Produkt niedostępny
Pilarka tarczowa Ryobi RWS1400-K
Symbol: RWS1400-K Nr katalogowy: 5133001786
4,8
Liczba opinii 1

Zobacz zamiennik dla tego produktu

Zobacz zamiennik dla tego produktu
Pilarka tarczowa Ryobi RCS1600-K
Symbol: RCS1600-K Nr katalogowy: 5133002779 EAN: 4892210145758 Gwarancja: 3 lata po rejestracji
500 PLN Cena brutto / 1 szt.
W magazynie 1 szt.Wysyłka jutro o 14:00
Wysyłka gratis
Bartek

Zakupiłem tą pilarkę z pewną dozą nieśmiałości, ponieważ to moje pierwsze urządzenie z firmy RYOBI i obawy jednak były pomimo, że cena nie jest wygórowana. Wykonałem tą pilarką już trochę pracy - takiej przydomowej - i moje wrażenia są nastepujące:
Zalety:
- estetyczny wygląd i ergonomia wykonania. Naprawdę dobrze się ją trzyma w ręku i nie ma problemów z jej prowadzeniem. Bezpieczeństwo 5/5.
- cięcie jest precyzyjne ale nie należy przy tym opierać się na wskaźniku laserowym tylko na podziałce stolikowej.
- 1400 W jak dla mnie to wystarczająca moc przy cięciu nawet litego drewna do 60 mm ale wolałbym 1600 W z innych względów ale o nich poniżej
- bardzo dobrze odsysa wiór
- bardzo precyzyjna przykładnia prostopadła
- walizka transportowa to idealne rozwiązanie. Wszystko pasuje jak należy, przez co nie niszczymy naszego narzędzia luźnym układaniem go w warsztacie. Klucz do tarczy chowa się w stoliku więc nie ma problemu z jego zgubieniem.
Wady:
- wskaźnik laserowy jest niezbyt dokładny, bywa po prostu kapryśny. Raz pokazuje lepiej a raz gorzej. Lepiej polegać na podziałce stolikowej.
- przykładnica prostopadła jest precyzyjna natomiast jeżeli chodzi o wykonanie... Po kilku przesunięciach szerokości cięcia za pomocą mocowania nastolikowego, na szynie pojawiają się odbicia i wgłębienia po śrubie mocującej, co przekłada się na... niszczenie podziałki szyny. Obawiam się, że jeszcze kilkadziesiąt mocowań i podziałka szyny zniknie całkowicie a w najlepszym przypadku będzie bardzo słabo widoczna.
Ogólnie chciałem kupić - ze względu na wyposażenie - pilarkę 1600 W (ale nastapiła mała pomyłka przy składaniu zamówienia przeze mnie) - która ma dołożoną szynę równoległą, co w moim przypadku - jak się okazało - byłoby dość przydatne. Dlatego polecam za dosłownie kilka złotych więcej, kupować pełną wersję tej pilarki i cieszyć się z użytkowania. Dobrego majesterkowicza na pewno ucieszy. Cena jak najbardziej adekwatna do jakości.

Czy ta opinia jest pomocna?
11 / 0
Ocena łączna: (4,9)
Dokładność cięcia: (5,0)
Komfort pracy: (5,0)
Bezpieczeństwo pracy: (5,0)
Trwałość: (4,0)
Estetyka i wykonanie: (5,0)
Cena a jakość: (5,0)
Strona 1 z 1