Zerwany łańcuch w pile

G
Ted 2014-09-17 09:13

Zerwany łańcuch w pile

Mam pile lancuchową makity UC3030A i zerwał mi się łańcuch. Nie bardzo wiem co teraz z nim zrobić. Czy jest możliwośc naprwy takiego lancucha? Slyszalem ze mozna to zrobic ale duzo ludzi odradza bo niby taka praca jest juz potem niebezpieczne. Co wy na to? Czy ktos dzialal na naprawionym lancuchu? Jesli nie da sie go naprawic to moze poprstu kupic nowy. Tylko teraz czy musze szukac specjalnie idnetycznej prowadnicy makity czy moge zalozyc sobie do niej inna marke?

J
Józek 2014-09-17 12:48

Re: Zerwany łańcuch w pile

Ja stanoczo odradzam Ci naprawy, bo jeśli już coś się zerwało to nigdy nie będzie tak samo bezpieczne w dzialaniu jak wczesniej. Generalnie z ywmianą łańcuchu jest tek, że musza byc te same parametry. To cz do makity kupisz shtilla czy jeszcze cos innego nie ma znaczenia. glowny problem to grubosc i rozstaw ogiwek taki zeby pasowal na kulko. musisz sobie wszystko sprawidzc. lancuchy kupisz na metry. W zaleznosci od dlugosci okazuje sie ile ogniwek ma byc.

G
Zbigniew 2014-10-03 14:39

Re: Zerwany łańcuch w pile

Tak, zgadzam się, naprawianie takiego elementu jak łańcuch w pile nie jest najlepszym pomysłem i również zdecydowanie odradzam. Lepiej zapłacić, kupić nowy i sprawny niż ryzykować podczas pracy i liczyć na to, że nic się nie wydarzy. Marka łańcucha, który kupisz w zamian starego nie ma żadnego znaczenia, musisz jednak pamiętać o tym, by zwrócić uwagę na kilka czynników niezbędnych do prawidłowego dopasowania łańcucha do piły. Pierwszy taki element to ilość ogniw prowadzących, który łatwo można ustalić po prostu licząc ogniwa łancucha. Niezbędne jest też dopasowanie grubości ogniw prowadzących i podziałki łańcucha tnącego.

G
Anonim 2024-02-07 12:44

Re: Zerwany łańcuch w pile

Jest możliwość szczepienia ogniw

1