8ofert od37.99PLN do210.99PLN
48,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
49,99
dostępne
10 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
46,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
3-5 dni
63,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
3-5 dni
48,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
3-5 dni
210,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
3-5 dni
45,99
dostawa
wysyłka
8-11 dni
37,99
dostawa
wysyłka
8-11 dni
  • 1
Strona 1 z 1

Oleje do kompresorów

Kompresory tłokowe i śrubowe to urządzenia, które mogą pracować nieprzerwanie przez długi czas, dlatego wymagają odpowiedniej konserwacji. Oleje do sprężarek są niezbędne podczas działania takich urządzeń. Ich niedobór może spowodować zniszczenie kompresora lub jego części.

Oleje do sprężarek - dlaczego są tak ważne?

Oleje w sprężarkach pełnią kilka ważnych funkcji. Po pierwsze niwelują tarcie pomiędzy częściami, umożliwiając pracę urządzenia i znacząco przedłużając jego żywotność. Obniżają także temperaturę, która wytwarzana jest podczas pracy kompresorów. Umożliwiają płynną pracę sprzętu oraz podnoszą jakość sprężonego powietrza, zapewniając odpowiednią konserwację poszczególnych części i zmniejszając ich zużywanie.

Jaki olej do sprężarek wybrać?

Oleje do sprężarek mogą znacząco różnić się między sobą. W tym dziale znajdziesz szeroki wybór produktów o różnych właściwościach i przeznaczeniu. Aby zapewnić kompresorowi bezawaryjną pracę przez długi czas, zawsze należy stosować olej zgodny z wytycznymi producenta. Zmiana lepkości używanego preparatu może skrócić żywotność urządzenia i przyczynić się do jego zatarcia.

Wśród dostępnych olejów do kompresorów znajdują się produkty syntetyczne i mineralne. Oleje mineralne są tańsze od syntetycznych, jednak reagują one z tlenem, tworząc szkodliwe kwasy. Natomiast w czasie ich kontaktu z wodą powstaje para wodna, która może powodować korozję części. Taki preparat sprawdzi się podczas pracy w niewymagających warunkach. Oleje syntetyczne są droższe, jednak odznaczają się większą stabilnością na działanie niesprzyjających czynników.

W naszym asortymencie znajdziesz wiele olejów przeznaczonych do sprężarek, narzędzi pneumatycznych czy agregatów prądotwórczych. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!