Frezarki stacjonarne

Zastosowane filtry (0)

7 ofert od 1441.49 zł do 17799.00 zł

Sortuj według
Ilość na stronie
Frezarka stolarska Proma SF-40/1500 Proma

Frezarka stolarska Proma SF-40/1500

  (2)
2 150 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne >10szt. Wysyłamy w poniedziałek
Frezarka Proma FPX-25E Proma

Frezarka Proma FPX-25E

5 990 zł 5 350 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne 2 szt. Wysyłamy w poniedziałek
Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 5 990 zł
Frezarka stolarska Proma TFS-100/30 Proma

Frezarka stolarska Proma TFS-100/30

14 500 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępna 1 szt. Wysyłamy w poniedziałek
Frezarka stolarska Proma TFS-1000/30 Proma

Frezarka stolarska Proma TFS-1000/30

19 999,99 zł 17 799 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępna 1 szt. Wysyłamy w poniedziałek
Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 19 999,99 zł
Wiertarko-sękarka 600W Proma R-8616F/400 Proma

Wiertarko-sękarka 600W Proma R-8616F/400

3 500 zł 2 990 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne 2 szt. Wysyłamy w poniedziałek
Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 3 500 zł
Frezarka dolnowrzecionowa Scheppach HF50 Scheppach

Frezarka dolnowrzecionowa Scheppach HF50

1 483,99 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne 3 szt. Wysyłamy we wtorek
Frezarka stołowa Dedra DED7742 Dedra

Frezarka stołowa Dedra DED7742

1 441,49 zł DOSTAWA 0 ZŁDostawa gratis Dostępne >10szt. Wysyłamy we wtorek
1

Frezarki

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór narzędzi do obróbki powierzchni wykonanych z różnego rodzaju materiałów. W tej kategorii zaopatrzysz się we frezarki, które służą do obróbki powierzchni za pomocą skrawania. Przygotowaliśmy bogatą ofertę urządzeń wyprodukowanych przez znanych i sprawdzonych producentów.

Frezarki - jak działają?

Frezarki pozwalają na obrabianie powierzchni płaskich oraz kształtowych jak rowki, gwinty czy koła zębate. Frezowanie polega na skrawaniu materiału przez frez, który jest obracany i jednocześnie przesuwany względem obrabianego materiału. Powierzchnia, która poddawana jest obróbce, może być przesuwana ruchem prostoliniowym, krzywoliniowym lub posuwowym.

Frezarki to bardzo zróżnicowane narzędzia, które można podzielić ze względu na ich budowę, przeznaczenie, sposób obsługi czy umieszczenie wrzeciona. W pierwszym przypadku mówimy o frezarkach jedno- i wielowrzecionowych. Ze względu na przeznaczenie wyróżniamy frezarki poziome, pionowe, uniwersalne, do drewna, gwintów i kół zębatych. Dostępne są frezarki manualne, konsolowe, stołowe i z napędem CNC. Frezarki CNC to najnowocześniejsze rozwiązanie, które wymaga jedynie zaprogramowania kształtu, który ma zostać wycięty przez elektronarzędzie. Ze względu na miejsce umieszczenia wrzeciona w całej konstrukcji można wyróżnić:

  • frezarki górnowrzecionowe - ich wrzeciono znajduje się nad stołem; najczęściej spotyka się je w zakładach produkcyjnych i meblarskich; idealnie sprawdzają się do frezowania zewnętrznego i wewnętrznego na całej powierzchni obwodu;
  • frezarki równowrzecionowe;
  • frezarki dolnowrzecionowe - mają wrzeciono umieszczone pod stołem; wymagają zachowania szczególnej ostrożności podczas ich użytkowania.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru frezarki?

Frezarki to dość skomplikowane urządzenia. Podczas wyboru odpowiedniego elektronarzędzia należy zwrócić uwagę na jego typ i rodzaj frezowania. Elektronarzędzia w zależności od modelu mogą wykonywać frezowanie pełne - trzystronne, podczas którego powstają trzy powierzchnie obrobione, frezowanie niepełne - dwustronne oraz swobodne, które jest frezowaniem jednostronnym, gdzie wymiar obróbkowy ma kierunek prostopadły względem powierzchni obrabianej, Niezwykle istotne są także parametry skrawania, które powinny być dobrane w sposób umożliwiający najlepsze wykorzystanie mocy silnika. Na obróbkę wpływ będzie miała głębokość i prędkość skrawania oraz liczba przejść i posuwu. Dla komfortu i bezpieczeństwa pracy warto wybierać narzędzia wyposażone w wyprofilowane, miękkie uchwyty oraz blokadę wrzeciona i włącznika.

W zależności od modelu, frezarki mogą być wyposażone w inne akcesoria takie jak tuleje, wskaźniki głębokości czy prowadnice równoległe. Nowoczesne frezarki CNC w zależności od przeznaczenia będą miały na wyposażeniu przekładnie śrubowe, kabinę osłaniającą przestrzeń roboczą, funkcję chłodzenia, lampę oświetleniową, opcję pozycjonowania wrzeciona czy podtrzymkę do trzpieni. Wśród dodatkowych akcesoriów możesz znaleźć sondę do pomiaru przedmiotów, imadła, oprawki, podzielnice z konikiem czy stół płytowy. Najważniejsze parametry, które zawsze powinny być brane pod uwagę to: powierzchnia stołu, rodzaj sterowania, szybkości dojazdowe, przesuw w osiach, dokładność, moc wrzeciona i jego maksymalne obroty, silniki napędowe, moc maszyny czy rodzaj i długość gwarancji producenta.

Podczas zakupu pamiętaj, że frezarka to urządzenie, które ma służyć przez lata i będzie pracowało z materiałami o różnej twardości, dlatego powinno być wytrzymałe, solidne i odznaczać się dużą mocą. Wybierając dany model, sprawdź przede wszystkim, czy jego przeznaczenie jest zgodne z celem, do którego chcesz je wykorzystać.