202ofert od33.99PLN do434.49PLN
105,99
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
140,99
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
147 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
142,49
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
114,99
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
144,49 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
137,99
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
83
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
117,99
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
51,50
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
434,49
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
122
dostępne
10 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
33,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
93,49
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
Strona 1 z 14

Markowe i wytrzymałe uchwyty wiertarskie

Integralną część takich elektronarzędzi jak wiertarki, frezarki i tokarki stanowią uchwyty wiertarskie. Często poddajemy je eksploatacji, dlatego powinny być wykonane z solidnych i wytrzymałych materiałów. W naszym sklepie zaopatrzysz się w uchwyty wiertarskie produkowane przez cenionych producentów. Użyte do ich wykonania materiały zapewniają trwałość produktów na lata.

Rodzaje uchwytów wiertarskich - kluczykowe czy samozaciskowe?

Podstawowym zadaniem uchwytów wiertarskich jest mocowanie wierteł w elektronarzędziach. Pozwalają one na pewne osadzenie końcówek o średnicy od 0,1 do 20 mm. W tym dziale znajdziesz uchwyty wiertarskie mocowane na kluczyk i zaciskowe. W pierwszych zamontujesz wiertło przy użyciu specjalnego kluczyka, który obraca pierścień, zbliżając tym samym do siebie szczęki trzymające wybraną końcówkę. Natomiast uchwyty samozaciskowe nie wymagają użycia dodatkowych akcesoriów. Wystarczy jedynie obrócić obudowę uchwytu, a szczęki zaciskowe zaczną się do siebie zbliżać, stabilnie przytrzymując wiertło.

Mocowanie uchwytów wiertarskich

Wybierając odpowiedni model uchwytów wiertarskich, sprawdź, w jaki sposób będą one mocowane. Od tego bowiem zależy żywotność urządzenia, zakres możliwych do wykonania prac oraz ich komfort.

Mocowanie monolityczne nie jest dostosowane do starszego typu obrabiarek. W przypadku jego uszkodzenia nie ma możliwości naprawy, trzeba wymienić cały uchwyt. Jednak ma ono szereg istotnych zalet, które powodują, że jest często wybieranym rozwiązaniem. Mocowanie monolityczne uchwytów wiertarskich zwiększa wydajność i jakość wykonywanej pracy.

Stałe połączenie trzpienia z uchwytem wiertarskim zmniejsza drgania występujące podczas wiercenia. Uzyskane otwory są nie tylko wykonane precyzyjnie, ale także mniej postrzępione. Mocowanie tego typu pozwala także na wiercenie obrotami lewymi i prawymi, a także pracę z zastosowaniem udaru, co będzie szczególnie ważne, jeśli musisz wykonać otwór w twardych materiałach.

Uchwyt wiertarski i trzpień mogą być też łączone na wcisk lub z wykorzystaniem gwintu. Mocowanie łączone jest niezwykle popularne. Do wiercenia zwykłego i udarowego używane są gwinty zunifikowane. Jednak nie można z nich korzystać podczas wiercenia z lewymi obrotami, ze względu na duże prawdopodobieństwo wykręcenia się uchwytu wiertarskiego.

Inną opcją jest mocowanie na stożku skróconym. Rozwiązanie to jest dość tanie i umożliwia wykonywanie zarówno prawych, jak i lewych obrotów. Uchwyty wiertarskie mogą być także stosowane ze stożkiem Morse’a. To rozwiązanie sprawdzi się również w starszych urządzeniach. Nie poleca się go jednak do wiercenia z udarem, gdyż wytwarzane podczas takiej pracy wibracje mogłyby spowodować uwolnienie wrzeciona.