piła stalowa DEDRA

G
rys 2014-08-21 22:15

piła stalowa DEDRA

Kupiłem nową tarcz stalową do ciecia drewna firmy DEDRA 350x30x60 no i okazuje się że jestem zawiedziony ,nie tnie jak trzeba drewna twardego klinuje się i faluje a powinno iść jak w masło co jest

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2014-08-22 09:30

Re: piła stalowa DEDRA

Jaka to dokładnie tarcza? Wrzuć info z kartonika, albo z tarczy. Powinieneś mieć podane parametry - ilość zębów, rodzaj zęba i przeznaczenie.

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2014-08-22 09:33

Re: piła stalowa DEDRA

Dobra, znalazłem - to ten model: H35060? Jeśli tarcza faluje, to albo masz bicie na wale, albo tarcza jest zwichrowana. Najlepiej zgłoś się do sprzedawcy i poproś o wymianę, o ile samą piłę masz sprawną.

G
rys 2014-08-22 22:59

Re: piła stalowa DEDRA

Podejrzewam, że zbyt mało jest wyszrankowana i tępa, naostrzyłem no i już lepiej. Mam starą tarczę tylko ze ma 80 zębów i tnie jak trzeba. Myślę że trzeba lepiej zęby rozwieść.

G
rys 2014-08-23 22:04

Re: piła stalowa DEDRA

Chyba popełniłem błąd kupując taką tarcze ponieważ założyłem widię to dopiero jazda idzie jak w masło.

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2014-08-24 14:57

Re: piła stalowa DEDRA

Zaraz, to jaką w końcu tarczę kupiłeś? Przecież tych z węglikiem się nie szrankuje.
No i jak to "założyłem widię"?

G
rys 2014-08-25 07:50

Re: piła stalowa DEDRA

kupiłem stalową a miałem w zapasie tarcze widiową tylko że 305 mmm, myślałem że stalowa będzie lepiej ciąć bo widiówka może się stępić podczas cięcia drewna z korą i drobinami piasku. Jestem ciekaw czy nowe tarcze stalowe są już gotowe do pracy bo w moim przypadku żle lub wcale nie wyszrankowana i tępa czyli do ceny zakupu trzeba dodać koszt przygotowania tarczy do pracy.

1