Frezarka gornowrzecionowa.

Do ostatniej strony »
G
jarek 2007-11-11 00:00

Frezarka gornowrzecionowa.

Witam,
Interesuje mnie kupno frezarki. Cena do 300 - 350 pln. Po ogolnym przegladzie zostaly dwie, tzn.:
- Bosch POF 1100 lub 1200 W. ;
- Einhell 1200 W.
Uzytkowanie raczej malo intensywne (majsterkowanie w drewnie). Prosze o porade, opinie.
pozdrawiam

G
Marcin 2007-11-11 00:00

Re:Frezarka gornowrzecionowa.

wydaje mi się że przy rozsądnym użytkowaniu, oba modele spiszą się przyzwoicie. z racji mocy i przeznaczenia raczej zapiąć do nich można frezy na trzpień 6 i 8 mm zatem przeciążenie maszynom raczej nie grozi zważywszy że na takie trzpienie jakieś monstrualnie duże frezy nie są produkowane.
Jak będziesz stosował niestępiony osprzęt i dasz im co jakiś czas odsapnąć (wystygnąć) i będziesz używał ich zgodnie z przeznaczeniem na pewno trochę pociągną (kilka lat)
pozdro

G
Gacek 2 2007-11-11 00:00

Re:Frezarka gornowrzecionowa.

mysle ze einhell ci wystarczy jest to w miare dobra firma i rozsadne ceny

G
Marcin 2007-11-11 00:00

Re:Frezarka gornowrzecionowa.

hmmm rozumiem że miałeś na myśli serie global einhella?
bo tam rzeczywiście przyzwoita jakość idzie w parze z ceną. o serii bavaria wolę się nie wypowiadać ;).
Niestety w linii global (czym jestem zawiedziony) frezarek einhell nie oferuje... szkoda.
nawiązując do boscha, obawiam się że cenowo wykracza znacznie ponad wytyczone przez Jarka zawiasy. podstawowy model kosztuje ponad 400 zł. ale ten skil będzie miał nieco lepszą cenę:
http://ocs.skileurope.com/skilocs-pl/Product.jsp;jsessionid=2DA23E8E18FC960F874A2D34ED0B9B06?ccat_id=280&prod_id=275
pozdro

G
pawel 2007-11-11 00:00

Re:Frezarka gornowrzecionowa.

witam. od 4 lat mam frezarkę Einhell Global OF-G 1100 E. kosztowała wtedy kupę kasy- 430 zł (w sklepie narzędziowym, a nie markecie). po krótkim okresie użytkowania, a właściwie jedynie sprawdzania do czego to się nadaje, silnik narzędzia zaczął przerywać. początkowo myślałem, że to szczotki, ale nie! nieco zirytowany oddałem na gwarancji i za kilka dni miałem nową. wymiana wpisana w kartę gwarancyjną ok. ale moja radość nie trwała długo. po zaokrągleniu ok 15 m krawędzi desek spaliła się na szczotkach ! to mnie dopiero wk.... znowu do serwisu i znowu wymienili, tylko na wszelki wypadek nie wpisali w gwarancję. i tym razem moja radość trwała krótko i frezarka znowu zaczęła przerywać!!!! straciłem wiarę w einhella i postanowiłem znaleźć sam przyczynę, bo ile do cholery można wymieniać. okazało się, że wyłącznik ulega zapyleniu i po sprawie. założyłem więc polski od wiertarki (pasuje idealnie). na wszelki wypadek zakładam jeszcze na uchwyt z wyłącznikiem gumową rękawiczkę. tylko jak ktoś to widzi to się śmieje, że bezpiecznie pracuję, bo w gumie...;)). za 430 złty wolałbym bez gumy.
a jeszcze odpadła płytka bakelitowa chroniąca stopę frezarki, ale se przykleiłem.
nie wiem jakie modele robi teraz einhell. dziś za te pieniądze szukałbym czegoś boscha, skila, może ostatecznie B&D. Jak od czasu do czasu to kolega ma 2 lata nutoola czy coś takiego 1200 W. używa więcej niż ja i jest ok.
co do jakości bavari i global myślę, że jest ona przypadkowa jak wszystko co z chin. kątówka global po roku mi wysiadła, a bavarię mam od 3 lat i nie ma problemów.
zobacz na allegro może znajdziesz coś taniego z boscha. wybór należy do Ciebie.

G
jarek 2007-11-12 00:00

Re:Frezarka gornowrzecionowa.

