Która wkretarka...

G
bartek 2011-12-26 16:44

Która wkretarka...

Witam.
Wiem temat wałkowany bezlitośnie ostatnio, ale mimo że przez ostatni tydzeń przeczytałem 'trochę" o wkrętarkach to im więcej wiem tym mam wiekszy problem z wyborem.
Przeznaczenie: mała jednosobowa 'firma" budowlano-wykończeniowa, przewidywane używanie około kilka rzy na tydzen, w zime mam zabudowe KG, a na wiosne pokrycie dachu blachodachówką, jakas morze podbitka jeszcze . Pózniej mam nadzieje ze praca tez bedzie. Raczej jestem zwolennikiem "przestarzałych, trujących i niemodnych" Ni-Cd niż modnych i coraz tańszych Li-ion. Moc 12 do 14.4 v, fajnie jesli by miała Led. Budzet max 650 zł.

Moje typy to:

1. metabo wiertarka-wkretarka bs12-12v 2biegi bs 12, 32 Nm i 20,4 Wh i Cena.

Czy warto dołożyć ok. 200 zł i brać:

2. wkretarka-wiertarka 14-4v 2xaku makita 6281dwae. Pracuje dwoma takimi w robocie tylko ze z udarem, t(ym do wiercenia), całkiem spoko, minus brak led. Brak porównania z innymi.

3. wiertarko-wkretarka bosch gsr 14v 2xaku 13mm.
Cena prawie jak za makite, a słuchy rózne tu i tam chodza ze slabe aku.

Ewentualnie:

4. akumulatorowa wiertarko-wkretarka aeg bs 14x2.0 ah. Nie podoba mi sie tylko duza odleglosc od rekkojesci do konca futerka. Plus duzy moment.

5.akumulatorowa wiertarko-wkretarka kress 122 as set Tania, nieładne kolory;P

6.akumulatorowa wiertarko-wkretarka dewalt dc756kc. Niby mocny ale ciezki.

7.akumulatorowa wiertarko-wkretarka hitachi ds 12 dvf3. Mala moc, nie ladny wyglad, 1.4 A h ale sa tez z 2.0 Ah podobno. Dwudzielne futerko, ciezko tym sie wierci podobno. Szczoti z silnikiem sie wymienia ale silnik kosztuje 90 zl wiec idzie przezyc.

8.akumulatorowa wiertarko-wkretarka perles hb 5148-20. Ki czort? Znaczy co to jest? Jak serwis,czesci, aku?


Jeszcze kilka pytań :
Czym sie rózni Bosch GSR 12-2 od GSR 12 oraz GSR 14-2 od GSR 14 ?
Które z tych wkrętarek maja najlepszej jakości aku?
Czy może do wszystkich montowane sa aku tej samej firmy?
Jak z dostepnoscia i cenami baterii na przyszłośc?

Z góry dzięki za info, szczególnie tym którzy pracuja tymi maszynami na codzień.

G
JK. 2011-12-26 19:21

Re: Która wkretarka...

Więc zacznę tak by zaskoczyć wszystkich, AEG które podałeś będzie moim zdaniem zbyt męczące, ponieważ jest to dość cięzka wkrętarka, owszem mocna i wytrzymała, ale ciężka, zwłaszcza przy montażu GK.
Z AEG bardziej poręczniejsza będzie ta:
aeg bs 14 g wiertarko-wkretarka 14-4v bs14g
Co do bosch to zgadzam się że akumulatorówki nie są ich mocną stroną.
Dewalt - jest dość nieporęczny, nie kapuje jednej rzeczy w tej firmie, B&D design i ergonomia jest na wysokim poziomie, a w profesjonalnych dewaltach to szwankuje, zwłaszcza tych starszych modelach.
Metabo - tylko 12V, radzę jednak dołożyć do 14V z jakiejkolwiek marki, jest jednak więcej ekonomii.
Makita - bardzo dobre ogniwa, zwłaszcza NiCd, wkretarki małe poręczne, jednak czasami zawodzą mechanicznie, słabsze przekładnie czy silniki.
Co to jest Preles? bardzo dobre narzędzia, choć mało znane w Polsce, serwis tej sam co Kressa, firma stawia na prostotę niż na bajery.
Kress - ok tylko że też jest duży i dość nieporęczny, poza tym nie ta cena maksymalnie 350zł mozna dać. w cenie niecałych 400zł jest wersja 14V.

