Pilarka Łancuchowa do 1000zl

G
sciana001 2008-03-09 00:00

Pilarka Łancuchowa do 1000zl

witam jak w temacie...planuje zakup pilarki łańcuchowej do 1000zl w miejscowych sklepie sa Husqvarny albo Stihla , w necie rowniez sa inne firmy jak partner czy inne...interesuje mnie sprzet nowy i na gwarancji..moge prosic o jakies konkretne modele i porwnanie ich z tanszymi nie tak renomowanymi jak Husqvarna czy Stihl...pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc
Ps. to moja pierwsza pilarka

G
Tadeusz 2008-03-17 00:00

Re:Pilarka Łancuchowa do 1000zl

Posiadam gospodarstwo sadownicze o powierzchni około 8h. Do lata 2007 pgospodaretwo "obsługiwane" było przez leciwą piłę solo644. Nigdy w życiu nie przywiązywałem wagi do parametrów tego typu urządzeń. Solówka była niezbyt lekka i często lądowała w serwisie - broń Boże nie ze względu na jakieś poważne uszkodzenia - raczej ze względu na wiek. Ale wszystko ma swój kres - padł gaźnik a ponieważ maszyna była stara serwisan stwierdził że nie opłaca sie kupować nowego a zresztą brak do tego modelu nowych części. Podejrzewam, że niesprawność gaźnika przyczyniła się do śmierci silnika - nastąpiło zatarcie i jak to mówią piła zeszła.
Musiałem kupić drugą. Zobaczyłem w Castoramie Makite dcs4xx nie pamiętam i nie chce pamiętać symbolu (1049 zł). Na początku było super - leciutka wymażona do sadu. Niestety w gospodarstwie gdzie maszyne musimy często odpalać i gasić, gdzie czasem tniemy cienkie drewienka i drzewka a czasem grube, maszyna nie zdaje egzaminu. Dwa razy padł rozrusznik, często luzował się łańcuch (słabe mocowanie łańcucha)wreszcie rozleciał się zapłon. Piła przy dużych kawałkach rewna wyraźnie słabła i żal było jej dusić. Dzięki uprzejmości serwisu Castoramy oddano mi pieniądze.
Teraz mam Husqvarne 55. REWELACJA w każdym calu - ale ponieważ jestem Polakiem powiem, że mogłaby być lżejsza. Masa piły utrudnia operacje przy obcinaniu gałęzi z wyższych partii drzewa. Ale, ale jak sie potnie pare razy po pół dnia to sie człowiek przyzwyczaja.
PODSUMOWUJĄC:
Wydaje mi się, że sprzęt w granicach tysiąca jest dobry na działke rekreacyjną - przeciąć deskę, wyciąć krzaki itp. Myśle że dopiero od około 3 koni mamy doczynienia z czymś lepszym i trwalszym. Lepiej kupić maszynę używaną ale silniejszą.

G
;) 2008-03-22 00:00

Re:Pilarka Łancuchowa do 1000zl

Ja polecalbym raczej cos takiego http://www.e-ogrod.com.pl/opis,3,17,1055,ogrod.html tu wiecej o tej firmie http://www.echopolska.pl/katalog/?t_grp=pilarki te pilki sa bardzo mocne a jak dobrze poszukac to sa tez i w przystepnej cenie;) przy tym sa bardzo lekkie, ten model ma bardzo fajny rpzrusznik ktorego juz nie trzeba szarpac a tylko sie przlamuje ciagnac a nie szarpiac pali si bedzo lekko:) no i przy tym jest to japoński sprzet;) polacam rowniez ta pile http://www.umietka.pl/Pilarka_Shindaiwa_285_s_umietka_go,itemQQid_item,420.html ma wszystkie zalety wymienionej wyzej jest to takze japonski sprzet a nawet od jednego dilera na polske... na obu pracowalem i jestem zszokowany ich idealna praca moca i elastycznoscia wkrecaja sie w obroty jak zadne inne az wyrywa z rak...

1