Wlasnie znalazlem na allegro. Bosch 1100 W za 300 pln. - cena bardzo atrakcyjna. Sprzedaje ktos juz z sporym dorobkiem wiec mozna byc spokojnym.

G
Marcin 2007-11-12 00:00

Re:Frezarka gornowrzecionowa.

Pawle, niezły patent z tą rękawiczką ;)
poważnie, podczas pracy w drewnie pył drzewny wnika wszędzie i skutecznie niszczy włączniki. Myślę że nie będziesz miał za złe jak podzielę się tą solucją z moimi klientami, bo włączniki padają gęsto również w przypadku frezarek za kilka tysięcy złotych.... i objawia się to właśnie przerywaniem pracy.
pozdro

G
mirek 2007-11-12 00:00

Re:Frezarka gornowrzecionowa.

Witam.
I teraz będzie zaskoczenie. ja użytkuję frezarkę marki "power plus" kupioną na wyprzedaży w TESCO za 29 zł. Ku mojemu zaskoczeniu spełnia swoje zadanie nie gorzej niż wcześniejsza frezarka ( kinzo ). Nie pracuję w gumie :) , a wyłącznik jakoś działa. Nawet regulacja obrotów działa bez zastrzeżeń .
Pozdrawiam

G
pawel 2007-11-14 00:00

Re:Frezarka gornowrzecionowa.

Marcinie z całym szacunkiem. nie mam dziś czasu na złośliwości. mam nadzieję, że mi wybaczysz.
jak wspomniałem kolega ma nutool za 150 zł. używa często i gęsto bez gumy. trochę mu zazdroszczę. wyłącznik jednak nie padł, bo chiński producent zabezpieczył go gumom jeszcze w fabryce. nie potwierdzam, że chińska technika jest lepsza od boscha czy festo. ale doświadczenie życiowe niekiedy jest więcej warte, niż wiedza teoretyczna. pozdro.

G
Marcin 2007-11-14 00:00

Re:Frezarka gornowrzecionowa.

drobiazg, wybaczam ;)

G
jarek 2007-11-16 00:00

Re:Frezarka gornowrzecionowa.

Witam raz jeszcze,
Czy roznica w trwalosci pomiedzy frezem boscha hss za 55 pln (1 szt.) a zestawem 6 frezow za ten sam pieniadz jest dla amatora wazna?
pozdrawiam.

G
pawel 2007-11-17 00:00

Re:Frezarka gornowrzecionowa.

jest ważna. nie kupuj HSS bo ma napis ,,bosch" producent nic nie zmieni. kup te 6 chińskich HM. HSS długo nie pociągnie i nie ważne kto go wyprodukował. kolega dorabia na boku robiąc drzwi i okna klejone. używa chińskich frezów HM. zdziwiłbyś się tak jak każdy. produkty nie odbiegają jakością od fabrycznych.

G
Marcin 2007-11-17 00:00

Re:Frezarka gornowrzecionowa.

masz rację producent a raczej logo na wyrobie nic nie zmienia, ale już miejsce produkcji (konkretna fabryka) już tak ;)
amator rzeczywiście nie zauważy różnicy no chyba że w masochistycznym odruchu użyje hss do płyty wiórowej lub mdf, ale ktoś kto używa takich frezów ciągle, zapewniam Cię że wie na czym polega różnica w frezie z hss i hm oraz w czym tkwi sekret tak dużej różnicy cenowej. kluczem jest żywotność i podatność na tępienie ;)
pozdro

G
jarek 2007-11-17 00:00

Re:Frezarka gornowrzecionowa.

Witam serdecznie,
Na rynku mozna spotkac jeszcze frezy z koncowkami tnacymi z weglika wolframu (firma dwt). "Sa znacznie trwalsze od stali szybko tnacej HSS " tak reklamuje je producent, prawda to?

G
Marcin 2007-11-17 00:00

Re:Frezarka gornowrzecionowa.

jak najbardziej, węglik wolframu z powodzeniem tnie kamień i, beton, gres, klinkier itp. ma nieco inne właściwości niż HM (węglik spiekany tytanu) ale jest również nieziemsko twardy.
hierarchia materiałów tnących wygląda mniej więcej tak:
ncv - stal narzędziowa
hss - stal szybkotnąca
hss bim - bimetale (stop kompozytowy kilku metali)
wc - węglik wolframu
hm - węglik tytanu
di - diamenty przemysłowe (głównie syntetyki)
pozdro

1 2

Producenci :

Kategorie :