szlifierke kątowa BOSCH

G
bebe 2009-02-01 00:00

szlifierke kątowa BOSCH

Witam!
Zastanawiam się nad kupnem szlifierki BOSCH GWS 20-230H. Będzie służył do cięcia grubszych części z metalu, prętów itp. Jak sądzicie czy to dobry wybór?
Dzięki za każdą wypowiedź!

G
P 2009-02-01 00:00

Re:szlifierke kątowa BOSCH

zazwyczaj ta szlifierka trafia na serwis z spalonym wirnikiem + stojanem i wytopiona obudowa wiec naprawa około 500pln nie opłacalna, a dasz ja na reklamacje powiedzą ze niewłaściwie używana
Ta szlifierka nadaje się do przecięcia od czasu do czasu czegoś grubszego jak ma służyć w firmie która bez przerwy tnie coś to bardzo zły wybór ;>

G
bebe 2009-02-01 00:00

Re:szlifierke kątowa BOSCH

a MAKITA GA9020?

G
P 2009-02-01 00:00

Re:szlifierke kątowa BOSCH

a MAKITA GA9020?
to już bardziej trafny wybór ale poszukaj lepszego modelu
może GA 9040 SF ale GA9020 powinna starczyć a jak się spali to tylko wirnik nie ma zazwyczaj problemu z reklamacja u makity ;> (nie wiem dlaczego ale makitą lepiej mi się tnie :> tak poza tematem)

G
Jarek J 2009-02-01 00:00

Re:szlifierke kątowa BOSCH

Moim zdaniem idealna jest szlifierka kątowa GWS 21-230 JHV
GWS 21 2100 Wat nie zawiele aby się nie przegrzewała
-230 tarcz oczywiście 230
JHV tłumienie drgań obracana rączka i ograniczenie prądu rozruchowego ---- > to ostatnie w brew pozorem jest ważne bo jak często włącza się szlifierkę to po jakimś czasie od tego siada przekładnia
link:
http://www.google.pl/search?q=Szlifierka+kątowa+GWS+21-230+JHV+firmy+Bosch+Professional.+Nr+katalogowy%3A0601852G18&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

G
bebe 2009-02-15 00:00

Re:szlifierke kątowa BOSCH

Chyba zdecyduje się na makitę, chyba że coś jeszcze polecicie?

G
mexyk 2009-02-16 00:00

Re:szlifierke kątowa BOSCH

WS 24-230 za 780pln - AEG
AG 24-230E też 780pln - MILWAUKEE
Obie mają silnik 2400W, łagodny rozruch, silnik oblany większą ilością żywicy.
Co do cen to podałem katalogowe, znajdziesz na pewno niższe, np. tutaj:
http://www.meganarzedzia.pl/Szlifierki,c10188/

G
P 2009-02-16 00:00

Re:szlifierke kątowa BOSCH

sorka ale wydaje mi się ze Makity są najlepsze, są częstymi bywalcami serwisu, bo jest ich dużo większość firm ich używa, krotko mówiąc te szlif są katowane. Najczęstsze awarie to spalone wirniki, uszkodzone zęby ( ale to tylko z winy użytkownika często śruby się odkręcają i trzeba tego pilnować) i nikt mi nie powie ze taki bosch jest leprze od makity, po przezwojeniu wirnika makita wraca po dłuższym czasie na reklamacje. Miałem boscha zanim zacząłem pracować w servisie spalił się wirnik dałem do naprawy za 2 tygodnie oddalę spowrotem wir stojan spalony i tak przez 2 miesiące w końcu darowałem sobie te naprawy i wybrałem makitę. Pracuje już 2 lata i nic czekam aż się popsuje dopóki pracuje w servisie i będę mógł ja za darmo sobie zrobić ;>

G
M 2009-02-17 00:00

Re:szlifierke kątowa BOSCH

P, masz absolutną rację, WYDAJE CI SIĘ :) Jakbyś jeździł po wielkich fabrykach, które uzywają 230mm (firmy spawające wielkie elementy, np. elementy do turbin, elementy rurociągów, podzespoły maszyn, np. ładowarek, koparek) to byś wiedziaał, że firmy te nie używają Makity, bo tak jak piszesz są one częstymi bywalcami serwisu, ja raczej widzę Boscha, Metabo, Atlas Copco (pneumatyczne), AEG.
Czasami zdaża się, że coś się schrzani z winy użytkownika, ale znowu ciekawa zależność, jeden sprzęt padnie szybciej z winy użytkownika, drugi później, jest to kwestia zastosowanych materiałów.
Mało jest firm specjalizujących się tak naprawdę w produkcji przyzwoitych narzędzi do metalu przy pracy pod sporym obciążeniem. Wymieniłbym tutaj lecąc od najmniej awaryjnych Milwaukee i AEG, Fein, Hilti i Bosch, Metabo. Reszta owszem posiada maszyny do metalu ale nie polecałbym ich do ciężkiej pracy, raczej bym widział ich sprzęty budowlane, np. Makita, DeWalt.
PS. Fein specjalizuje się w narzędziach tylko do metalu, posiada też teoche akumulatorowych.

1