jaką kupić kosę oleo mac- sparta25 / stiga

G
manios 2012-05-06 02:11

Re: jaką kupić kosę oleo mac- sparta25 / stiga

Mam starą piłę oleo mac juz chyba z 6 lat i to z drugiej ręki i nie zamienił bym jej na przereklamowanego Stihla. Konserwacja piły polega na czyszczeniu filtra powietrza i laniu paliwa.
Kosiłem kosą spalinową firmy Shindaiwa też lata swe miała i ty chłopie z kosą stihla o podobnych parametrach byś mi plecy oglądał, więc nie zachwalaj przereklamowanej marki !!!

G
ogrodnik 2012-05-06 06:02

Re: jaką kupić kosę oleo mac- sparta25 / stiga

Ja też używam piły oleo-mac od kilku lat i spisuje się doskonale.Do celów przydomowych są lepsze od stihl,husqwarna i tańsze.

G
tom 2012-07-02 18:23

Re: jaką kupić kosę oleo mac- sparta25 / stiga

miałenm dwie kosy oleo mac 25t i rzadna mnie nie zawiodła.

pracują na medal !

G
MATI 2012-07-15 09:24

Re: jaką kupić kosę oleo mac- sparta25 / stiga

Polecam Oleo-Mac ja Sparte 25 mam 5 lat kosi 0,30ha porzeczki kilka razy w sezonie to przez te 5 lat pokosila pare ha i spisuje sie znakomicie.Polecam.

G
europub 2012-07-18 18:45

Re: jaką kupić kosę oleo mac- sparta25 / stiga

posiadam stige 34 D ponad miesiąc i już są z nią problemy ,jutro jade do serwisu.

G
Jorg 2012-08-20 07:33

Re: jaką kupić kosę oleo mac- sparta25 / stiga

Z tego co zdążyłem zauważyć to wszystkie narzędzia wyposażone w silnik spalinowy wymagają odpowiedniej opieki a wtedy działaja dużo dłużej ,szczególnie chodzi o proporcje oleju w paliwie,czystość naczyń w których przygotowujemy mieszankę a przede wszystkim dobór kosiarki do swoich potrzeb.Jeżeli ktoś wykasza 0,5 hektara zarośli pod lasem kosą o mocy 1KM to nie pomoże nawet najlepsza marka.

G
Narzedziowy_pl 2012-09-12 18:39

Re: jaką kupić kosę oleo mac- sparta25 / stiga

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć,że lepszym i bardziej uniwersalnym modelem jest Stiga SB 437. Teraz znajdziesz ją w fajnych posezonowych wyprzedażach,więc będzie taniej.

G
tomm 2012-09-15 11:26

Re: jaką kupić kosę oleo mac- sparta25 / stiga

No ciekawe rzeczy tu niektórzy wypisują,aż się scyzoryk otwiera tylko wiekszość nie ma pojęcia o czym pisze,Oleomac był niezły ale parę lat wstecz teraz to made in China,Stiga to samo,co do Husqvarny to jest lepsza od wymienionych ale nie powala na kolana za taką cene,można jeszcze kupić Kawasaki która bije na głowę pozostałe lub Stihla

G
jurek666 2013-06-18 10:06

Re: jaką kupić kosę oleo mac- sparta25 / stiga

Szanowni forumowicze, fakt istotne jest jaki sprzęt kupujemy. Producenci wykonuja modele wg potrzeb klienta. Jednakże klient świadomy swego wyboru ponosi odpowiedzialność za to co kupuje. Tania chińska kosa cóż posłuży temu kto ma niewiele do skoszenia i nie za długo a musisz się liczyć ,że szybko wyląduje na złomie. Zalętą jej jest, że możesz się nauczyć mechaniki:))). My polacy mamy tę mentalność ,że wiemy lepiej niż producent, częstym błędem że rozwalamy pił i kosy i nie ważne czy to oleo-mac, sthil, husqvarna czy nawet zacna shindaiwa lub maruyama. LEJEMY MIESZNKĘ PALIWOWA WG. SWEGO UZNANIA, PAMIĘTAJMY MIESZNKA PALIWOWA MA SWOJE WŁAŚCIWOŚCI TYLKO 30 DNI -potem nadaje się tylko na podpałkę. Tak niektórzy zatarli kosy piły i inne sprzęty i narzekają, a to się dusi itd. Częsta przyczyna to ZŁA LUB STARA MIESZANKA. Czytajcie instrukcje i stosujcie się do nich a MARKOWY sprzęt posłuży długie lata.Dobierz kosę do swoich potrzeb czyli moc do ilości, jakości koszonej trawy. Nie trzeba kupować całego browaru by napić się piwa. Tak i niewielka moc kosy do małej i "lekkiej" powierzchni, a i scyzorykiem dębu też nie zetniesz. To pracy używaj mózgu, nie tylko mięśni. Nie słuchaj głupich wywodów, pomyśl a dokonasz właściwego dla siebie zakupu.
Pozdrawiam

G
jerzy 2013-06-21 09:21

Re: jaką kupić kosę oleo mac- sparta25 / stiga

Sparta? nigdy więcej tego sprzętu,po trzech latach koszenia urwał się wał,kosa jest na smietnik,pózniej dowiedziałem się że Oleomac to made in China i tak niestety jest

G
tomek 2013-06-23 09:44

Re: jaką kupić kosę oleo mac- sparta25 / stiga

Potwierdzam słowa poprzednika,wprawdzie mnie wał się nie urwał ale pękło łożysko na korbowodzie i szlak ją trafił,nigdy więcej takiego Chińczyka-Oleomaca nie kupię

G
Tad. 2014-04-09 22:33

Re: jaką kupić kosę oleo mac- sparta25 / stiga

"Tosiu" , kosę Stige SB52 kupiłem 8 lat temu do 1,5 h. działki.Cały obszar koszę trzy razy w roku,gdzie zagęszczenie traw jest obfite.Chwilami to aż dziwię się,że tak dobrze sobie radzi z gęstymi chaszczami.Do tej pory nie mam z nią żadnego problemu ,spisuje się znakomicie! Zaletą tej kosy są doskonałe szelki oraz plastikowa obudowa wałka napędowego co powoduje ,że podczas koszenia nie odczuwamy bólu od nacisku na nogę z prawej strony od kosy ,co jest bardzo ważne przy długotrwałym koszeniu! Kosy innych firm tego nie posiadają . Ponadto prawie trzy konny silnik zapewnia maksymalny komfort w koszeniu najbardziej zarośniętych terenów. Zdecydowanie polecam ten typ kosy.

G
grześ 2015-07-17 21:21

Re: jaką kupić kosę oleo mac- sparta25 / stiga

28 arów to nie dużo

G
reksio 2016-04-30 02:22

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1 2

Producenci :