Kosiarka - jaką wybrać?

G
Maciej 2015-02-03 15:21

Kosiarka - jaką wybrać?

Witam wszystkich,

chciałbym zakupić kosiarkę elektryczną do koszenia trawy w ogródku około 300m2. Poprzednia padła w poprzednim sezonie po 10 latach używania i sama naprawa jest droższa niż nowy sprzęt.
Zależy mi na tym, żeby miał moc nie mniejszą niż 1600 W i szerokość koszenia około 40 cm. Zastanawiam się nad Grizzly ERM 1637G, czy ktoś ją używa lub używał?

Z góry dziękuję za pomoc.

G
Sebek 2015-02-04 10:04

Re: Kosiarka - jaką wybrać?

Hej, dokładnie takie parametry ma kosiarka którą ja używam Faworyt XK 1600. Możesz sobie sprawdzić. Jest spoko, dobrze kosi, już 3 lata ją używam. Pozdrawiam!

G
baca 2015-02-06 12:26

Re: Kosiarka - jaką wybrać?

Jestem ciekawy, jak to jest. Mianowicie już wiele lat używam bezproblemowo drogiej kosiarki, no ale pomyślałem Briggs to Briggs i niedawno dokupiłem jakiegoś składaka z tym silnikiem.
I niestety niemal od samego początku nieustające problemy z kopceniem, nierówną pracą itp. Naprawy niewiele pomagają. I się tak zastanawiam, jak to jest z tymi Briggsami w tańszych kosiarkach...

G
irenka 2015-02-09 18:33

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
merlin 2015-02-13 19:56

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Wojtek 2015-02-17 12:06

Re: Kosiarka - jaką wybrać?

A jak firma jeśli można wiedzieć? Widocznie jednak nie każda kosiarka z silnikiem Briggs jest dobra. Jeżeli chodzi o "chińskie" produkcje to też chyba zależy od kogo i gdzie się kupuje. Używam kosiarki LIDER model CJ46BS500PP na silniku B&S i jest ok.

G
Luke 2015-02-17 13:33

Re: Kosiarka - jaką wybrać?

Tak patrze na te Wasze propozycje i szczerze mówiac wolałbym dolozyc troche kasy i wziąc sprawdzona Gardene PowerMax 42 E. Uważam, że to anjelpszy sprzęt do ogrodu. Wczesniej używałem dużo sprzętu Bradasa i Romanika a teraz wszytsko wymieniam na Gardene. Moim zdaniem teraz jest niezastąpiona.

G
Hollan 2015-02-22 11:56

Re: Kosiarka - jaką wybrać?

To że coś jest produkowane w chinach nie znaczy że od razu będzie gorszej jakości. Większość rzeczy obecnie robiona jest w chinach i z doświadczenia wiem że chińskie produkty wcale nie muszą być gorszej jakości. Miałem już niejedną kosiarkę, i chińską i polską i zza zachodniej granicy i różnice tam są marginalne, a nieraz rzekomy chińczyk przeżywał dłużej niż inne kosiarki. Moi dziadkowie zajechali 2 kosiarki z B&S w ich sadzuie zanim ich nauczyłem jak dbać o kosiarkę także tu nie ma wyjątków od reguły że ta kosiarka to cudowna a tamta be.

G
Krzychu 2015-02-25 12:03

Re: Kosiarka - jaką wybrać?

Zgadzam się z Hollan. Większość towarów, które kupujemy produkowane są w Chinach. Niesłusznie uważamy, że to co z Chin jest gorsze. Posiadam kosiarkę Lider CJ46BS500PP na silniku B&S. Jest bardzo dobra, a takie silniki są zakładane w teoretycznie nie chińskich kosiarkach.

G
hihi 2015-02-25 16:19

Re: Kosiarka - jaką wybrać?

Nikon też swoje aparaty fotograficzne produkuje w Chinach, ale to jest nadal Nikon i to nie to samo co buble chińska myśl techniczna jednorazowego użytku.

G
Trybko 2015-03-11 13:12

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
johnny 2015-03-12 20:52

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1