Głowice

Zastosowane filtry (0)

Dla frazy w kategorii Głowice nie odnaleziono żadnego dostępnego produktu.

Przeszukaj cały sklep

Chcąc w prawidłowy sposób zadbać o teren zielony wokół swojego domu, należy wyposażyć się w odpowiednie sprzęty, które ułatwią to zadanie. Jeśli zależy Wam na wyrównanej murawie, wówczas możecie pomyśleć o zakupie kosy spalinowej lub po prostu kosiarki. Głowica żyłkowa, w którą wyposażona jest kosa, pozwala na usuwanie drobnych gałęzi, ale przyda się także do ścięcia trawy. W naszym sklepie internetowym narzedzia.pl znajdziesz najlepsze produkty, pozwalające na utrzymanie estetycznego, przydomowego terenu zielonego.

Głowica – jeden z ważniejszych produktów

W przypadku kos spalinowych do czynienia mamy z różnymi rodzajami głowic.

 • Głowica 2-żyłkowa najlepiej sprawdza się w przypadku koszenia trawy o niskiej lub średniej wysokości. 
 • Głowica 4-żyłkowa jest najlepsza do wysokich traw i zarośli. Kupowana jest do kos spalinowych posiadających dużą moc i duży silnik.

Elementy tnące w głowicach wykonywane są z różnych materiałów. Może to być tworzywo sztuczne, ale i aluminium, które z pewnością będzie lepszym wyborem. W naszym sklepie znajdziecie całe bogactwo głowic do kosy spalinowej, kosiarki i podkaszarki. Przedstawiamy urządzenia od najlepszych producentów w atrakcyjnej cenie.

Głowica żyłkowa – jaki model najlepiej wybrać?

Przeglądając głowice do kosy spalinowej i nie tylko, musisz zapoznać się z modelami automatycznymi i półautomatycznymi, ponieważ te akcesoria dość mocno różnią się od siebie.

 • Głowica ręczna – wymaga, aby żyłki były nawijane samodzielnie. Dlatego też wcześniej trzeba rozebrać głowicę, dociąć żyłkę, włożyć w gniazda i dobrze nawinąć. W przypadku tej głowicy musisz nastawić się na większy nakład pracy niż w modelach półautomatycznych czy automatycznych. Wiele osób jednak decyduje się na ten produkt, ponieważ jest przystępny cenowo. 
 • Głowica półautomatyczna – tej głowicy nie trzeba rozbierać, aby móc nawinąć na nią żyłkę. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na obudowie, aby nawinąć nową żyłkę i pozbyć się starej. 
 • Głowica automatyczna – wysuwa żyłkę tylko w sytuacji, kiedy staje się ona za krótka lub dojdzie do jej ułamania.

W naszym sklepie internetowym znajdziecie wiele różnych głowic do porównania. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, zawsze możecie skontaktować się z naszymi specjalistami.

Wybór głowicy – na co zwrócić uwagę?

Wybierając głowicę do kosy spalinowej, podkaszarki lub kosiarki, powinieniście zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów:

 • Do jakiego rodzaju urządzenia chcesz zakupić głowicę? 
 • Jaką pojemność silnika ma dana maszyna? 
 • Czy wysięgnik jest wygięty a może prosty?
 • Jaką żyłka ma mieć grubość?
 • Mocowanie żyłki jest ręczne a może w sposób automatyczny? 
 • W jaki sposób żyłki będą wysuwane?

Jeśli teren zielony, który chcecie doprowadzić do porządku, nie jest wymagający, wówczas do mniejszych kos i podkaszarek przyda się głowica 2-żyłkowa. Jeżeli jednak interesuje Was głowica żyłkowa do urządzenia o średniej mocy, wtedy najlepiej zdecydować się na model półautomatyczny. Dla sprzętów o dużej mocy pasuje głowica 4-żyłkowa, która może poradzić sobie nawet z cienkimi gałęziami. Warto wiedzieć, że żyłka nylonowa najszybciej ulega zużyciu w porównaniu z aluminiową. Żyłka wykonana z tworzywa sztucznego sprawdzi się w przypadku drobnych prac. Jednak w naszym ogrodzie jest dużo więcej pracy do wykonania, wtedy najlepiej zdecydować się na głowice z żyłką aluminiową.

Zastosowanie kosy spalinowej

W naszym sklepie internetowym znajdziecie nie tylko głowice żyłkowe, ale także wymienne ostrza do kos spalinowych. Dzięki ostrzom urządzenie to jest bardziej wydajne i nadaje się do trudniejszych warunków pracy. Kosa spalinowa wspaniale radzi sobie ze ścinaniem chwastów, zarośli, a także pozbywa trawniki dużej trawy. Tego typu produkty polecane są do dużych ogrodów, ale i do tych mniejszych, gdzie zdarzają się trudno dostępne miejsca.

Zastosowanie podkaszarki

W przypadku podkaszarek mamy do czynienia z elementem tnącym, którym jest żyłka. Dlatego też w porównaniu z kosą spalinową, podkaszarka nadaje się do mniej wymagających prac. Akcesoria te polecane są do koszenia w małych i średnich ogrodach. Na rynku możesz znaleźć podkaszarki wyposażone w akumulator, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się o podłączenie jej do gniazdka.

Zamówić podkaszarkę czy kosę spalinową?

Podczas zakupów możecie mieć trudność w wyborze najlepiej dobranego sprzętu. Dlatego też należy zwrócić uwagę na parametry. W przypadku małych i średnich ogrodów wystarczająca będzie podkaszarka elektryczna o mocy nie większej niż 500 W. Jeżeli jednak mamy do ogarnięcia większy ogród i wyższą trawę, chwasty i zarośla, wtedy warto zdecydować się na podkaszarkę elektryczną o wyższej mocy. Jednakże jeśli nie chcesz być uzależniony od kabla i zależy Ci na większej funkcjonalności i mocy, w takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na kosę spalinową.

W przedstawionej kategorii znajdziecie moc produktów, w tym różne części do kos spalinowych i podkaszarek. Ich cena uzależniona jest od marki oraz surowców, z których są wykonane. Jeśli nadal macie wątpliwości odnośnie zamówienia, koniecznie skorzystajcie z pomocy naszych fachowych doradców.