1ofert od65.49PLN do65.49PLN
65,49
dostawa
wysyłka
>12 dni
Strona 1 z 1

Frezy profilowe

Frezy profilowe dostępne w tym dziale to niezwykle przydatne narzędzia stosowane na każdym etapie obróbki materiałów. Sprawdzają się zarówno podczas obróbki zgrubnej, jak i wykończeniowej. Pozwalają na osiągnięcie wysokiej precyzji wykonywanych prac.

Frezy profilowe - jakie wybrać?

Frezowanie profilowe jest często stosowaną techniką frezarską. Do obróbki zgrubnej i półzgrubnej we frezach wykorzystuje się płytki okrągłe i koncepcyjne z zaokrąglonym nożem. Tam, gdzie liczy się wysoka precyzja wykończenia, stosowane są frezy z zakończeniem kulistym. W celu uzyskania najlepszej faktury powierzchni należy używać podczas obróbki wykończeniowej nachylonego frezu, wyposażonego w dwa ostrza.

Frezy profilowe doskonale nadają się do wykańczania krawędzi czy wykonywania żłobień i otworów. Niektóre produkty wyposażone są w ograniczniki posuwu, które podnoszą komfort i jakość wykonanych prac. Frezy profilowe produkowane są z węglików spiekanych, co sprawia, że są niezwykle trwałe. Wykorzystasz je do prac wymagających dużej dokładności. Frezy profilowe dostępne są w różnych rozmiarach. Ich średnica może wynosić od 3 do 30 mm.

Frezy profilowe, kształtowe, piłkowe i inne

Frezowanie to skomplikowana technika, która wymaga użycia odpowiednio dopasowanych narzędzi. W naszym asortymencie znajdziesz frezy przeznaczone do pracy w takich materiałach jak m.in. beton, drewno, metal czy tworzywa sztuczne. Przygotowaliśmy bogatą ofertę frezów nasadowych i trzpieniowych, które sprawdzą się w warsztatach, stolarniach, na budowach, a także podczas wykonywania prac w przydomowym garażu.