W maju na rynku polskim pojawiły się nowe modele wysokociśnieniowych myjek ogrodowych Aquatak firmy Bosch, które radzą sobie z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami. Seria obejmuje cztery modele myjek wysokociśnieniowych. Poszczególne urządzenia różnią się między sobą mocą silnika, a co za tym idzie ciśnieniem wody i wydajnością. Szczególną cechą wszystkich myjek jest natychmiastowe samoczynne zatrzymanie silnika w chwili zaprzestania mycia. Zapobiega to przeciążeniom silnika, wydłuża żywotność podzespołów i oszczędza energię elektryczną.

Lance natryskujące wodę posiadają wymienne końcówki do odpowiedniego kształtowania strumienia wody (wachlarzowy lub obrotowy), jak również wymienne szczotki do mycia (szczotka rotacyjna lub myjąca) oraz zapasowe przedłużki do miejsc wąskich i trudnodostępnych. Praktyczny magazynek na dodatkowe końcówki ułatwia ich przechowywanie.

Myjki wysokociśnieniowe Aquatak

Ergonomiczna linia wzornicza obudowy z wygodną dużą rękojeścią i szerokimi kołami transportowymi ułatwiają pracę. W górnej części tuż pod rękojeścią umieszczony jest bęben, co rozwiązało częsty dotychczas problem z poskręcanym i załamującym się wężem. W wyposażeniu standardowym wszystkich myjek wysokociśnieniowych znajduje się lanca wachlarzowa i obrotowa. Lanca wachlarzowa posiada regulację rozpylania wody - od strumienia płaskiego do strumienia punktowego.

Możliwy jest też wybór ciśnienia - wysokie służy do szybkiego i wydajnego czyszczenia, niskie pozwala dodać środek czyszczący i spłukiwać powierzchnie. Lanca obrotowa zapewnia oscylację strumienia punktowego do skutecznego usuwania uporczywego brudu.myjka boschModel Aquatak 1500 Si zapewnia moc 2700 W o max. ciśnieniu 150 bar i wielkości przepływu 500 l/min. Myjka Bosch posiada wbudowany pojemnik na środki czyszczące, które są pobierane razem z przepływającą wodą. Długość węża wynosi 9 m. Myjka Aquatak 1300 Si ma mniejszą moc 2400 W, ciśnienie 130 bar, wydajność przepływu 450 l/min oraz wbudowany zbiornik na detergenty i długość węża 6 m.

Aquatak 120i charakteryzuje się mocą 1800 W, ciśnieniem 120 bar i wydajnością przepływu 360 l/min. Również to urządzenie posiada wbudowany zbiornik na detergenty. Długość węża wynosi 6 m. Myjki ważą odpowiednio 19, 16 i 13,5 kg. Najmniejszą z pośród oferowanych na rynku myjek jest Aquatak 100. Urządzenie to waży zaledwie 6 kg, dzięki czemu łatwo można je przenieść w każde miejsce.

Pojemnik na środki czyszczące znajduje się tuż pod końcówką lancy rozpylającej, długość węża wynosi 6 m, a moc silnika 1600 W zapewnia 100 barów ciśnienia i 360 l/min przepływu. Niewielkie wymiary umożliwiają łatwe przechowywanie myjki na przykład w garażu lub piwnicy.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane