4ofert od21.70PLN do37.00PLN
31,30 PLN
dostępne
9 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
30,40 PLN
dostawa
wysyłka
8-11 dni
21,70 PLN
dostawa
wysyłka
8-11 dni
37 PLN
dostawa
wysyłka
8-11 dni
Strona 1 z 1

Frezy trzpieniowe do metalu

Frezy trzpieniowe do metalu to akcesoria, które sprawdzą się podczas każdego etapu obróbki powierzchni, od skrawania zgrubnego do obróbki wykańczającej. Są niezbędnym elementem wyposażenia każdego warsztatu tokarskiego. W tym dziale znajdziesz frezy trzpieniowe wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak węglik spiekany czy stal szybkotnąca.

Frezy trzpieniowe do metalu - do czego służą?

Frezy trzpieniowe są niewielkimi narzędziami, za pomocą których możliwa jest obróbka stali niestopowych i stopowych, żeliwa szarego, ciągliwego, sferoidalnego, miedzi, aluminium, stopów miedzi i aluminium oraz tworzyw sztucznych. Ich zadanie polega na zbieraniu resztek materiału z obrabianego materiału. Dzięki nim wykonasz otwory m.in. do zamocowania zawiasów czy powieszenia elementu na ścianie. Frezy trzpieniowe produkowane są z różnych materiałów. W naszym asortymencie znajdziesz także produkty pokryte dodatkową warstwą materiału, zwiększającą wytrzymałość danego produktu.

Frezy trzpieniowe do metalu - rodzaje

Ze względu na kształt ostrza frezy trzpieniowe dzielą się na frezy z czołem prostym, kulistym i frezy kształtowe. Pierwsze z nich wykorzystywane są do obróbki powierzchni z tworzyw sztucznych i lekkich metali. Frezy trzpieniowe do metalu z czołem kulistym to produkty przeznaczone do powierzchni, które trudno jest poddać obróbce. Możesz je wykorzystać do pracy m.in. ze stalą hartowaną, tworzywami sztucznymi czy żeliwem.

Frezy trzpieniowe można podzielić także w zależności od rodzaju chwytu. Znajdziesz wśród nich frezy z chwytem walcowym, stożkowym i walcowym ze spłaszczeniem.