Precyzja, poręczność i ergonomia to cechy, na które zwracają uwagę użytkownicy wyrzynarek. Firma Bosch dbając o komfort i jakość pracy oferowanych narzędzi oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów opracowała nową generację wyrzynarek typu Compact. Punktem wyjścia, podobnie jak w przypadku wiertarek udarowych, było dopasowanie oferty do potrzeb różnych grup użytkowników. Osoby rozpoczynające przygodę z wyrzynarką wybiorą produkty z linii „Easy“, użytkownicy bardziej doświadczeni, lecz ceniący prostą i komfortową obsługę, skorzystają z oferty „Universal“, natomiast fachowcy poszukujący zaawansowanych rozwiązań docenią linię „Expert“.

Kup w Narzedzia.pl
Wyrzynarka Bosch GST 150 BCE
dostępne
7 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
906
Wyrzynarka Bosch GST 90 E
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
619,99

Wszystkie wyrzynarki typu Compact firmy Bosch odznaczają się wysoką precyzją i łatwością manewrowania w trakcie pracy. Urządzenia są wyposażone w sprawdzony system „Bosch Electronic“, który umożliwia dostosowanie tempa pracy do właściwości ciętego materiału. Wysoki komfort użytkowania zapewnia system wymiany brzeszczotów SDS oraz przyłącze do odkurzacza znajdujące się w tylnej części urządzenia.

Duże, miękkie powierzchnie chwytowe Softgrip sprawiają, że narzędzia dobrze leżą w dłoni. We wszystkich wyrzynarkach istnieje możliwość przestawiania podstawy do cięć ukośnych. Wyrzynarki umożliwiają wygodną pracę zarówno osobom prawo-, jak i leworęcznym. Dodatkowo włączana funkcja nadmuchu gwarantuje dobrą widoczność linii cięcia. Najbardziej zaawansowane silniki o mocy od 500 do 650 W oferują odpowiednie rezerwy mocy dla wszystkich zastosowań wyrzynarek. Ponadto wszystkie nowe modele odznaczają się większą głębokością cięcia.

Po raz pierwszy Bosch oferuje w wyrzynarkach system „Bosch CutControl“ - jest to przezroczysta, rozkładana przedłużka podstawy, która przejmuje funkcję lasera. Zarówno przy cięciach standardowych, jak i ukośnych system Bosch CutControl umożliwia łatwiejszą orientację i precyzyjne śledzenie linii cięcia. W narzędziach linii „Universal“ i „Expert“ system jest dostępny w wyposażeniu standardowym, a w wyrzynarkach linii „Easy“ jako opcja wyposażenia dodatkowego. Nowością jest także praktyczny „wieszak” przy stabilnej tulejce przewodu sieciowego. Ułatwia on przechowywanie narzędzia w trakcie przerw w pracy.

Warto również zaznaczyć, iż wszystkie wyrzynarki Boscha wyróżniają się cichą pracą i niskim poziomem drgań, jak również są kompatybilne z modułową prowadnicą PLS 300 – optymalną do cięcia np. laminatu, parkietu, tworzyw sztucznych lub aluminium.

Bosch PST 700 E – linia „Easy“

Wyrzynarka linii „Easy“ – Bosch PST 700 E – jest o ok. 20 % mniejsza od poprzedniego modelu. Waży zaledwie 1,7 kg i spełnia potrzeby tych użytkowników, którzy sporadycznie wykonują proste zadania związane z piłowaniem i nie mają dużego doświadczenia w pracy z wyrzynarkami. Silnik o mocy 500 W i regulacja prędkości skokowej w zakresie 500 – 3000 min-1 zapewniają wydajność i wysoki komfort użytkowania. Płynna regulacja prędkości skokowej za pomocą włącznika umożliwia delikatne nacinanie wszystkich materiałów. Wyrzynarką Bosch PST 700 E można ciąć do głębokości 70 mm w drewnie, 10 mm w aluminium i 4 mm w stali.

Bosch PST 800 PEL – linia „Universal“

Wyrzynarka linii „Universal“ – Bosch PST 800 PEL – jest narzędziem przeznaczonym dla pragmatycznych użytkowników, którzy samodzielnie wykonują średniozaawansowane projekty, szczególnie po to, by zaoszczędzić na kosztach zatrudnienia fachowca. Użytkownicy w tej grupie oczekują wysokiej wydajności i precyzji połączonej z komfortem pracy. Urządzenie jest o 12 % mniejsze od poprzednika i waży 2 kg. Dzięki zastosowaniu silnika o mocy 530 W można nim ciąć drewno do grubości 80 mm, aluminium do grubości 12 mm i stal do grubości 5 mm. 4-stopniowa oscylacja zapewnia szybkie tempo pracy i wydłuża żywotność brzeszczotu

Bosch PST 900 PEL – linia „Expert“

Wyrzynarka linii „Expert“ – Bosch PST 900 PEL – spełnia najwyższe wymagania doświadczonych użytkowników i pasjonatów prac w domu i ogrodzie, którzy samodzielnie wykonują zaawansowane prace związane np. z renowacją. Obydwa urządzenia odznaczają się wysoką wydajnością, precyzją i wytrzymałością. Są wyposażone w silniki o mocy 620 i 650 W i posiadają regulację prędkości skokowej w zakresie 500 – 3100 min-1.

Użytkownik może skorzystać z funkcji płynnej regulacji prędkości skokowej zintegrowanej we włączniku lub ustawić wybraną prędkość skokową za pomocą pokrętła. Funkcja oscylacji brzeszczotu jest włączana oddzielnie. Wszystkie te ustawienia pomagają dostosować parametry pracy do właściwości ciętego materiału. Dobrą widoczność linii cięcia zapewnia oświetlenie diodowe LED Bosch „PowerLight“. W połączeniu z systemem „Bosch CutControl“ umożliwia ono łatwiejsze śledzenie linii cięcia. Wyrzynarka PST 900 PEL klasy „Expert“ wyróżnia się dużą głębokością cięcia: 90 lub 100 mm w drewnie, 15 lub 20 mm w aluminium i 8 lub 10 mm w stali.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane