Zgłoszenie do moderacji

pytanie odnośnie wiertarki bosch

kupiłem wiertarkę BOSCH 2-24 DSR od kolegi który był w niemczech działa super, tylko nurtuje mnie jedno a mianowićie ma kolor ciemno zielony.czy to jest jakaś podróba.czy tam w niemczech mają inne kolory sprzetu. bo z tego co wiem to u nas jest kolor jasno zielony i niebieski.kod kreskowy zaczyna sie od 31 czyli niemcy ale zawsze można nakleić.czy mogę rozpoznać czy to jest oryginał po jakimś szczególnym napisie lub znaku.