Praca z wyrzynarką wymaga od użytkownika niejakiej wprawy, cierpliwości. Dlatego dobrze, by wykonywać ją urządzeniem naprawdę wysokiej jakości. Tutaj z pomocą przychodzą wyrzynarki firmy Hitachi

Wszystkie wyrzynarki produkowane przez japońskiego producenta, omawiane w tym artykule, mają symbole zaczynające się literami CJ. To maszyny bardzo skuteczne, których działaniem ich operator z pewnością może być usatysfakcjonowany. Przegląd wyrzynarek Hikoki poświęcić możemy CJ 110 MV, CJ110 MVA i CJ 120 V.

 

Wybierz wyrzynarkę w sklepie narzedzia.pl

 

CJ110MVA charakteryzuje bardzo wytrzymały silnik - wytworzony w nowej generacji, również przez Hitachi, a więc w pełni zintegrowany zresztą. Jego zalety to, przede wszystkim, duża wytrzymałość, odporność, nawet podczas pracy w złych warunkach, pod obciążeniem. Silnik ten jest komponentem wszystkich wyrzynarek Hitachi.

 

CJ110MV, CJ110MVA i CJ120V posiadają również funkcję czteropozycyjnego ruchu wahadłowego brzeszczotu. Tylko od użytkownika zależy, jak chce pracować, to on rządzi maszyną. Reguluje szybkość, z jaką ma ona ciąć i głębokość tego cięcia. Jest to szczególnie ważne dla profesjonalnych operatorów, których urządzenia muszą być ustawione bardzo dokładnie.

 

 

Czystość, dobra widoczność oraz bezpieczeństwo pracy wyrzynarek Hitachi gwarantuje doskonały system odsysania pyłu. Działania przebiegają więc bardzo sprawnie, bez żadnych trudności. Nie są także potrzebne żadne przerwy w czynności, które w przypadku wielu innych urządzeń należałoby przeznaczyć na oczyszczenia miejsca pracy.

 

Właściwy wszystkim narzędziom dla profesjonalistów jest także elektroniczny system regulowania prędkości. Poprzez niego praca przebiega o wiele szybciej, jest bardziej efektywna. CJ110MV, CJ110MVA i CJ120V posiadają diodę LED, która także skuteczności działań sprzyja. Dzięki temu zastosowaniu nie stanowi już problemu manewrowanie wyrzynarką w miejscach ciemnych, ciasnych, trudno dostępnych.

 

 

Wszystkie narzędzia łączy także to, że ich tarcze wymienia się beznarzędziowo. To znaczne ułatwienie w użytkowaniu urządzenia. Ich wymiana następuje poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku, który umożliwia wymontowanie i zamontowanie akcesoriów.


CJ110MV i CJ120V mają także wygodny uchwyt, który pozwala na pełną kontrolę nad narzędziem, jednocześnie czyniąc pracę bardziej komfortową.

 

Maksymalna średnica cięcia w drewnie CJ110MV jest naprawdę duża – może sięgać do 110 mm. Jej minimalny promień cięcia to 25 mm, a skok brzeszczotu – 26 mm. Natomiast liczba skoków tego ostatniego wynosi od 850 do 3000/min. Moc CJ110MVA wynosi 720 W. Od CJ110MV różni się tylko uchwytem.

 

 

Gdy mowa o CJ120V, nie można nie wspomnieć o jej mocy, która równa jest 740 W. Ma większą niż wcześniej wspomniane modele wydajność cięcia w drewnie – 120 mm. Ponadto, urządzenie nadaje się do pracy w stali (10 mm) i aluminium (30 mm). Minimalny promień cięcia to 25 mm, a skok brzeszczotu – 26 mm. Prędkość bez obciążenia mieści się w zakresie od 850 do 3000 obrotów na minutę.

 

We wszystkich modelach w wyposażeniu standardowym znajduje się klucz, bardzo przydatna walizka do transportu narzędzi i przyłącze do odkurzacza. To ostatnie w niektórych modelach jest już zainstalowane, w innych należy zainstalować je samodzielnie.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane