Dla frazy w kategorii Naświetlacze nie odnaleziono żadnego dostępnego produktu.

Przeszukaj cały sklep Wyczyść filtry

Naświetlacze

Podczas prac w ogrodzie czy warsztacie niezbędne jest dobre oświetlenie. Zwłaszcza aktywności wymagające dużej precyzji nie mogą być dobrze wykonane bez jasnego strumienia światła. Szczególnie znaczenie ma to wieczorami. Do prac przydomowych doskonale nadają się naświetlacze. Urządzenia te wykorzystywane są nie tylko w garażu czy na posesji, ale także m.in. w studiach nagraniowych, fotograficznych, na parkingach, w obiektach sportowych, halach produkcyjnych i magazynowych.

Naświetlacze o jakich marzysz

W tej kategorii znajdziesz naświetlacze do użytku zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Większość produktów wykorzystuje energooszczędne światła LED. Diody tego typu są bardzo wytrzymałe i z reguły pracują znacznie dłużej niż tradycyjne rozwiązania. Naświetlacze LED mają dużą moc świetlną i niskie zużycie energii.

Kiedy naświetlacze są przydatne?

Naświetlacze pozwalają skutecznie oświetlić miejsce pracy. Dzięki zastosowaniu świateł LED dbają także o Twoją “kieszeń”. Moc wybranego modelu powinna być odpowiednia dla miejsca, w którym ma pracować. Jeśli lubisz majsterkowanie, to naświetlacze w garażu powinny mieć większą moc. Gdy używasz ich na zewnątrz do podświetlania budynku, wystarczą urządzenia znacznie słabsze. W garażu lepiej zdecydować się na kilka mniejszych naświetlaczy o dopasowanej mocy tak, aby oświetlić elementy z każdej strony.

Na co zwrócić uwagę kupując naświetlacze?

Produkty przeznaczone do użytku na zewnątrz budynku powinny charakteryzować się dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych takich, jak wilgoć, promieniowanie UV czy ujemne temperatury. Jeśli oświetlenie nie ma zapewniać jedynie ładnego wrażenia wizualnego, a także stanowić ochronę przed złodziejami, warto wybrać modele o dużej mocy. W silnym oświetleniu osoby niepożądane będą widoczne od razu. Dobrze w takim przypadku zdecydować się na produkty z czujnikiem ruchu, który od razu ujawni obecność osób trzecich.

Światło naświetlaczy powinno być dla Twoich oczu jak najbardziej komfortowe, zwłaszcza jeśli nad pracą spędzasz kilka lub nawet kilkanaście godzin dziennie. Najczęściej używa się naświetlaczy z aluminiowymi oprawami. Modele tego typu mają wysoki poziom ochrony i mogą być zasilane prądem stałym 230 V lub zmiennym. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w karcie produktu.