pod nr tel 507631780

G
Michał 2007-03-19 00:00

Re:problem z młotem udarowym

juz wysylam rysunek. troche cierpliwosci bo sam go rysowalem i opisywalem. moze cos pomoze. jak cos to moze zdjecia rozebranego mechanizmu wysli na maila.
pozdro

G
michal 2007-03-20 00:00

Re:problem z młotem udarowym

dzieki za wszystko dzisiaj i tak zepsulem nastepny mlot tym razem 5 kilowy topexa podczas kucia tak poprostu przestal dzialac. Juz wiecej narzedzi nie dotykam ;-)

G
mrk 2011-09-24 23:04

Re: problem z młotem udarowym

mam młotowiertarke Dewalta D25600 kupiłem uszkodzoną silnik już jest cacy wymieniłem wał bo brakowało połowy zębów reszta była ok więc złożyłem ze schematu wszystko chodzi wierci a po przełączeniu na udar słychać że wszystko pracuje ale nie słysze udaru . Czy to może być przez sprzęgło? Bo zanim wymieniłem wał to chciałem je odkręcić i troche je poluzowałem (póżniej dokręciłem ale chyba za letko ) jeśli ktoś ma jakiś pomysł to bardzo prosze o maila na adres mareczekk21@interia.pl

G
mrk 2011-09-25 10:14

Re: problem z młotem udarowym

drogą dedukcji doszedłem do tego że co ma sprzegło do udaru ;-) jak już prędzej pisałem nie działa mi udar później doszedłem do wniosku że smar kturego użyłem jest za gęsty więc postanowiłem go wyczyścić i nalać oleju pytanie brzmi gdzie nalać olej na tłok? I później na bijak? Czy tylko na bijak? I jak z cylindra wyciągne bijak to później go wepchać głęboko czy tylko tak letkoi do początku cylindra i czy tłok powinien być u góry czy u dołu ? Na moje rozumowanie to wlewam olej i wpycham bijak i też zalewam olej później zakręcam wrzeciono po czym włanczam młot i chodzi przez jakieś 15 sekund i znowu nie ma udaru . Jak już wspominałem mam młotowiertarke Dewalt D25600 cylinder ma z 6 dziurek symetrycznych troche nie rozumię poco one tam są? Za to wiem że robie coś źle ;-) wydaje mi się że kompresia jaką wytważa tłok powinna poruszać bijakiem ktury przy górnym położeniu tłoka uderza we wrzeciono i stąd udar lecz te dziurki w cylindrze dają do myślenia a i zauważyłem że bijak jak wo wepcham daleko w cylinder i złoże wszystko chwile pochodzi (udar) a później jakby się klinuje w martwym punkcie na końcu cylindra w miejscu gdzie bijak dotyka wrzeciono i stąd brak udaru ?

1

Producenci :

Kategorie :