6ofert od48.86PLN do114.99PLN
67,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
114,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
95,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
48,86
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
90,49
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
49,97
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
Strona 1 z 1

Transformatory elektroniczne

Gdy chcesz skorzystać z urządzeń, które do zasilenia potrzebują napięcia niższego, niż jest w sieci elektrycznej, niezbędne będą transformatory elektroniczne. Obniżają one napięcie prądu płynącego w sieci i pozwalają na uzyskanie napięcia o pożądanej wartości.

Transformatory elektroniczne - zastosowanie

Transformatory elektroniczne znajdują zastosowanie w zasilaniu energooszczędnego oświetlenia. Dzięki nim Twoje rachunki za prąd będą niższe. Idealnie sprawdzą się w domu, mieszkaniu czy biurze. Transformatory elektroniczne stanowią także element wpuszczanych, natynkowych opraw sufitowych. Znajdziesz je wszędzie tam, gdzie korzystasz z lamp halogenowych lub LED. Wykorzystywane są także często w nowoczesnych akcesoriach oświetleniowych.

Głównym zadaniem transformatorów jest zapewnienie napięcia, które będzie odpowiednie dla niskonapięciowych żarówek. Urządzenia te bardzo często montuje się w instalacjach domowych. Transformatory elektroniczne dają trzy razy bardziej stabilne napięcie wyjściowe niż standardowe transformatory toroidalne. Są także mniejsze i znacznie lżejsze od swoich poprzedników.

Jakie transformatory elektroniczne wybrać?

Gdy chcesz kupić transformatory elektroniczne, zwróć uwagę na ich moc, która nie może być niższa niż suma mocy urządzeń do nich podpiętych. Źle dobrane transformatory mogą ulegać przeciążeniu, co z kolei naraża cały podłączony sprzęt na awarie. Urządzenia wysokiej jakości wyposażone są w specjalne zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe. Zapewniają one prawidłowe działanie transformatora oraz zmniejszają ryzyko uszkodzeń podłączonych do niego urządzeń. Czasami warto zainwestować trochę więcej pieniędzy, niż ryzykować zniszczenie instalacji elektrycznej i urządzeń bezpośrednio podpiętych pod transformatory elektroniczne.

Transformatory elektroniczne i nie tylko

W tej kategorii znajdziesz szeroki asortyment transformatorów elektronicznych, dzięki którym doprowadzisz prąd do urządzeń wymagających niskiego napięcia. Zaopatrzysz się tutaj w transformatory elektroniczne do lamp halogenowych oraz lamp LED. W naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoja instalacja elektryczna działała bez zarzutu. Sprawdź, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy.