Ryszard Siuda

Kosiarkę NAC MXTH675EX kupiłem przed tegorocznymi wakacjami. Choć przerażała mnie jej cena, to jednak zdecydowałem się postawić na sprzęt z napędem, a nie na „zwykłą” kosiarkę pchaną. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, bowiem w moim ogrodzie często trzeba kosić pod górę. Niestety – czasy młodości (bujnej naturalnie) dawno już za mną – stąd obsługa zwykłej kosiarki przerastała moje możliwości. Od momentu zakupienia NACa kręgosłup i nogi odżyły, choć obawiałem się, czy jego napęd okaże się niezawodny. Tutaj znowu pozytywne zaskoczenie, ponieważ nie mam zastrzeżeń do tego, jak mechanizm funkcjonuje. Ulgę dla nóg i kręgosłupa zapewniają także duże tylne koła, bo dzięki nim kosiarka jest łatwa w manewrowaniu.

Nie oszukujmy się, nie jestem bogaczem, mój ogród nie jest taki, jak w posiadłości Caringtonów. Nie mogę się u siebie zaszyć, jak Ludwik XIV w jakimś zakątku ogrodów Wersalu. Właśnie dlatego odpowiada mi szerokość koszenia zakupionego NACa, który w żaden sposób nie uszkodzi rozsianych w mojej domenie grządek z kwiatami i owocami. Co jeszcze? Jestem człowiekiem o zmiennym usposobieniu, podlegam kaprysom chwili, stąd czasami najdzie mnie ochota skosić trawę nisko, a czasami wysoko. Kupując NACa zauważyłem spory zakres związany z wysokością koszenia. Mój NAC jest jak idealna partnerka; rozumie moje humory i spełnia każdą moją zachciankę ;–).

Choć wspomniałem, że mój ogród do największych nie należy, to jednak zdecydowałem się na kosiarkę z dosyć sporą mocą silnika (seria 675 Briggs & Stratton). Pod tym względem znowu mogę porównać NACa do idealnej kobiety – jego siła zdumiewa, ma „ochotę” „pracować” nawet wtedy, jak ja już nie daję rady ;-) Poza tym te wymiary i kształty. Znów jak jakaś dżaga; duużżży kosz (naprawdę duży), dodatkowo stalowy korpus gwarantujący, że wspaniałe „ciało” NACa nie zegnie się i nie skręci. Zachwyca design maszyny, a mięciutka regulowana rączka kojarzy się tylko z jednym ;–)

Czy ta opinia jest pomocna?
1 / 1
Bezpieczeństwo pracy: (0,0)
Estetyka i wykonanie: (0,0)
Jakość koszenia: (0,0)
Funkcjonalność: (0,0)
Cena a jakość: (0,0)
Rafael

uuu widzę, że kolega Ryszard pocisnął z opisem :-) Ja powiem tyle. że kosiarka jest super, najlepszą jaką miałem. Służy mi dzielenie. Pozdrawiam działkowiczów i skelp również oczywiscie

Czy ta opinia jest pomocna?
Bezpieczeństwo pracy: (0,0)
Estetyka i wykonanie: (0,0)
Jakość koszenia: (0,0)
Funkcjonalność: (0,0)
Cena a jakość: (0,0)
Strona 1 z 1