Przeguby

Zastosowane filtry (0)

20 ofert od 20.99 PLN do 148.99 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1

Osprzęt do kluczy - przeguby

W podstawowym wyposażeniu każdego warsztatu znajdują się klucze nasadowe. W pracy korzystają z nich zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, Doskonale sprawdzają się podczas napraw w domu, a także w pracy mechanika i hydraulika. Często jednak dojście do miejsc wymagających naprawy jest utrudnione, a korzystanie z kluczy nasadowych niemożliwe. W takich sytuacjach niezwykle przydatne stają się specjalne przeguby do kluczy, dzięki którym możesz z łatwością manewrować nasadkami pod różnym kątem. Wśród oferowanego przez nas sprzętu znajdziesz przeguby uniwersalne, kuliste, Cardana oraz przeguby kątowe o różnych rozmiarach.

Przegub do kluczy - kiedy jest potrzebny?

Podstawowym zadaniem przegubów do kluczy jest zapewnienie osobom z nich korzystającym, możliwości dotarcia do miejsc o ograniczonym dostępie. Dzięki nim z łatwością dokręcisz i odkręcisz śruby. Sprawdzą się one tam, gdzie zastosowanie samego klucza nasadowego nie przyniosłoby zamierzonych efektów. Zastosowanie przegubu do klucza daje także lepsze efekty podczas odkręcania skorodowanych i zablokowanych śrub, dzięki wykorzystaniu korpusu jako dźwigni.

Jaki przegub do kluczy wybrać?

Kupując przegub, pamiętaj o jego dopasowaniu do rozmiaru nasadek. Dostępne są przeguby w rozmiarach: ¼’’ ⅜’’, ½’’, ¾’’ oraz 1’’. Niezwykle istotny jest także materiał, z którego produkt został wykonany. Surowiec powinien być wytrzymały na uszkodzenia i pęknięcia. Dobrym materiałem, bardzo odpornym na działanie sił zewnętrznych jest stal chromowo-wanadowa. To surowiec odporny na ścieranie, korozję oraz uszkodzenia mechaniczne.

Niemniej istotna jest konstrukcja przegubu do klucza, gdyż to ona decyduje o tym, pod jakim kątem możliwe będzie odkręcanie lub dokręcanie śrub. Jeśli zależy Ci na większym komforcie pracy, koniecznie rozważ zakup pokrętła przegubowego wyposażonego w uchwyt z rękojeścią.

Najczęściej wykorzystywanymi w pracach są przeguby uniwersalne, Cardana, które nadają się do wielu różnych prac. Właśnie ta mnogość zadań, do których przeguby tego rodzaju mogą być zastosowane, wpływa na ich ogromną popularność. Budowa przegubu Cardana oparta jest o zasadę działania łącznika krzyżykowego, co pozwala na przeniesienie momentu pomiędzy nawet znacznie odchylonymi względem siebie wałami. W naszym sklepie znajdziesz także przeguby kątowe i kuliste oraz różnego rodzaju klucze i zestawy kluczy nasadowych, wykonanych z najwyższej jakości materiałów.