czy te adaptery sds max na sds plus są dobre

Do ostatniej strony »
G
darondz 2014-11-13 17:56

czy te adaptery sds max na sds plus są dobre

Witam wszystkich chciałem kupić taką redukcję z sds max na sds plus czy to się do czegoś nadaje czy odpuścić i jakiej firmy a może jakieś tanie z alleg...

G
Romek 2014-11-14 08:47

Re: czy te adaptery sds max na sds plus są dobre

Jak chcesz juz kupić taki adapter to polecam Makity lub Bosza. Ewentualnie obiło mi się o uszy, że takie cos tworzy tez metabo. Sam mam Makite P-17027 i stosuje przy młotowiertarce. Jakd la mnie wystarczajacy i dobrze się spisuje.

G
Mike 2014-11-16 22:18

Re: czy te adaptery sds max na sds plus są dobre

A po co Tobie coś takiego? W jakim celu? to są za duże energie udaru na cienkie wiertła sds-plus. Sds-max możesz kupić już fi 12 mm, a poniżej tego naprawdę za duże energie udaru za mała prędkość obrotowa żeby skutecznie usuwać urobek przez malutką spiralę. Od tego są na rynku naprawdę mocne młoty sds-plus: Bosch GBH 4-32 DFR, Makita HR3210C, Milwaukee PLH 28 XE itp.
Mocne ale nie za mocne...

G
darondz 2014-11-17 20:31

Re: czy te adaptery sds max na sds plus są dobre

Ja mam trochę wierteł na SDS plus o dużym rozmiarze i bym je wykorzystał na razie zamówiłem taki adapter za 70 taki sam widziałem w Unimec... za 140 zobaczę jak to działa i dam znać

G
darondz 2014-11-17 20:42

Re: czy te adaptery sds max na sds plus są dobre

Słyszałem że nawet markowe latają to wolę kupić 2 wiertła za cenę markowego adaptera

G
darondz 2014-11-18 19:03

Re: czy te adaptery sds max na sds plus są dobre

Dzisiaj przyszedł ten adaptera i nawet całkiem nieźle to wiertło trzyma jeszcze nie wierzyłem tylko tak na sucho przymirzyłem do adaptera

G
darondz 2014-11-18 19:16

Re: czy te adaptery sds max na sds plus są dobre

Tak to wygląda

G
Mike 2014-11-18 21:46

Re: czy te adaptery sds max na sds plus są dobre

Daj znać jak będzie ten wynalazek wiercił bo ciekawy jestem. Nie chce krakać ale coś czuje ze będzie dramat bo to są dwa uchwyty szybko-wymienne czyli 2x luzy. Chociaż sds-max ma mniejsze luzy niż sds-plus to jednak ma.

PS. Jakim młotem będziesz to napędzał?

G
darondz 2014-11-19 18:02

Re: czy te adaptery sds max na sds plus są dobre

Makita hr4011c

G
darondz 2014-11-19 18:33

Re: czy te adaptery sds max na sds plus są dobre

Spróbowałem na kostce brukowej i niestety pękła na pół, wierciłem wiertłem 10 w pustaku dało radę ale stwierdzam że trochę wibruję i dewastuje otwór zobaczę na oryginalnym wiertle bo na razie mam tylko dłuta

G
drozd 2014-11-19 23:02

Re: czy te adaptery sds max na sds plus są dobre

faktycznie wynalazek

G
darondz 2014-11-20 07:35

Re: czy te adaptery sds max na sds plus są dobre

Niemam porównania jak się wierci bez adaptera czy to ma luzy

G
Piotrek 2014-11-20 08:40

Re: czy te adaptery sds max na sds plus są dobre

Młotek z takimi julami i obrotami to chyba nie jest idealny sprzęt do wiercenia dziurek w pojedyńczej kostce. Nawet oryginalnym uchwytem. A przy wiertle sds+ to pewnie dojdzie problem odprowadzenia urobku przy tych julach

G
darondz 2014-11-21 18:37

Re: czy te adaptery sds max na sds plus są dobre

Kolego to była taka próba sprzętu i adaptera a akurat mialem kawałek kostki to spróbowałem w pustaku betonowym było w miare dobrze

G
darondz 2014-11-21 18:46

Re: czy te adaptery sds max na sds plus są dobre

Jeśli ktoś miał do czynienia z takimi adapterami niech się wypowie, ja kupiłem taki tańszy bo jak to ma być niewypał to nie będzie szkoda kilku stów za markowy sprzęt .Ma ktoś takie doświatczenia ?

1 2