Pokrętła kluczy nasadowych i trzpieniowych

Zastosowane filtry (0)

Dla frazy w kategorii Pokrętła kluczy nasadowych i trzpieniowych nie odnaleziono żadnego dostępnego produktu.

Przeszukaj cały sklep

Pokrętła do kluczy nasadowych

Klucze nasadowe to jedne z podstawowych narzędzi wykorzystywanych w pracy przez mechaników, hydraulików czy monterów. Są niezbędne również podczas remontów oraz napraw w domach. Pozwalają łatwo i szybko dokręcić lub odkręcić śruby. Jednak ich budowa z reguły wymaga użycia dodatkowych narzędzi, dzięki którym łatwiej nimi manewrować oraz sięgać do miejsc trudno dostępnych. Takie akcesoria podnoszą komfort pracy i współpracują z nasadkami, dzięki czemu łatwiej osiągniesz oczekiwany rezultat. Dobrym przykładem mogą być tutaj pokrętła do kluczy nasadowych, które dzięki swojej budowie pozwalają łatwiej odkręcać i dokręcać śruby, bez konieczności używania większej siły

W naszej ofercie znajdziesz pokrętła różnego typu, przeznaczone do wykonywania wielu prac. Wysoka jakość materiałów, które zostały użyte do ich wyprodukowania, sprawia, iż są wytrzymałe i odporne na ścieranie. W naszym asortymencie znajdziesz pokrętła przesuwne, uchylne, stałe (typu T i typu L) oraz elastyczne, a także wiele innych akcesoriów przydatnych podczas napraw.

Jakie pokrętła do kluczy nasadowych wybrać?

Zaletą pokręteł jest ich prosta konstrukcja, która w połączeniu z wysokiej jakości materiałami wykorzystanymi do ich produkcji, pozwala uzyskać narzędzia bardzo odporne na zniszczenia i wytrzymałe nawet przy ich bardzo częstej eksploatacji. Pierwszym istotną cechą, na jaką powinieneś zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego pokrętła, jest jego konstrukcja.

Pokrętła przesuwne znajdują się w prawie każdym zestawie kluczy nasadowych. Sprawdzą się w pracach, gdzie dostęp do przykręcanej lub dokręcanej śruby jest łatwy. Pokrętła przesuwne pozwalają ustawiać swobodnie miejsce, w którym nakładka ma się znajdować. W razie potrzeby przy pracy można użyć dwóch rąk jednocześnie. Pokrętła stałe typ T i L pozwalają na wykonanie prostych prac i są używane dość powszechnie. Dodatkowo dzięki pokrętłu do kluczy nasadowych typu T dokręcisz i odkręcisz głęboko osadzone śruby.

Bardziej funkcjonalne są pokrętła uchylne, które doskonale sprawdzą się w trudno dostępnych miejscach. Nazywane są także pokrętłami przegubowymi. Na jednym z ich końców znajduje się uchwyt do mocowania nasadek. Zastosowanie przegubu umożliwia manewrowanie narzędziem pod różnym kątem (aż do 180 stopni). Niektóre modele wyposażone są w specjalne sprężyny, które blokują przegub, gdy znajdzie się w danym położeniu. Pokrętło uchylne doskonale wzmacnia moment odkręcania. Łatwiej także w nim niż grzechotkach osiągnąć większy moment pracy.

Do miejsc trudno dostępnych sprawdzą się także pokrętła elastyczne, które są jednocześnie bardzo wygodne w użyciu.

Rozmiary pokręteł do kluczy nasadowych

Rozmiar stosowanego pokrętła do kluczy powinien być zgodny ze średnicą używanych nasadek. Dostępnych jest wiele rozmiarów pokręteł do kluczy nasadowych, wśród nich znajdziesz modele w rozmiarach: ¼’’, ⅜’’, ½’’ i ¾’’. Pokrętła fajkowe typu L dostępne są także bez możliwości montażu nasadek.