G
Wiki66 2011-12-29 12:41

Re: Która wkretarka...

Moim zdaniem nie ma sensu płacić dwa razy więcej za wiertarkę tylko dlatego, że ma rozpoznawalny znaczek. Ja sam używam Celmy WAK14 i nigdy ta wkrętarka nie sprawiła mi żadnych problemów http://www.narzedzia.com.pl/Forum/Która-wkretarka-19916.html#last

G
hmm 2014-10-01 21:57

Re: Która wkretarka...

Cześć

Szukam wiertarko wkrętarki dla siebie. Praca to remont domu, prace w garażu jakaś altanka. chciałbym że by to posłużyło ze 3 -4 lata z czego 2 lata to intensywna robota Nie lubię byle czego więc myślę odżałuję i kupię wiertarko wkrętarkę aku jakąś na wypasie do 800 zł. Okazuje się jednak że sprzęt jest tak dobry jak jego najsłabszy element. Najsłabszym elementem we wkrętarkach jest akumulator - do takiego wniosku doszedłem po przeczytaniu kilku forów. i teraz pytanie czy warto kupić coś drogiego za te 800 zł czy lepiej kupić coś za 200 zł - einhella i wymienić całośc za np 2 lata. Szukam czegoś 18v żeby mocy nie brakło.

pozdrawiam

G
Mike 2014-10-01 22:38

Re: Która wkretarka...

Za 800 zł to ciężko będzie Tobie coś dobrego na 18V znaleźć. Bardzo ciężko.
Dam Tobie dobrą radę: nie patrz na Celmę, Stayera i tym podobne wynalazki. To chińczyki pokroju Einhell`a z dużą ceną...

G
hmm 2014-10-01 22:50

Re: Która wkretarka...

Znalazłem metabo 18v z aku 2,0 ale boję się że te akumulatory nie wytrzymają 3 lat. Cena aku = wymiana wkrętarki.

G
Bel-ami 2014-10-01 23:50

Re: Która wkretarka...

Jeżeli to oryginalne, nowe Metabo i z oficjalnego źródła, to niech Cię głowa nie boli o akumulatory. Podziałają spokojnie trzy lata, a jeżeli nie to masz gwarancję. Metabo jako jeden z nielicznych producentów daje trzy lata gwarancji na akumulatory i nie jest to żadna bujda.

G
hmm 2014-10-02 22:36

Re: Która wkretarka...

Im więcej czytam tym jestem głupszy:) Boję się o baterie bo czasem wkrętarka będzie używana 2 tygodnie pod rząd potem może leżeć 2 miesiące dlatego dylematy. Metabo mnie przekonuje ze względu na gwarancję na baterię i jest dość mocna. Dom jest drewniany więc nie potrzebuję udaru. Myślę o aku bo jednak bez kabla to wygoda. Nie lubię kupować byle czego żeby to nie były wywalone pieniądze ale czytam że jak ludzie kupują wkrętarki za 600 i baterie padają po roku więc stąd moje dylematy. Jak czytam wymiana baterii to nieopłacalna sprawa a naprawa w przypadku li-ion może być problematyczna - elektronika, licznik ładowań etc. Prawie byłem zdecydowany na to metabo ale zacząłem więcej czytać i zastanawiam się czy nie kupić czegoś tańszego i za 2 lata kupić coś nowego chociaż w tych tańszych baterie będą słabe ale może same ogniwa ni-cd wymienię za pare złotych i będę smigał dalej. Tylko jak reszta bebechów w body?

G
hmm 2014-10-02 22:39

Re: Która wkretarka...

Może kupić lepszą wkrętarkę ni cd albo ni mh i w razie co wymienić ogniwa? czy np w makicie łatwo wymienić ogniwa?

G
Mikrus 2014-10-03 10:57

Re: Która wkretarka...

Ogniwa? Samemu nie zaciśniesz czegoś takiego. Serwis albo jakis sklep, ale drogi taki zabieg.

1