17ofert od107.00PLN do564.57PLN
351
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
3-5 dni
319
dostawa
wysyłka
>12 dni
299
dostawa
wysyłka
>12 dni
259
dostawa
wysyłka
>12 dni
296,90
dostawa
wysyłka
>12 dni
298
dostawa
wysyłka
>12 dni
278
dostawa
wysyłka
>12 dni
277,03
dostawa
wysyłka
>12 dni
283,40
dostawa
wysyłka
>12 dni
160
dostawa
wysyłka
>12 dni
107
dostawa
wysyłka
>12 dni
121
dostawa
wysyłka
>12 dni
493,53
dostawa
wysyłka
>12 dni
529,02
dostawa
wysyłka
>12 dni
564,57
dostawa
wysyłka
>12 dni
Strona 1 z 2

Świdry ziemne

Świdry to narzędzia dzięki, którym wiele prac ogrodowych i budowlanych przeprowadzisz znacznie szybciej. Wykonanie otworów w ziemi, nawet tej bardzo zbitej nie będzie już problemem. W tym dziale przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę świdrów o różnych parametrach. Znajdziesz tutaj rozwiązania zarówno do wykonywania drobnych prac, jak i tych bardziej wymagających.

Do czego służą świdry?

Świdry to narzędzia, które wykorzystywane są do wywiercania otworów. Ich budowa może być zróżnicowana w zależności od modelu i ich przeznaczenia. Z ich pomocą wykonasz dołki do sadzenia krzewów i drzew. Sprawdzą się także w leśnictwie do zalesiania dużych powierzchni. Na placach budowy zastosowanie znajdują m.in. podczas wykonywania odwiertów pod słupy ogrodzeniowe. Przydają się także podczas kopania studni głębinowych. Często do wielu prac nie wystarcza zwykły świder ręczny, a potrzebne będzie urządzenie o dużej mocy, zasilane silnikiem spalinowym lub elektrycznym.

Świdry przyspieszają pracę i pozwalają na wykonanie otworów o różnej średnicy. Są niezastąpione podczas pracy w glebie z kamieniami i silnie ukorzenionej. Świdry ślimakowe doskonale sprawdzają się do nasadzania roślin, a strzemiączkowe do spulchniania gleby. Najczęściej zastosowanie znajdują świdry ziemne, które odznaczają się dużą wszechstronnością.

Rodzaje świdrów ziemnych

Typ zastosowanego świdra powinien być odpowiednio dobrany do rodzaju podłoża oraz prac, które mają zostać nim wykonane. Dostępne są świdry ręczne, które sprawdzą się do wykonywania prac w ogrodzie. Najczęściej znajdują zastosowanie do nasadzania roślin. W zależności od średnicy narzędzia możesz uzyskać niewielkie otwory, nadające się do niewielkich sadzonek, jak i te większe, służące do przesadzania dużych roślin.

W niektórych pracach świdry ręczne się nie sprawdzą. W kamienistej, gliniastej i ubitej glebie znacznie lepiej poradzą sobie świdry montowane do wiertnic. Dzięki nim praca przebiegnie znacznie szybciej i bez konieczności używania ogromnej siły. Urządzenia są także znacznie wygodniejsze od modeli ręcznych.

Świdry - na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od tego, jaką pracę masz wykonać, pamiętaj, aby świder zawsze dobierać do potrzeb i charakteru pracy. Przy użyciu dłuższych świdrów wykonasz głębokie i równe otwory, jednak narzędzie będzie musiało pokonywać większe opory. Do bardzo twardych powierzchni powinniśmy wybierać wytrzymałe świdry stalowe. Ważne, aby narzędzie mocowane w wiertnicy nie przenosiło dużych drgań, było stabilne i nie wymagało użycia dużej ilości siły.