Lampki biurkowe

Zastosowane filtry (0)

13 ofert od 91.99 PLN do 800.49 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1

Lampki biurkowe

Oświetlenie w domu, a także w miejscu pracy ma niezwykle istotne znaczenie. Wpływa na nasze samopoczucie i koncentrację, dlatego warto zadbać o odpowiedni dobór światła, dopasowanego do potrzeb i przeznaczenia danego pomieszczenia. Lampki biurkowe stanowią element wyposażenia każdego domu, mieszkania i biura. Mimo że nie są głównym źródła światła, to stają się niezbędne, gdy pracujesz nad ważnymi dokumentami, a Twoje dzieci odrabiają lekcje. Duży wybór lampek biurkowych sprawia, że są one nie tylko niezwykle funkcjonalne, ale często stanowią także gustowny element wystroju wnętrza.

W naszym asortymencie znajdziesz lampki biurkowe pasujące do każdego wnętrza. Oferujemy zarówno minimalistyczne rozwiązania do wnętrz nowoczesnych, loftowych i skandynawskich, jak i modele w wersji glamour oraz produkty, które przypadną do gustu najmłodszym. Wśród dostępnych lampek biurkowych znajdziesz rozwiązania z gwintami na tradycyjne żarówki oraz modele z energooszczędnym oświetleniem LED.

Dla kogo lampki biurkowe?

Z lampek biurkowych korzystają przede wszystkim najmłodsi – uczniowie – ale nie tylko, niejeden dorosły używa ich do oświetlenia miejsca pracy. Dlatego tak ważne jest, by dobrać odpowiednią lampkę biurkową – dzięki niej zmniejszysz zmęczenie oczu, będziesz działać wydajniej i precyzyjniej. Kolorowa lampka na biurku dziecka ułatwi odrabianie lekcji. Dla nastolatka lub studenta możesz wybrać nowocześniejsze i stonowane rozwiązania, które nie tylko są funkcjonalne, ale także podkreślą charakter wnętrza. Lampki na biurko dla dzieci i młodzieży mogą stanowić oryginalny dodatek lub przełamywać charakter spokojnego wnętrza.

Także dorośli mogą wybierać spośród wielu modeli, które nie tylko wyjątkowo się prezentują, ale są także niezwykle funkcjonalne. Jeśli zależy Ci na produkcie, który będzie dawał jasne światło, a do tego nie będzie zużywał dużo prądu, wybierz lampki LED lub zasilane żarówkami energooszczędnymi. Rozwiązania ledowe cechuje długa żywotność, dzięki czemu urządzenie będzie służyło Ci przez lata.

Jakie lampki biurkowe wybrać?

Najbardziej praktyczne będą lampki z długim i ruchomym ramieniem. Są one niezwykle wygodne w użytkowaniu. Pozwalają ustawić źródło światła dokładnie w miejscu pracy i zmieniać je w razie potrzeby. Odległość między biurkiem a źródłem światła powinna wynosić od 35 do 50 cm. W ten sposób zyskasz odpowiednie natężenie światła, padającego na książki czy dokumenty. Osoby praworęczne powinny ustawić lampkę biurkową po lewej stronie, osoby leworęczne – po prawej. Sprzęt musi spełniać wszelkie kryteria bezpieczeństwa, najlepiej, by emitował najbardziej przyjazny człowiekowi rodzaj światła. Aby nie zostać wręcz oślepionym przez blask, który odbija się od biurka, wybierzmy takie, które posiada matową powierzchnię.

Nie bez znaczenia dla Twoich oczu, ale także przyszłych rachunków za energię elektryczną ma rodzaj źródła światła. Tradycyjne żarówki zużywają dużo energii, dlatego warto zainwestować w żarówki energooszczędne. Dla jeszcze większej oszczędności możesz wybrać lampki LED na biurko. Mają one wiele zalet, wśród których oprócz energooszczędności można wymienić, chociażby długą żywotność w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, a także przyjazny dla naszych oczu i jasny rodzaj światła, które emitują. Energooszczędność ma szczególne znaczenie dla portfela w miejscach, gdzie codziennie działa wiele lampek biurkowych. W dużych firmach warto zainwestować w rozwiązania ledowe, które bardzo szybko się zwrócą w postaci niższych rachunków za prąd.