Zależy nam na zadowoleniu naszych klientów, dlatego postanowiliśmy sprawdzić wiertarko-wkrętarkę Hitachi DS12DVF3 w akcji. Zobacz wyniki!

DS12DVF3 Hikoki to bardzo funkcjonalne połączenie wkrętarki, latarki oraz dwóch akumulatorów. Przerwy w pracy wiertarko-wkrętarką związane z rozładowaniem akumulatora nie nastąpią, jeśli będziemy wykorzystywać optymalnie oba akumulatory oraz ładowarkę dostarczoną w zestawie. Na wyposażeniu standardowym znajdziemy zestaw bitów w praktycznym magazynku. Dbałość o sprzęt widoczna jest w postaci wielu gumowych elementów zapewniających pewny chwyt w ręce oraz zabezpieczających wkrętarkę DS12DVF3 Hitachi przed uszkodzeniami mechanicznymi. Również solidny klips na pasek z możliwością regulacji położenia oraz pasek na rękę zabezpieczający przed upuszczeniem narzędzia pomagają w zabezpieczeniu wkrętarki Hitachi przed upadkiem. Całości dopełnia bardzo dobrze wykonana walizka zabezpieczająca pozostawiony w niej sprzęt przed kurzem, pyłem jak i uszkodzeniami. Pomaga również w utrzymywaniu porządku (wszystko ma swoje miejsce).

W walizce wszystko ma swoje miejsce. Nieużywany sprzęt jest w jednym miejscu, nie niszczy się, a dodatkowo zabezpieczony jest przed brudem i uszkodzeniami


Wiercenie w stali nie stanowi żadnego problemu (oczywiście musimy mieć ostre wiertło)


Ładowarka nadzoruje, aby proces ładowania przebiegał prawidłowo


Latarka daje dobre oświetlenie


Solidny reflektor, pasek ułatwiający montaż lub przenoszenie oraz regulacja kąta świecenia ułatwia pracę


Dzięki dwóm akumulatorom nie grozi nam przymusowa przerwa w pracy. Jeden się ładuje, drugim pracujemy  


Regulowany zaczep, praktyczny schowek na BITa oraz pasek na rękę ułatwiają pracę


Regulacja zaczepu możliwa jest w szerokim zakresie nastaw


Szybkozaciskowa głowica, wielostopniowe sprzęgło powodują, iż elektronarzędzie ma wszechstronne zastosowanieMechaniczna zmiana prędkości obrotów (elektroniczna jest w przycisku) znacznie poprawia moc, jaką mamy do dyspozycji

Zalety:

 • Bogate wyposażenie (dwa akumulatory; latarka; ładowarka; bity krótkie; końcówka magnetyczne; dwustronny bit długi)
 • Walizka
 • Gumowana obu
 • Zawiasy w walizce (na sworzniu)
 • Lekko i precyzyjnie działające sprzęgło
 • Magazynek na długiego bita
 • Zamykanie walizki lekko i precyzyjnie

Wady:

 • Brak możliwości zmiany strumienia świetlnego (skupienie; rozproszenie)
 • Przy wymianie żarówki bardzo łatwo porysować odbłyśnik
 • Wypada szkło i odbłyśnik przy wymianie żarówki
 • Brak zapasowej żarówki oraz miejsca na nią
 • Podczas pracy przełącznik obrotów prawo/lewo ciśnie w palec trzymający mający za włącznik
 • Ścierające się oznakowanie (numeracja) na sprzęgle

 

Podsumowanie

DS12DVF3 Hitachi to poręczna wkrętarka z dwoma akumulatorami i latarką. Wiertarko-wkrętarka Hitachi wyposażona jest w szereg udogodnień takich jak regulowany klips na pasek czy dodatkowy pasek zabezpieczający na rękę. Nowoczesne wzornictwo sprawia, że sprzęt jest dobrze widoczny. Latarka zasilana akumulatorem z elektronarzędzia to bardzo praktyczne rozwiązanie, które eliminuje podstawową wadę latarek (baterie – są przeważnie wyczerpane gdy ich potrzebujemy). Latarka posiada kilka wad, ale są one praktycznie niezauważalne dla majsterkowiczów czy podczas niewielkich remontów. Zaletę zestawu docenią majsterkowicze oraz użytkownicy, którzy używają wkrętarki dorywczo (często, ale na niezbyt długie okresy pracy). Dzięki wyposażeniu wkrętarki DS12DVF3 w dwa akumulatory nie musimy obawiać się niepotrzebnych przerw w pracy na ładowanie akumulatora. Aby maksymalnie wydłużyć czas pracy i żywotność akumulatora należy przestrzegać poniższych zasad.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane