Karcher 720 mx problem rozłacza podczas mycia ????

G
Toro 2008-07-23 00:00

Karcher 720 mx problem rozłacza podczas mycia ????

Witam
Posiadam myjkę karcher 720 mx po zakupieniu lancy z regulacja ciśnienia i założeniu jej na pozycji max myjkę rozłącza i z powrotem załącza. Działa normalnie w pozycji środkowej miedzy min a max. Oddałem ja do serwisu przeczyszczono pompę przywiozłem do domu a ona działa jak działała:( Pojechałem z powrotem do tego serwisu i sprawdziliśmy ja tam na miejscu i działała. Wróciłem do domu i jest teraz różnie pochodzi trochę dobrze i znowu rozłącza zmniejszę na min pomyje trochę przełączę na max czasami działa czasami nie. W ogóle nie mam pojecia co to moze byc za awaria. Na pewno to nie za słabe ciśnienie ani za mały wąż. Proszę o jakieś opinie jeśli ktoś miał podobny problem lub sie na tym zna
Z góry Dzięki
Pozdrawiam Toro

G
PABLO 2008-07-24 00:00

Re:Karcher 720 mx problem rozłacza podczas mycia ????

MOżE ZBYT CZUłY ZAWóR KRAńCOWY PRZY MAX CIśNIENIU śREDNICA DYSZY JEST MIN CO POWODUJE NA BARDZO KRóTKI UłAMEK SEKUNDY ZADZIAłANIE ZAWORU TAKIE OBJAWY CZęSTO MAJą MYJKI Z PRZYTKANYMI DYSZAMI W LANCY.

G
peters 2011-03-21 23:34

Re: Karcher 720 mx problem rozłacza podczas mycia ????

Masz za slabe cisnienie wody bierzacej.Mam to samo jak pojade do tesciow.

G
Rufus 2011-03-22 17:49

Re: Karcher 720 mx problem rozłacza podczas mycia ????

Ciśnienie wody na wejściu nie ma nic do rzeczy.
Pompy Karchera to pompy nurnikowe i wytwarzają małe podciśnienie na wejściu w związku z czym można myjkę zasilać nawet wodą ze zbiornika a nie z sieci wodociągowej.
Jedyny warunek jest taki że różnica poziomów między ujęciem wody na myjce a lustrem wody nie może być większy jak 1,5 m.
Model K 7.2O zaopatrzony jest w lancę typu VarioPower dzieki czemu można sterować parametrem pompy przez dławienie przepływu (sprzężenie zwrotne)-dysza lancy ma stały przekrój a nie regulowany mechanicznie jak w tańszych myjkach.
Moim zdaniem myjka jest sprawna coś dzieje się z lancą Vario ,prawdopodobnie jest przytkana i następuje zaburzenie ciśnienia sterującego w układzie regulacyjnym (może to też być przytkany wąż ciśnieniowy) .
Na podobnej zasadzie działa wyłączanie silnika kiedy puszczasz spust pistoletu-narasta ciśnienie w układzie tłocznym i zawór elektrohydrauliczny odłącza silnik.
Najprostsza metoda to podmienić lancę lub wąż ( ale trzeba pamiętać aby dobrać odpowiednią do twojej myjki czyli taką która pasuje od K5 DO K7)
Jeśli będzie ok to znaczy że coś się dzieje z lancą albo właśnie z wężem.
Można spróbować lancę przepchać przy pomocy cienkiego drucika-często pomaga.

Pozdr

G
Robert 2020-08-08 13:11

Re: Karcher 720 mx problem rozłacza podczas mycia ????

Spadek napięcia elektrycznego, przy większym ciśnieniu pompy spada natężenie prądu, wepnij sie w inne gniazdko lub wymień przedłuzacz na grubszy

G
Domin 2020-12-17 12:20

Re: Karcher 720 mx problem rozłacza podczas mycia ????

Witam. Mam ten sam problem tylko w K5 lance podmieniałem nic to nie dało, doszedłeś kolego może co było przyczyną

1

Producenci :

Kategorie :