Zastanawiasz się czym ciąć płyty wiórowe, podcinać drzwi, ale nie wiesz jakie narzędzie wybrać? Prezentujemy możliwości zagłębiarki Bosch GKT 55 GCE, która została oddana w ręce profesjonalisty. Test narzędzia pozwolił ocenić jakość wykonywanej obróbki, przydatność funkcji, m.in. cięcia pod kątem, regulacji zagłębiania, a także komfort pracy.

Kup w Narzedzia.pl
Zagłębiarka akumulatorowa Bosch GKT 18V-52 GC
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
1 797,99

Zagłębiarka - do czego służy?

Zagłębiarka Bosch GKT 55 GCE jest dedykowana dla profesjonalnych zastosowań. Została wykorzystana m.in. do cięcia płyty wiórowej. Sprawdziła się zarówno przy przecinaniu, a także podcinaniu. Zagłębiarka była używana z listwą prowadzącą FSN, co dodatkowo ułatwiało precyzyjne prowadzenie narzędzia. Urządzenie o mocy 1400W można wykorzystywać także do cięcia, podcinania drzwi, wycinania otworów. Dzięki wąskiej obudowie tarczy narzędzie sprawdzi się także w pracy blisko ściany, np. wykonywaniu otworów dylatacyjnych podczas układania paneli.

zaglębiarka bosch gkt 55 gce, cięcie w linii prostej, cięcie z szyną prowadzącą

Jeśli jedna szyna to za mało, można dołączyć do niej kolejną, zwiekszając zasięg cięcia: szyny prowadzące Bosch

Najważniejsze funkcje 

Regulacja zagłębiania to jedna z podstawowych funkcji, która pozwala na odpowiednie ustawienie głębokości cięcia. Zagłębiarka Bosch zagłębia się na maksymalną głębokość 57mm. Odpowiedni poziom zagłębienia pozwala na precyzyjne podcinanie, wycinanie otworów. Elektronarzędzie możemy wykorzystać także do frezowania. Za pomocą GKT 55 GCE możemy ciąć w linii prostej lub pod kątem. Podstawowy zakres cięcia pod kątem to od 0 do 45 stopni. Dodatkowo możemy ustawić zagłębiarkę na 47 stopni lub w drugą stronę na -1. Profesjonalna zagłębiarka została zaopatrzona także w przyłącze do odsysania pyłu, co umożliwia podłączenie odkurzacza. Praca z podłączonym urządzeniem odsysającym zapewnia skuteczne odciąganie pyłu. Bosch GKT 55 GCE posiada przezroczyste okienko w osłonie, które dodatkowo zwiększa skuteczność odsysania. Pozwala ono również śledzić pracę tarczy, co przydaje się, np. przy wycinaniu otworów w blatach. Położenie okienka  można regulować, w zależności od tego czy pracujemy z listwą prowadzącą czy bez. 

zagłębiarka GKT 55 GCE, cięcie płyty pod kątem, cięcie ukosowe zagłębiarką bosch

Za szybkie i dokładne cięcie odpowiada także jakość tarczy, zobacz: piły zębate

Komfort użytkowania

Ważną funkcją, z punktu widzenia wygodnej obsługi, okazała się blokada wrzeciona. Dzięki niej łatwiej jest wymienić tarczę tnącą. Sama wymiana tarczy odbywa się przy pomocy klucza schowanego bezpiecznie w rękojeści urządzenia. Tester zwrócił uwagę także na funkcjonalność rękojeści zagłębiarki GKT 55 GCE Bosch, na której umieszczono najważniejsze przyciski (w kolorze czerwonym) służące do obsługi urządzenia. Przycisk pod spodem (pod palcem wskazującym) to włącznik zasilania, u góry (pod kciukiem) mamy przycisk do zwolnienia blokady i zagłębienia tarczy. Trzeci, ukryty pod odchylaną klapą, to blokada wrzeciona.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
 • Administrator narzedzia.pl 2021-10-04

  W charakterystyce produktu jest informacja na ten temat: "Płaska obudowa – możliwość cięcia blisko ściany, w odległości minimalnej 10mm".

 • maniek 2021-10-01

  to zależy od której ściany BUAHAHAHAH. Nie pytajcie bo nikt nie odpowie. Oni kopiują i wklejają teksty z innych artykułów.

 • do Tomasz 2021-09-30

  ale czego odległość od ściany? xD

 • Tomasz 2021-09-30

  A ile wynosi ta minimalna odległość od ściany? Tego parametru żaden ekspert nie zamieścił.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane