Narzędzia wielofunkcyjne cieszą się coraz większą popularnością wśród majsterkowiczów, ale też profesjonalistów. Nic w tym dziwnego, gdyż jednym urządzeniem możemy wykonać wiele prac, pamiętając o zastosowaniu do nich odpowiedniego osprzętu. Wszechstronność zastosowań to jedna z głównych cech tych urządzeń, ale nie jedyna. Więcej o zaletach korzystania z multitools na przykładzie narzędzia wielofunkcyjnego Yato YT-82900.

Kup w Narzedzia.pl

Dla kogo?

Narzędzia wielofunkcyjne ułatwią pracę zarówno majsterkowiczom, jak i profesjonalistom. Instalatorzy mogą wykorzystać je do przycinania rur, kabli czy wycinania otworów pod gniazdka.  W pracach parkieciarskich narzędzie przyda się przy skracaniu listew, przycinaniu ościeżnicy czy cięciu paneli podłogowych. Narzędzia wielofunkcyjne sprawdzą się także przy innych pracach montażowych, np. przy wycinaniu otworów w karton-gipsie i wyrównywaniu wystających materiałów izolacyjnych. Mulitool znajdzie zastosowanie w pracach glazurniczych, gdyż umożliwia usuwanie starych fug i wymianę pojedynczych płytek. Renowatorzy mebli mogą za pomocą narzędzia wielofunkcyjnego wyszlifować trudno dostępne miejsca, np. narożniki, co ułatwia nieduża trójkątna stopa szlifierska. Narzędzie wielofunkcyjne YT-82900 Yato jest dostarczane w zestawie z wymiennymi papierami, dlatego zużyty materiał ścierny można szybko wymienić na nowy papier, który jest mocowany na rzep do stopy szlifierskiej. Urządzenia wielofunkcyjne sprawdzą się także w warsztacie samochodowym, gdyż z ich pomocą możliwe jest przycięcie przewodu czy zeszlifowanie lakieru na niedużych powierzchniach. Wymienione prace (szlifowanie, cięcie, skrobanie) często wykonujemy sami w domu, dlatego narzędzie wielofunkcyjne to świetna propozycja także dla każdego majsterkowicza.

narzędzie wielofunkcyjne yato yt-82900, yato, szlifowanie narożników, szlifowanie krawędzi, szlifowanie ciasnych przestrzeni

Zobacz film: test narzędzia wielofunkcyjnego Yato YT-82900 

Osprzęt i jego mocowanie:

Narzędzia wielofunkcyjne (multitools) są przystosowane do pracy z różnym osprzętem. Mogą to być brzeszczoty, stopy szlifierskie czy skrobaki. Mocowanie osprzętu odbywa się beznarzędziowo. W przypadku narzędzia wielofunkcyjnego Yato YT-82900 wystarczy odchylić zatrzask, który znajduje się na głowicy, zamontować potrzebny osprzęt i przywrócić zatrzask do poprzedniej pozycji. Przy wyborze narzędzia warto zwrócić uwagę na piny przy uchwycie. Im jest ich więcej tym pewniejsze jest mocowanie. Model YT-82900 posiada 6 pinów rozłożonych w jednakowych odstępach na uchwycie, co sprawia, że osprzęt, np. brzeszczot jest stabilnie osadzony, a to przekłada się także na trwałość urządzenia. Przy cięciu danego elementu można brzeszczot ustawić na wprost lub bokiem, dzięki czemu możemy przyjąć wygodną pozycję podczas pracy w miejscach trudno dostępnych.

beznarzędziowe mocowanie osprzętu, narzędzia wielofunkcyjne, osprzęt do narzędzi wielofunkcyjnych, multitool

Rodzaje zasilania:

Multitools mogą być zasilane z sieci lub za pomocą akumulatora. Narzędzie wielofunkcyjne Yato YT-82900 jest zasilane akumulatorem litowo-jonowym 10,8V. Na korzyść pracy bezprzewodowej przemawia pełna swoboda użytkowania, także w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci. Operator nie jest ograniczony kablem zasilającym, co pozwala mu na wygodne manewrowanie urządzeniem w miejscach trudno dostępnych. Jeśli chodzi o narzędzia zasilane z sieci to ich niezaprzeczalną zaletą jest ciągłość pracy (choć przy dodatkowym akumulatorze także narzędziem akumulatorowym możemy pracować bez przerw), ale też nieco większa moc.

ciecie profili metalowych, narzędzie do cięcia metalu, narzędzie wielofunkcyjne yato, brzeszczot do cięcia metalu

Sprawdź ranking: Narzędzie wielofunkcyjne - jakie kupić? top5 urządzeń wielofunkcyjnych

Regulacja prędkości:

Przy wyborze narzędzia wielofunkcyjnego warto też zwrócić uwagę na regulację prędkości. Nie wszystkie modele posiadają tę funkcję, a jest ona przydatna, gdyż umożliwia pracę w tempie dostosowanym do rodzaju wykonywanego zadania. Narzędzie wielofunkcyjne YT-82900 posiada 6-stopniową regulację prędkości oscylacyjnej w zakresie 5000-15000obr./min. Przełącznik regulacji znajduje się z boku urządzenia i jest "schowany" w obudowie tak, aby nie uległ uszkodzeniu i też nie przeszkadzał podczas trzymania narzędzia.

regulacja prędkości, narzędzie wielofunkcyjne, yato, yato yt-829000

Podsumowanie:

  • narzędzia wielofunkcyjne - jedno narzędzie do wielu prac;
  • beznarzędziowe mocowanie osprzętu - sprawne przechodzenie z jednej pracy do drugiej;
  • narzędzie wielofunkcyjne YT-82900 Yato - swobodna praca bezprzewodowa;
  • narzędzie elektryczne - praca bez przestojów
  • regulacja prędkości - tempo pracy dostosowane do potrzeb.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane