poprzesuwane części ściskające wiertło

G
Sławomir Kołot 2007-02-24 00:00

poprzesuwane części ściskające wiertło

Mam wiertarkę performance power nt700p i problem jest w tym, że trzy metalowe części, które ściskają wiertło poprzesuwały się. Czy ktoś się spotkał z takim czymś i jak to ewenualnie naprawić?
Dzięki z góry i pozdrawiam
Seweryn

G
Mariuszczs 2007-02-24 00:00

Re:poprzesuwane części ściskające wiertło

Mi dzisiaj się przesunęły i jedna szczęka wystaje więcej niż dwie pozostałe. Puknięcie przy zamkniętych szczękach pomogło i wróciła na miejsce, ale potem jak znowu zjechałem je razem to się powtórzyło więc jadę jutro do Castoramy reklamować.

G
ansew 2007-02-24 00:00

Re:poprzesuwane części ściskające wiertło

Mi dzisiaj się przesunęły i jedna szczęka wystaje więcej niż dwie pozostałe. Puknięcie przy zamkniętych szczękach pomogło i wróciła na miejsce, ale potem jak znowu zjechałem je razem to się powtórzyło więc jadę jutro do Castoramy reklamować.

Mi się skończyła gwarancja miesiąc temu więc mam pecha. Wiertarkę też kupiłem w Castoramie.

G
Michał 2007-02-26 00:00

Re:poprzesuwane części ściskające wiertło

kupcie wiertarke za 28zl i zamiecie uchwyty. ewentualnie lepszy uchwyt wiertarski kosztuje ok 60-70 zl:)

G
adik 2007-02-27 00:00

Re:poprzesuwane części ściskające wiertło

czy każdy uchwyt pasuje do każdej wiertarki? trzeba odkręcić obudowę by zmienić taki uchwyt?

G
mrox 2007-02-27 00:00

Re:poprzesuwane części ściskające wiertło

to zalezy jaki model. zielony bosch ma kilka modeli gdzie trzeba rozebrac wiertarke aby odkrecic uchwyt. co do wymiany uchwytu to mamy dwa rodzaje: z gwintem zewnetrznym i wewnetrznym, ale i one sie dziela na 2 kolejne grupy: 1/2" x 20 i 3/8" x 24. wartosci 20 i 24 to liczba zwojów na cal. 20 - gwint grubozwojny o skoku 1,27mm, 24 o skoku 1,05mm, 1/2" - gwin o sr 12,7mm, 3/8" - sr. 9,52mm. uchwyty moga byc tez zabespieczone sruba. szczeki rozkrecic maksymalnie. trzeba ja odkrecic ale pamietajac ze ma lewy gwint.
male wiertarki z 13mm przewaznie maja 3/8"x24

1

Kategorie :