Dla frazy w kategorii Frezy tarczowo-piłkowe do metalu nie odnaleziono żadnego dostępnego produktu.

Przeszukaj cały sklep Wyczyść filtry

Frezy tarczowo-piłkowe do metalu

W tym dziale znajdziesz frezy tarczowo-piłkowe przeznaczone do cięcia materiałów o różnym stopniu twardości. Dostępne w naszym asortymencie frezy wyprodukowane ze stali szybkotnącej charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki zastosowaniu stali HSS zyskujesz produkty, które będą Ci doskonale służyć nawet podczas ich częstej eksploatacji.

Frezy tarczowo-piłkowe - do czego służą?

Frezy są jednym z głównych elementów frezarek i mikrofrezarek, służą do obrabiania mechanicznego materiałów za pomocą skrawania. Wykorzystywane są także w szlifierkach. Proces skrawania przez frezy tarczowo-piłkowe odbywa się pod wpływem siły obrotowej. Narzędzia te mogą służyć do obrabiania powierzchni płaskich, ale także bardziej skomplikowanych i złożonych elementów.

Frezy tarczowo-piłkowe przeznaczone są do przecinania rur, mosiądzu, brązu, pełnego materiału, stali, metalu oraz cięcia profili, również tych wykonanych z aluminium. Produkowane są m.in. ze stali szybkotnącej, węglika spiekanego i stali proszkowej. Stal szybkotnąca (HSS) charakteryzuje się dużą wytrzymałością, jest odpora na zmęczenie i rozrywanie materiału.

W naszej ofercie znajdziesz także frezy tarczowo-piłowe do mikrofrezarek, szlifierek i innych elektronarzędzi. Dzięki nim obróbka wielu powierzchni przebiegnie szybko i sprawnie. Sprawdź, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy!