Moto-Saw jest kompaktową, łatwą w użyciu wyrzynarką brzeszczotową typu 2 w 1 przystosowaną do pracy stacjonarnej i jako narzędzie przenośne. Wyrzynarka umożliwia precyzyjne wykonywanie cięć w linii prostej oraz po dowolnej krzywej w różnych materiałach o grubości nawet do 18 mm. To idealna propozycja zarówno dla majsterkowiczów, jak i profesjonalnych stolarzy.

Zastosowanie wyrzynarki Dremel Moto-Saw 2 w 1 Fot. DremelDzięki dwóm trybom pracy zastosowanie urządzenia może być niezwykle zróżnicowane. W trybie stacjonarnym, gdy narzędzie jest zamocowane w podstawie, idealnie sprawdzi się w modelarstwie oraz przy różnego rodzaju kreatywnych projektach. Narzędzie znajdzie zastosowanie przy drobnych pracach remontowych, np. przy docinaniu ram okiennych, framug czy blatów z laminatu. Natomiast przejście do trybu ręcznego umożliwi wygodne i precyzyjne wycinanie szablonów, elementów modeli, a nawet sztukaterii czy paneli dekoracyjnych o dużych rozmiarach.

W przeciwieństwie do standardowych wyrzynarek brzeszczotowych, Dremel Moto-Saw jest narzędziem o niewielkich rozmiarach, a przez to łatwym w przechowywaniu nawet w warunkach domowych. Zastosowanie automatycznego mechanizmu napinania brzeszczotu i beznarzędziowego systemu mocowania akcesoriów sprawia, że ich montaż i demontaż nie wymaga żadnych dodatkowych kluczy. Poza tym narzędzie jest wyposażone w specjalne przyłącze umożliwiające podłączenie domowego odkurzacza, co zdecydowanie ułatwia utrzymać czystość i porządek w miejscu pracy. Ponadto systematyczne usuwanie kurzu powstałego w czasie pracy, gwarantuje optymalną wydajność urządzenia. Wygodę i precyzję w posługiwaniu się narzędziem Dremel Moto-Saw zapewniają również szyna prowadząca oraz stopka dociskająca, która unieruchamia cięty materiał, zarazem redukując wibracje. Dodatkowo przycisk do regulacji prędkości skokowej ułatwia dostosowanie pracy narzędzia do rodzaju przecinanego materiału.

W zestawie znajdują się trzy rodzaje brzeszczotów do precyzyjnego cięcia różnego rodzaju materiałów, np. miękkiego i twardego drewna, płyt kompozytowych, laminatów, PCW lub miękkich blach. Standardowy brzeszczot do drewna (MS51) pozwala wykonywać proste i krzywoliniowe cięcia o większym promieniu zaokrąglenia w materiale o grubości do 18 mm. Cięcia „z ręki” skomplikowanych kształtów o małym promieniu krzywizny w materiale do 12 mm grubości najlepiej wykonywać brzeszczotem do drewna do cięć precyzyjnych (MS52). Natomiast brzeszczot do metalu (MS53) idealnie sprawdzi się przy cięciu miękkich metali do 3 mm grubości.

Nowy Dremel Moto-Saw będzie dostępny w zestawie z akcesoriami:

  • 2 standardowymi brzeszczotami (MS51),
  • 2 brzeszczotami do cięć precyzyjnych (MS52),
  • 1 brzeszczotem do metalu (MS53).
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane