piła spalinowa

Do ostatniej strony »
G
XYZ73 2012-03-06 17:28

Re: piła spalinowa

odnośnie Szymona *
wymieniono filtr powietrza, filtr paliwa, membrana, ; na wolnych obrotach działa sprawnie, na wysokich po kilku sekundach ok 15 traci obroty

G
XYZ73 2012-03-06 18:31

Re: piła spalinowa

Goćś Kaz Jerzy *
SPRAWDZ SMAROWANIE ŁAŃCUCHA CZY PO CZASIE NIE ROBI SIĘ ZA MOCNO NACIĄGNIĘTY SPR. KOLOR PROWADNICY POWINNA WYGLĄDAĆ JAK NOWA OPRÓCZ ZUŻYCIA

G
koloo 2012-03-07 20:07

Re: piła spalinowa

ja uwazam ze jesli chodzi o piły spalinowe to chyba opłaca sie kupic cos profesjonalnego...
w przeciagu 15 lat przerobilismy ze 20 pił spalinowych: firmy jakie gosciły to, poczynajac od starej ruskiej "kozy" po dolpimę, solo, partnera, husqvarne na stihlu kończąc-obecnie mamy ich 4 sztuki. JEDYNE marki które są warte zakupu to oczywiście Husqvarna i Stihl. Z Husqvarny najlepszym modelem okazał sie model 272 XP notabene na tym własnie modelu wygrano mistrzostwa swiata, chyba nawet dwukrotnie. Pilarka ta wytrzymała u nas 7 lat, następnie została sprzedana, i długo jeszcze słuzyła. A tniemy naprawde duzo, przykładem moze tu być wycinka 300 drzew w lesie przez 3 dni(na tartak), nastepnie 150 sporych topoli przez dwa tygodnie(przecinka na mniejsze kawałki)
Obecnie posiadane przez nas dwa Stihle sa powyzej 5KM, jeden 3,5 KM i jeden 2,7
MORAŁ: jesli u mnie piły profesjonalne przy takim cięciu wytrzymują tyle czasu to ile taka piła wytrzyma u pilarza amatora?????
wydaje mi sie ze bardzo długo......

G
koloo 2012-03-07 20:16

Re: piła spalinowa

wiadomo rozchodzi sie o pieniadze, wiec jesli chcemy wydac mało to, zdecydujmy sie oczywiscie moim zdaniem na najmniejsza ale profesjonalna pilarke, jesli i tu cena jest zbyt wysoka proponuje wziac jakiegos goscia i kupic pilarke uzywana ale profesjonalna, naprawde wytrzymała pilarka mowie o Stihl jest stary model 026

G
Lukas 2012-03-08 22:22

Re: piła spalinowa

Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale zakupiłem dziś husqvarnę 445 w sklepie była jakaś promocja, a i jeszcze dorzuciły mi "małe co niecoś" wydaje mi się że to dobry sprzęt, a zresztą pożyjemy zobaczymy. Dzięki wszystkim za zainteresowanie się tym tematem.

G
marcin 2012-03-10 19:05

Re: piła spalinowa

zrobiłeś dobrze pila jest na amortyzatorach stalowych a nie jak sthil i reszta na gumach bardzo małe spalanie zawór dekomp. musi być i minus spód jest z plastiku do długotrwałej pracy się nie nadaje w porównaniu z 250 stihla taką miałem o niebo wygodniejsza mniej pali bez wibracyjna i zapala od razu

G
Robert 2012-03-18 15:06

Re: piła spalinowa

Który model Makity lepszy :
EA 320S35A
1,85KM(1,35kW)

czy DCS 4610
2,3KM(1,7kW)

G
mar 2012-03-25 16:52

Re: piła spalinowa

ale do czego ma ci słuzyc ta pilarka

G
magda 2012-03-26 18:16

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Józef 2012-04-06 10:54

Re: piła spalinowa

Szanowny kolego, pilarka ma mi służyć trochę do pracy w domu jak i w lesie.

G
Józef 2012-04-06 10:55

Re: piła spalinowa

Szanowny kolego, ta pilarka ma mi służyć do pracy w domu jak i w lesie.

G
mar 2012-04-12 21:52

Re: piła spalinowa

No to musisz miec 3km
bo mniejszej to nie ma co inwestowac chyba ze chcesz sie mordowac i czas tracic polecam dolmara lub makite

G
niko 2012-06-05 19:23

Re: piła spalinowa

Moim zdaniem alternatywą dla marek stihl czy husqvarna mogą być tylko marki japońskie takie jak shindaiwa czy echo. Posiadam kose stihla FS 450 i jestem z niej zadowolony, oraz pilarkę shindaiwa 452 s która też jest bardzo ok. a cenowo nawet bardziej ok. niż stil. Fakt, że te niskie modele stihla to podobno jakies tam komponenty robią w chinach, natomiast profesjonalny sprzęt tej marki jest super sądząc tylko po kosie. Piszą czasami znawcy że ta shindaiwa ma strasznie zaniżoną moc niby nie ma 3,3 tylko coś tam poniżej trzech. Mogę tylko powiedzieć że po pełnym dotarciu i ustawieniu obrotów na 13500 stihl 023 jest przy niej zabawką dla dzieci a on ma 2,7 km. Takie są moje spostrzeżenia na podstawie tego co u mnie w domu jest. Ale jest faktem, że wiodące dwie marki są tak cholernie drogie, że to wlasnie dla indywidualnego uzytkownika nie opłaca się, co innego firmy oni odliczają sobie VAT. A gdybym teraz miał coś kupić mocniejszego to zastanowiłbym się nad marką echo model CS600 porównać to można do stihla 361 no teraz już 362 a w kieszeni zostaje ponad 600 zł. i też bedzie cieła wcale nie gorzej. Jak byłem w punkcie gdzie handlują tymi shindaiwa i echo to ci sprzedawcy i jednocześnie nierzadko serwisanci są dumni, że u nich cytuję "nie ma chińszczyzny" i że mają bardzo mało reklamacji. Ale powiem, że nie słyszałem żeby gadali coś złego o stihlu czy husqvarnie za to ci ostatni zarówno serwisanci jak i użytkownicy kłócą się i wyzywają niekiedy od chu ........ów , że tylko to co mają jest najlepsze.

G
MRRR 2012-06-06 00:23

Re: piła spalinowa

"Fakt, że te niskie modele stihla to podobno jakies tam komponenty robią w chinach" - nie jest to prawdą.
STIHL owszem posiada zakład w Chinach ale jest to tylko hala montażowa gdzie są montowane najmniejszy model pilarki i podkaszarki ale jednak z europejskich komponentów.

G
Leon 2012-06-22 04:20

Re: piła spalinowa

Przebrnąłem przez całość tekstu i muszę napisać:
Niektórzy tu wypisują wierutne bzdury.
Wiodące marki, podobnie jak japońce Echo i Shindaiwa na cele amatorskie "tłuką" tanie pilarki z plastikowymi karterami - łożyska grzeją się w plastiku! Błąd popełniają ci, którzy kupując takie "domowe zabawki" próbują je używać półprofesjonalnie - w gospodarstwie. Czyli, że ....
Mało wydajesz - kupujesz namiastkę! One po prostu do tego celu nie nadają się! Jeżeli chcesz mieć solidną pilarkę i na lata, musisz wydać niemało kasy i kupić coś mniejszego ale pół-profi lub profesjonalnego. Jeżeli nie masz kasy i na to, to pozostaje jedynie zakup używanej. Tu jednak można się naciąć, jeżeli nie bardzo znasz się na tym. Najlepiej samemu dotknąć, odpalić, popróbować, pooglądać, posłuchać jak chodzi. Warto także zajrzeć w cylinder i sprawdzić, czy aby nie jest przytarta, gdyż wówczas to jest szmelc! Nie nadaje się do naprawy. Uważać także należy na stare produkty, szczególnie mało znanych w Polsce marek - brak części i/lub bardzo drogie.
Do "znawcuf" narzekających na markę Stihl!
Zwróćcie uwagę, iż tylko firma Stihl w nie-profi pilarkach wykonuje pół-aluminiowe kartery - aluminium od strony napędu - tej obciążonej + miska stalowa z drugiej (szczególnie w tych o większej mocy np. MS 270/280 itd., nie wiem jak jest w 211, 230 i 250). Stihl to woły robocze i niezawodne ale .... jest warunek ....
Jeżeli chcesz mieć pilarkę do celów przydomowych na .... lata i niezawodną, to zawsze kupuj z zapasem mocy. Robotę zrobisz szybciej, a wydasz niewiele więcej kasy, a ta zwróci się jednak z naddatkiem. Piła do domu moim zdaniem nie może mieć mniej jak 2,5 KM, a jeszcze lepiej ponad 3KM! Wówczas będziesz wychwalał każdą markę pod niebiosa ....
Nie zajedziesz jej, no .... chyba, że nalejesz zamiast mix - czystą benzynę!
W takim przypadku nawet Husqvarna 3120XP, czy .... Stihl MS 880 nie dadzą rady! Wysiądą i będziesz klął, że ..... chińskie badziewie ... :) ;)

1 ... 24 25 26 ... 27