Jak wymienić uchwyt w wiertarce

G
Mickey 2005-09-19 00:00

Jak wymienić uchwyt w wiertarce

Posiadam wiertarkę akumulatorową Ferm 21,4V. Dostałem ją używaną w prezencie, ale - szczegół - nie kręci się głowica (uchwyt). Czy ktoś wie co może powodować ten problem? Próbowałem wszystkiego: zmieniałem biegi, moment obrotowy, kierunek oraz funkcję, ale nic nie pomaga - silnik nie obraca uchwytu. Czy możliwa jest wymiana samego uchwytu? Jak to zrobić? Proszę o pomoc.

G
Aneta 2005-09-22 00:00

Re:Jak wymienić uchwyt w wiertarce

Niestety- zdarzenie które opisujesz - to najprawdopodbniej zużycie udaru- inaczej mówiąć wymiana uchwytu nic nie da. Straciłeś udar , być moze z przeciażenia. Efekt jest taki jaki opisujesz - silnik chodzi , ale nie przenosi napędu na głowicę. Prawdopodbnie musisz kupić nowa wiertarkę- radzę cos lepszego.Pozdrawiam Aneta

G
Michal Majeran 2005-09-23 00:00

Re:Jak wymienić uchwyt w wiertarce

Dzieki - chyba wyrzucę ją na śmietnik. Mówisz, że radzisz coś lepszego? Co naprzykład? Chodzi mi o akumulatorową wiertarkę bez udaru do wiercenia w drewnie, metalu i ewentualnie przykręcania płyt gipsowo kartonowych podczas remontu. Coś dla nie-profesjonalisty, ale zaawansowanego majsterkowicza.
Pozdrawiam
Mickey

G
chris70 2005-09-23 00:00

Re:Jak wymienić uchwyt w wiertarce

Witam
Jeśli mógłbym Ci zaproponować jakąś fajną wkrętarkę, to zobacz na tej stronce oferty firm: Perles i Maktec. Sa to sprzęty dobrej jakości,w dobrej cenie i całkiem niezłych osiągach, do domu w sam raz.Osobiście używam Macallistera 12V (wewnętrzna marka Castoramy)i do użytku domowego jest wystarczająca.Pozdrawiam.

G
Michal Majeran 2005-09-23 00:00

Re:Jak wymienić uchwyt w wiertarce

A czy Twoja wiertarka Macallister ma może wbudowaną poziomicę (pion/poziom)?

G
chris70 2005-09-23 00:00

Re:Jak wymienić uchwyt w wiertarce

Tak jasne że posiada poziomicę, i jeszcze kilka fajnych rzeczy nieczęsto spotykanych w narzędziach dla majsterkowiczów np:walizka, 1 godzinną ładowarkę, 2 akumulatory, lampę, 2 biegi, no i 30Nm max. Jak na 12V to chyba niezły wynik?

G
Mickey 2005-09-24 00:00

Re:Jak wymienić uchwyt w wiertarce

A czy móglbys mi napisac jakiej pojemnosci sa akumulatory i jaka byla cena Twojego Macallistera?
Dzieki

G
chris70 2005-09-24 00:00

Re:Jak wymienić uchwyt w wiertarce

Akumulatory NiCd mają pojemność 1,7Ah, a sprzęt kosztuje 350PLN.Aha, i niema kłopotów z gwarancją a to dość ważne.

1

Producenci :

Kategorie :