2ofert od57.49PLN do70.99PLN
57,49
dostawa
wysyłka
8-11 dni
70,99
dostawa
wysyłka
8-11 dni
Strona 1 z 1

Frezy do szlifierek prostych - wszystko czego potrzebujesz

Dzięki dostępnym w naszej ofercie frezom do szlifierek prostych wykonasz obróbkę wielu materiałów o zróżnicowanej strukturze i twardości. Frezowanie jest precyzyjnym procesem, dlatego wymaga użycia odpowiednich narzędzi. Produkty dostępne w naszym sklepie charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Dzięki nim Twoja praca będzie komfortowa i przebiegnie sprawnie. Znajdziesz tutaj również zestawy frezów do szlifierek prostych, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Sprawdź koniecznie, co dla Ciebie przygotowaliśmy i znajdź z nami najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb!

Jakie frezy do szlifierek prostych wybrać?

Frezy do szlifierek prostych pozwalają na pracę w drewnie, metalach kolorowych, żelazie, stali, materiałach trudno skrawalnych i wielu innych. W zależności od swojego kształtu pozwalają osiągać inne efekty. Geometria ostrzy i ich umiejscowienie warunkują także zakres możliwych do wykonania prac. Do obróbki prostych płaszczyzn sprawdzą się frezy walcowe. Jeśli zależy Ci na równoczesnym działaniu na powierzchnię boczną i czołową, skorzystaj z modeli walcowo-czołowych. Materiał, z jakiego wykonany został frez, wpływa na rodzaj materiałów, jakie mogą zostać przy jego pomocy obrobione. Do miękkich i średnio twardych materiałów sprawdzą się frezy wykonane ze stali szybkotnącej. Modele z węglika spiekanego znajdują zastosowanie przy twardych materiałach. Do tych najtwardszych wybierz natomiast frezy diamentowe.

Podstawowymi parametrami, jakim powinieneś się przyjrzeć podczas wyboru frezu do szlifierek prostych oprócz materiału, z jakiego zostały wykonane, są przede wszystkim liczba rowków, kierunek frezowania, a także długość ich mocowania. Liczba rowków narzędzia wpływa na komfort wykonywanej pracy. Mniejsza ich ilość pozwala lepiej odprowadzać wióry. Jednak modele z małą liczbą rowków wykazują się mniejszą stabilnością podczas pracy. Im dłuższe mocowanie, tym mocniej odczuwalne będą drgania szlifierki.